Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam do was prosbe-powiedzcie prosze na ile w kosztorysie do banku, wyceniono wam budowe domu. Potrzebuje wiedziec o jaką sumę musze sie starac w banku (bo jak wiadomo trzeba wziasc kredyt na cala budowe domu).

 

Prosze was równiez o info czy wiecie kiedy bank moze najwczesniej uznac zakonczenie budowy?

NP:

-po stanie surowym zamknietym

-jak juz mam instalacje wodna, elektryczna rozlozoną

-czy musze miec juz kibel i wanne na pietrze i firanki?

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommiberry , prześlij mi email a wyślę Ci dokładny kosztorys jaki oddałam do banku,do którego Bank nie miał żadnych zastrzeżeń!

A jeśli chodzi o zakończenie budowy, to często zależy od banku – wydaje mi się, że musisz mieć dom wykończony tak żeby można było w nim zamieszkać, (co najmniej jedna łazienka), na pewno nie może to być stan surowy zamknięty! Firanki raczej nie są tu potrzebne, zawsze możesz powiedzieć, że Ci się firanki nie podobają!:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom musi być odebrany (starostwo). Musisz dowiedzieć się, co trzeba mieć zrobine aby odebrano dom (można częściowo odebrać). Wiem, że muszą być tez np. poręcze.

A co do kosztorysu ... każdy bank ma inaczej.

Przyjdzie rzeczoznawca i sam wyceni dom, jezeli okaże się, że wycenił na 50 tyś więcej niż Ty zakładasz - to bank będzie chciał abyć włożył te 50 tyś (ewentualnie pokazał że masz na koncie). Jeżeli wyceni na 50 tyś mniej to może być problem z zabezpieczeniem (uzna, że starasz się nie o 100% inwestycji lecz np o 110% a nbie wszystkie tak dają). Najlepiej bezpośrednio skontaktować się z bankiem i umówić, że po wycenie "skotygujesz" kwotę o jaką się starasz.

Nie ma wymogu aby pkwiu było na fv. To tylko ułatwienie dla księgowej, bo nie musi grzebać i szukać. A i tak pkwiu może byc na fv błędne i samemu trzeba w katalogu poszukać, czy można vat odliczć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki wam za powyzsze odpowiedzi, a szczegolnie EWIE 28 za przeslanie kosztorysu-bardzo mi pomógł.

 

Naświetliliscie mi troche sprawe :)

 

W takim razie jeszcze pytanie ile kasy wg.was potrzeba ponad SSZ aby kier.bud i bank odebrali inwestycje jako zakonczoną?

Poniewaz najwazniejsze pytanie jest-Co konkretnie musi byc ukonczone aby Starostwo odebralo DOM, oraz kierbud wydal taka decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom,tego się nie da na kasę przeliczyć...musisz mieć wykonczony dom do zamieszkania,czyli prąd,wodę,łazienkę ,ogrzewanie,balustrady,schody,tynki,wylewki, poręcze.Ogrodzenie,kostka brukowa to nie jest wymagane.SSZ to za mało,musi być pod klucz ,czyli wchodzisz do domu ,ściągasz kapelusz ,zasiadasz w fotelu i czytasz gazetę:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj maila na PW toCi prześlę moje wydatki - średnio SSO 100tyś SSZ kolejne 100tyś a potem wykończenie - na ile kogo stać. Średnio drugie tyle.

Jak masz w projekcie zjazd na działkę, w planie zagospodarowania terenu taras, chodniki, podjazd - to musi to być zrobione (droga conajmniej utwardzona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...