Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Claudii ja też Ci zazdroszczę, i drinka i kominka ;) za to pogoda jest w sam raz na czytanie Waszych dzienników budowy, chyba już wszystkie przejrzałam :) i podglądam fotki w poszukiwaniu pomysłów na wyposażenie domku. Co prawda droga daleka ale ja już widzę jak będzie wyglądałmój granacik! A przynajmniej dół, na górę nie mam pomysłu. Ale jeszcze parę deszczowych dni i umebluje w myślach cały dom, ba ogródek zorganizuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio od listopada do lutego ok 500 pln miesięcznie, w pażdzierniku, marcu i kwietniu średnio wyszło 300 pln miesięcznie.

Gaz i wszędzie podogówka gdzieniegdzie ścienne. Garaż też ogrzewany ale nie za mocno. W domu 22 stopnie (przy podłogówce inaczej odczuwa się ciepło niż przy kaloryferach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując to co napisała claudia i mirela rachunek wydaje się byc prosty:

 

Ogrzewając dom od listopada powiedzmy do kwietnia czyli 6 miesięcy wychodzi to tak mniej wiecej:

 

GAZ: 500zł*6 m-cy=3000 zl

EKO-GROSZEK: 5ton *950 zł =4750 zl

 

Więc gaz wychodzi taniej.

Czy może myle się w swoich obliczeniach?????????? Proszę o doradzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest ocieplenie, dobry piec i ekonomiczniejsza jest podłogówka.

Więc na początku masz większe wydatki (piec u mnie to niecałe 8 tyś - startuje od 2,2 kW, podłogówka czy też ścienne też jest droższe od kaloryferów).

Rachunek wobec tego nie jest taki prosty.

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam gorącą prośbę do granatowiczów. Chcemy przed zimą wykończyć balkony( bo mamy 2 - oba półokrągłe) no i mamy problem jak do tego się zabrać. Jeśli ktoś już to zrobił to bardzo proszę o zdjęcia. Nie wiem jak wykończyć fronty stropów i odprowadzić wodę z balkonu na łuku. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

od 23 lipca jestem przeszcześliwą mieszkanką granacika. jakoś nie potrafię się jeszcze odszukać na tych metrach ale staram sie jak mogę. Wczoraj odgruzowałam ostatnie zapakowane miejsce składu naszych rzeczy czyli garderobę. Pozostała mi tylko kosmetyka i dopieszczanie wnętrz.

Oto moja kuchnia (nie patrzeć na bałagan) z lewej drzwi do skrytki

http://i56.tinypic.com/2nhkrih.jpg

 

mój wykusz czyli częśc jadalna

http://i55.tinypic.com/16le3av.jpg

 

schody ze schowkiem (jeszcze nie położona struktura) oczywiscie bramka na intruza obowiązkowa

http://i55.tinypic.com/2yopl4l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie-pytanie do was. Poniewaz zbieram sie do tematu fundamentów to powiedzcie mi prosze poniewaz slyszalem różne wersje, tzn powiedzcie jak bylo u was:

-czy robiliscie fundament zgodnie z projektem, czy metodą bardziej tradycyjną tj, wylewanie law do poziomu gruntu z betonu i dopiero wtedy murowanie z bloczków?

-czy kanalizacje rozprowadzaliscie i ustawialiscie juz po wylaniu zera-tj.chudziaka czy w piasku przed zalewaniem betonem?

-jaka szerokosc law fundamentowych robiliscie(40,50,60?)

 

Pytam poniewaz różne ekipy różnie wykonują fundamenty.

 

(edit)

Clauddi-ja nie chce ulepszac, tylko tak slysze od wszystkich ekip które robią fundamenty ze tak sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie-pytanie do was. Poniewaz zbieram sie do tematu fundamentów to powiedzcie mi prosze poniewaz slyszalem różne wersje, tzn powiedzcie jak bylo u was:

-czy robiliscie fundament zgodnie z projektem, czy metodą bardziej tradycyjną tj, wylewanie law do poziomu gruntu z betonu i dopiero wtedy murowanie z bloczków?

-czy kanalizacje rozprowadzaliscie i ustawialiscie juz po wylaniu zera-tj.chudziaka czy w piasku przed zalewaniem betonem?

-jaka szerokosc law fundamentowych robiliscie(40,50,60?)

 

Pytam poniewaz różne ekipy różnie wykonują fundamenty.

 

(edit)

Clauddi-ja nie chce ulepszac, tylko tak slysze od wszystkich ekip które robią fundamenty ze tak sie robi.

 

Co do fundamentów to się nie wypowiadam bo moje warunki gruntowe wymagały dużych zmian.

 

Co do kanalizacji, przyłącza wody i jeżeli masz to pamiętaj o doprowadzeniu powietrza do kominka (pieca), to wszystko przed chudziakiem najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tommiberry, jeśli chodzi o szerokość ław fundamentowych to wykonywałem tak jak w projekcie tj. ławy pod ściany szczytowe domu 60cm, pozostałe ławy o szerokości 50 cm.

Fundamenty wykonane zgodnie z projektem, tj. wylanie ławy i murowanie ściany z bloczków.

Kanalizacja rozprowadzona w piasku przed zalaniem betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...