Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widze budowa wszedzie w pelni, a kazdy z granatów po zmianach :D

 

A ja wracam do tematu budowy fundamentów.

 

Pytalem kilka postów wczesniej jak wy budowaliscie fundamenty. Kilka osób odpowiedzialo aby nie oszczedzać na fundamentach, aby powierzyc to ekipie i ze budujecie zgodnie z projektem-troche sa to jednak odpowiedzi nie na moje pytanie. Zaryzykuje stwierdzenie ze wiekszosc z osob ktore nie buduja granata wlasnymi rekami nie wie ze fundamenty nie sa budowane zgodnie z projektem.

 

A mianowicie zgodnie z projektem powinnismy:

-nalezy wybrac ziemie pod fundament w ksztalcie litery W-jak widac na zalaczonym obrazku (jednak wiekszosc ludzi kopie jedynie pod stopy fundamentowe)

-nastepnie nalezy pod fundamentami wykonac na gruncie rodzimym poduszke zwirowo-piaskową, oraz warstwe tzw chudego betonu B10 o grubosci 10cm. (wiekszosc tego nie robi)

-Przyjmuje sie fundamenty o wysokosci 30cm wykonane z betonu B20 (wiekszosc ekip wylewa az do poziomu gruntu)

 

A w praktyce po rozmowie z kilkoma ekipami dowiedzialem sie ze wszyscy robia tak:

-w wykopane doly wylewa sie bezposrednio beton az do poziomu zdjetego humusu (gruntu)

-nastepnie izolacja i murujemy z bloczków.

 

Nie mówie ze to co sie dowiedzialem od roznych ekip jest zlym rozwiazaniem ale jest zdecydowanie innym od tego w projekcie.

 

Pytam wiec jak wy robiliscie fundamenty poniewaz np.jedna ekipa powiedziala mi ze beda wylewac fundament na 60cm a inna ze na 40cm.

 

Co ciekawe, ostatnio zdecydowalem sie na jedna z ekip aby wybudowala fundamenty, kiedy przyjechali zaczelem wypytywac ich o wszystkie szczegoly-tzn jak beda to budowac. Poczatkowo nie widzieli problemu, jednak po 30 minutach rozmowy stwierdzili ze oni musza jeszcze ten projekt przejrzec i sie zastanowic jak to zrobic-od tamtego czasu sie nie odzywają.

 

JEsli wiec ktos wie czy fundamenty byly budowane dokladnie tak jak w projekcie-czy metodą bardziej tradycyjną to bede wdzieczny za info.

 

http://images50.fotosik.pl/1050/4bb6b6a205419427med.jpg

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tom co Ty doktorat robisz:jawdrop:

To samo miałąm pisać :). To juz ja byłam totalnie dociekliwa i biedni fachowcy mieli ze mną nie lada problem, ale Ty już chyba mnie pobijasz. Tylko co Ty chłopie zrobisz za dwa lata ? Przy wykończeniówce sam się wykończysz ;).

 

Przy okazji - czy ktoś ma filary przed wejsciem do domu? Wymyśliłam filarki pod balkonem, nadają "dworkowego" wyglądu, podoba i się taki efekt.

Hhehe a ja szukałam jakiegokolwiek projektu bez filarów i wg mnie to największy plus granata. Uważam, że albo mam piękny, stary, zabytkowy polski dworek albo zwykły domek "nie stylizowany". Dla mnie osobiście to jak plastikowe auta, podrabiane kosmetyki itp. Ale to kwestia gustu - a o nich się podobno nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dodanie filarów do granata nie czyni go ani gargamelkiem ani tym bardziej niczym na kształt "plastikowego auta". Granat sam w sobie jest prostym domem, pełno jest podobnych wizualnie a ten element pozwoli mu się wyróżnić. Chyba prawie każdy z nas coś zmieniał w podstawowym projekcie. Nie każdemu ma się podobać ale dla mnie i nie tylko dla mnie, domek nabiera nowego, ciekawego charakteru.

Dziś zalaliśmy dekę, pogoda pozwoliła, uff... i jedziemy na wakacje. Pozdrowienia granatowcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum jest okrutne o czym się przekonałam na własnej skórze ...jak nie zrobicie wnętrz białych ,czarnych i szarych to już po Was.

Większość urządzonych tu wnętrz jest zrobionych "muratorowo" czyli wszystko na jedno kopyto i nie ważne kto jak się czuje byle jest wg aktualnych trendów.

Ja jestem dumna z tego jak mam bo nic nie zerżnęłam od nikogo,wszystko to mady by claudii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...