Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie instalator weźmie 55tys za

robotę i materiały

plus piec gazowy kondesacyjny

kolektory

kominek z płaszczem wodnym

zasobnik na wodę 300l

podłogówka na dole plus łazienka górna no i zwykłe grzejniki na górze

Mirella tez chcę dać dechy na dole ale nie wiem jak to będzie z podłogówką grało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam dechy w dwóch pokojach i tam mam właście ścienne. Dechy to straszna kasa. Jak musisz się ograniczać to warto przemyśleć temat. Tam gdzie podłoga nie będzie bardzo użytkowana warto dać lepsze panele (sa piękne z quick-stepa za np 100 pln na necie). A mnie finishdeska na ogrzewanie podłogowe kosztowałą przeszło 300 pln za metr :(. Żałuję że nie kupiłam panela).

A poza tym gdzie się da to mam kafle i w dwóch pokojach panele.

Kominek u nas to ofiara jednego z pierwszych cięć budżetu :).

 

aha - jak dużą masz rodzinę ? 300 litrów ? Nie wiem w ile minut Twój piec to zagrzeje, ale mój w około 5. Więc nawet jak się kąpiemy jeden po drugim (córka siedzi czasami pod prysznicem jak się nam zapomi po 40 minut) to 100 litrowy nam starcza. Nigdy jeszcze nie zabrakło nam ciepłej wody (a kąpiemy się jeden za drugim i jest nas 3).

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pracowni krajobrazy. Wg. mnie ciekawy domek pod wzgledem rozmieszczenia pomieszczen i malo skomplikowanej konstrukcyji. A to wszystko wg. mnie moze rownac sie - dom za rozsadna cene. Nie ukrywam, ze cena jest dla mnie priorytetem.

Bardzo prosze o jakies konstruktywne opinie na temat tego projektu. A moze ktos mial do czynienia z budowa tego domku?

 

link:

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&numer=1&nazwa=GRANAT

Ładny, klasyczny domek, trochę kojarzy mi się z projektami Lipinskich.. np http://projekty.lipinscy.pl/Florencja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, klasyczny domek, trochę kojarzy mi się z projektami Lipinskich.. np http://projekty.lipinscy.pl/Florencja/

 

Nie wiem odnosnie czego to piszesz ale ma sie nijak do komentarza cytowanej osoby. Domek zapewne drogi albo bardzo drogi w budowie (np.pelno łuków w oknach, garaz dwustanowiskowy, dach wielospadowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja za 2 tygodnie ruszam z fundamentami-taki jest plan. Pytanie do was:

1)-czy podlaczenie elektryczne puszczaliscie w fundamencie czy idzie po wierzchu?

2)-czy wykonywaliscie w fundamencie jakies uziemienie do Piorunochrona? W wyliczeniach jednej z osób widze "odgromówka 2500zl"-za co tyle kasy?

3)-czy zbrojenie fundamentow mieliscie spawane czy tylko skrecane?

4)-czy zostawialiscie jakies dodatkowe przepusty w fundamencie?

 

Pytam poniewaz mam watpliwosci co do sposobu wykonania prac przez moja ekipe...

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. My niedługo zalewamy dekę, spieszymy się bo za kilka dni chcemy wyjechać na urlop.

Przy okazji - czy ktoś ma filary przed wejsciem do domu? Wymyśliłam filarki pod balkonem, nadają "dworkowego" wyglądu, podoba i się taki efekt.

 

bardziej - wyprowadzić komin z kosza dachu. Komin z kuchni i salonu.

20-08-2011 004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...