Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No mnie zobaczymy ile fundament wyniesie za okolo 1 tydizen.

Ola i krzys-bardzo ladnie wyglada wasz granat z wykuszem-czesto zaluje ze sie na to nie zdecydowaliscmy ale balismy sie kosztów.

 

Panie i Panowie-szybkie pytanie i -gdzie macie liczniki na wode?

 

Pytam poniewaz u mnie woda wchodzi do budynku od frontu i założenie bylo takie ze beda liczniki w kuchni. Ale Pan ktory kladzie kanalizacje odradza mi takiego rozwiazania i poleca przeniesienie liczników do kotlowni. Z tym ze cos mi sie wydaje ze licznik musi byc w pierwszym pomieszczeniu od strony gdzie rura wchodzi do budynku-ale moze jestem w bledzie. Prosze wiec o szybkie info od was gdzie macie licznik od wody i czy jest to pierwsze pomieszczenie.

 

Dodatkowo powiedzcie mi czy kanalize ukladali u was w fundamencie podczas zasypywania piaskiem czy juz po. Mój Pan od kanalizy chce to robic w trakcie zasypywania fundamentów-a ja sie boję ze podczas ubijania piasku to sie wszystko porujnuje.

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wpuszczona wode od tylu budynku i wchodza ona do kotlowni,jesli masz jeszcze mozliwosc to kombinuj chocby do garazu.

Rury w fundamencie sa ulozone ze spadkami na piance montazowej ,"polapane" do fundamentu podsypane,wiec nie martw sie :)

Edytowane przez olkaikrzyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olkaikrzyś podoba mi się Wasz domek. Powiększenie salonu i podniesienie garażu to dobre pomysły, ja tego nie zrobiłam i trochę żałuje w tym momencie no ale nie ma tego złego..

Mam pytanie do zamieszkujących granata - co myślicie na temat spiżarki? Wiem, że część osób robiła, część nie. Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

croolewna spiżarka to na pewno super sprawa i wydaje mi się że powinna być. Jeżeli jej nie chcesz robić tak jak jest w projekcie to fajnym miejscem jest również schowek pod schodami(jeżeli masz schody wylewane) nawet ktoś na forum ma to w ten sposób rozwiązane.Ja osobiście mam zrobioną piwniczkę pod schodami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik na wodę mam w garażu.

Ze spiżarki zrezygnowałam i w tym miejscu mam usytuowaną płytę. Nie widać syfu największego podczas gotowania. Zamiast spiżarni zabudowaliśmy przestrzeń pod schodami. Ale prawdę powiedziawszy mam tak wiele szafek w kuchni że nie korzystam z tego pomieszczenia (tzn korzystam, ale przetrzymuję tam rurę i węża z odkurzacza, żwirek dla kota i rolki córki).

Ogólnie radzę wszystkim wykombinować jak najwięcej pomieszczeń gospodarczych. Mam jednostanowiskowy garaż ale z tyłu jeszcze mam dobudówkę. Gdyby nie ona to nie wiem gdzie trzymała bym grabie, kosiarkę, rowery, słoiki, i inne rupiecie pozostałe po budowie (np. zapasowe płytki).

No chyba że ktoś ma piwnice - wtedy nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik na wodę mam w garażu.

. Mam jednostanowiskowy garaż ale z tyłu jeszcze mam dobudówkę. Gdyby nie ona to nie wiem gdzie trzymała bym grabie, kosiarkę, rowery, słoiki, i inne rupiecie pozostałe po budowie (np. zapasowe płytki).

No chyba że ktoś ma piwnice - wtedy nie ma tematu.

 

My mamy 2st garaz i byla to dobra decyzja,do tego pomieszczenie nad nim ma 36m2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...