Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum, obecnie moj granat ma robiony strop , zamierzam założyć dach i stąd moje pytanie bo chce obliczyc koszty dachu ,ale nie wiem ile metrow kwadratowych on ma. W planie nie moge sie doszukac. A drugie pytanie jest odnosnie pokrycia, jak myslicie lepsza jest dachowka czy blachodachowka. Z gory dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. w oryginale jest niby 202m2.

2. Ja ma Roben Flaming Tobago Glazurowana ( ta sama co Claudii z tym że jest mniejsza gabarytowo)

3. dachu wyszło mi ....270m2 z tym że budynek przedłużony o 1,2m ; wszystkie krokwie przedłużone - 85cm za scianę, taras przedłużony o 1,2 m

4. na blachodachówkę bym się nie zamienił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. A jak jest z kosztami zrobienia takiego dachu? chodzi mi o drewno, robocizne i dachowke.

 

 

wszystko zależy od ..." $$$$$" ja buduję gospodarczo w dosłownym tego słowa znaczeniu ...cały dach (270) bez dachowych okien na razie ... wyszedł mnie ok.35 tyś w tym : więźba sosna - 7. tys + 6 tyś robocizna (koledzy)/ podbitka,folie,drewnochrony, rynny,blachy, wakaflexy, śruby, śrubki, gwoździe i wiele,wiele innych pierdół i dodatków - ok. 7 .tys / no i dachówka 14. tyś + cała robocizna - O zł !!! kochany szwagier poświęcił swój urlop w Polsce i w 3 tygodnie we trzech opierdzieliliśmy cały dach - nie liczę tu innych kosztów poniesionych - 13 skrzynek piwa i 18 sztuk Red Labela, Coca - cola :-) :-) ciepło w tym sierpniu było. Także mogę powiedzieć że dach ma "za darmo" zrobiony. (u nas liczą sobie za robotę 50zł od m dachu ! razy 270 m ..... upssss 13,5 do przodu - to już okna są. Pozdrawiam budujących .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie czy 80 tyś za robociznę budowy domu do stanu surowego otwartego jest ok czy za dużo? Myślę tu o domu podpiwniczonym, a bez podpiwniczenia 63 tyś, oczywiście to ceny netto.

 

No myślę że drogo. Ja umówiłem sie na robociznę za stan surowy zamknięty bez okien 45 tysia :bash: dla gościa. Budynek jak w projekcie trochę powiększony z drobnymi zmianami.

Ale fakturka mi nie potrzebna. Radze popytać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długim czasie :)

 

19września odebrałem pozwolenia na mojego Granacika i już mam stan 0 tylko jeszcze w poniedziałek zasypanie i już w środę wchodzą murarze i będą robić ściany :) tak ze wszystko szybko idzie :p

Tylko troszkę was zmartwię to pustaki poszły do góry ale udało mi się kupić tanio na allegro tak że jestem jeszcze zadowolony :p

Jeśli mogę komuś pomóc to piszcie na priv w miarę czasu pomogę wam i podam ceny jak ktoś by chciał .

 

pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...