Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co myślicie o dachówce ceramicznej CREATON PREMION a może inna w podobnej cenie wybór jest bardzo trudny proszę o poradę

 

Bardzo dobra dachówka, a co za tym idzie droga . Też kiedyś myślałem o niej ale kwestia 3,5 - tyś różnicy na moim dachu przekonało mnie jednak do Robena Fleminga (podobny do Creatona) - z którego notabene jestem bardzo zadowolony .

A podobne do Premiona , zobacz coś z Koramica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie

 

Witam wszystkich granatowiczów jestem na etapie wyboru projektu byłam zdecydowana na oliwkę http://pprojekt.pl/projekt247-oliwka__123_6_m.html jednak trafiłam na projekt granatu i już sama nie wiem który lepszy a najważniejsze tańszy w budowie?Interesuje mnie jaki jest szacunkowy koszt stanu surowego zamkniętego czy 150tyś wystarczy razem z robocizną?wykończeniówke zrobi pomalutku mąż natomiast domek musi ktos postawić bardzo proszę o wiadomość ile wyniósł Was stan surowy zamknięty ?w oliwce kształtuje się właśnie w tej granicy 150tyś 160 tyś a jak jest z granatem?i jak myślicie czy za 250tyś wprowadzę się na parter?oczywiście bez szału i luksusów?bardzo proszę o odpowiedz.Jestem z zachodniopomorskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie

 

Witam wszystkich granatowiczów jestem na etapie wyboru projektu byłam zdecydowana na oliwkę http://pprojekt.pl/projekt247-oliwka__123_6_m.html jednak trafiłam na projekt granatu i już sama nie wiem który lepszy a najważniejsze tańszy w budowie?Interesuje mnie jaki jest szacunkowy koszt stanu surowego zamkniętego czy 150tyś wystarczy razem z robocizną?wykończeniówke zrobi pomalutku mąż natomiast domek musi ktos postawić bardzo proszę o wiadomość ile wyniósł Was stan surowy zamknięty ?w oliwce kształtuje się właśnie w tej granicy 150tyś 160 tyś a jak jest z granatem?i jak myślicie czy za 250tyś wprowadzę się na parter?oczywiście bez szału i luksusów?bardzo proszę o odpowiedz.Jestem z zachodniopomorskiego

 

 

 

Karola, odpowiedz na pytanie nie jest taka prosta jak ci sie moze wydawac. Zalezy przedewszystkim od wielu czynników takich jak np:

-jakim systemem bedziesz budowala

-jakim tempem chcesz to zbudowac

-czy wszystko powieżysz firmom czy wlozycie tez w to wlasna prace

-jakie dla ciebie musza byc te warunki zeby sie wprowadzic na parter....

-zmian w projekcie

-materialów z jakich bedziecie budowac

-i wielu innych

 

Jednak jesli macie juz dzialke, i wszystkie pozwolenia i liczysz same koszty wybudowania domu tj.materialy i robocizna to spokojnie powinnas sie zmiescic w tych kwotach.

 

Ja jestem dopiero po fundamentach, ale z tego co sie tutaj naczytalem kosztorysów i rozmawialem z ludzmi to mozna sie spokojnie zamknac w takich kwotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki raczej do tych co są na ukończeniu, chodzi o schody, nie mam wylewanych, z racji, że mam projekt trochę przerobiony trochę, będę mieć schody z podstopnikiem, chciałam ażurowe, ale teraz myślę, że nie mam koncepcji na zagospodarowanie przestrzeni pod nimi, nie wiem jak ten temat rozwiązać, jak wygląda to u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestrzeń pod nimi zostaw pustą ,może jakiś oryginalny wazon tam postaw... widziałam granata na żywo z wolną przestrzenią pod schodami ,wyglądało ładnie tak lekko i bez zagracenia. Druga opcja, to postaw tam ściankę,drzwi i zrób spiżarkę .Ktoś tu na forum tak ma,pooglądaj dzienniki .Osobiście wolę otwarte klatki schodowe , zabudowane wydają mi się ciężkie.

Ja akurat pod schodami mam zejście do piwnicy , niezabudowane a schody są drewniane ażurowe.

W projekcie schody są niewylewane.

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki raczej do tych co są na ukończeniu, chodzi o schody, nie mam wylewanych, z racji, że mam projekt trochę przerobiony trochę, będę mieć schody z podstopnikiem, chciałam ażurowe, ale teraz myślę, że nie mam koncepcji na zagospodarowanie przestrzeni pod nimi, nie wiem jak ten temat rozwiązać, jak wygląda to u Was?

 

helo Tinka

ja mam schody drewniane ze spizarką pod spodem i powiem ze sam fakt wykonania ich z drewna nadaje im lekkości. kilka stron wstecz zamieściłam kilka zdjeć, wybierz dobrego stolarza (na pewno nei takiego który zgadza sie na każe Twoje "widzi mi się" nasz fachowiec powiedział ze to specyficzny projekt i jeśli ktoś mówi że zrobi co klient sobie zażyczy to żaden fachowiec u nas wachlarz możliwości jest bardzo ograniczony więc uważaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Poniżej aktualny stan naszego granata:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=79184&d=1318585520

 

Więcej fotek wrzuciłam do albumu.

 

Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli skończyć dach niedługo. W tym roku chcielibyśmy zamknąć surówkę tylko finanse się kończą :(

Edytowane przez croolewna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, po długich namysłach i przeczytaniu dziesiątek stron zamówiliśmy okna dachowe. Długo myśleliśmy o Optilightach, ostatecznie zdecydowaliśmy się na Fakro, obrotowe, razem z roletami odbijającymi światło. Jako, że budżet mamy ograniczony poszliśmy w jakość kosztem ilości - zrezygnowaliśmy z okna dachowego w sypialni. Wiem, że niektórzy też się na to zdecydowali. Opinie są podzielone, czytałam na forach, że okno dachowe super doświetla (mój mąż marzył że będzie leżał w łóżku i patrzył w gwiazdy; stwierdziłam, że częściej widziałby ptasie kupy więc mała strata :) inni piszą, że spać nie mogą jak deszcz pada bo taki jest hałas. Co będzie u nas-czas pokaże, póki co podzielcie się Waszymi doświadczeniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...