Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki za odp wszystkim:) chciałem kolor Złoty Dąb ale nigdzie nie mogłem go kupić u mnie na składach , wiec kupiłem Pinie też jest ładny . 3 op. x 10 lit. cena 135 zł za szt. jak zabraknie to dokupię ale myślę że będzie oki :)

jutro do mnie przyjedzie więźba i zaczynają robić dach :D już nie mogę się doczekać :):):) cena za sama więźbę 6.800 zł bez vat :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co będzie u nas-czas pokaże, póki co podzielcie się Waszymi doświadczeniami

My nie zrezygnowaliśmy żadnego okna a nawet dodaliśmy jedno na klatce schodowej. Też mam fakro ale bez rolet (myślałam zeby dokupić, ale okazały się zbędne).

Zasypiając widzę piękne gwiazdy (jak niebo bezchmurne) i cięzko byłoby mi się teraz przestawić :). Kup raczej nie ma (jak się jakaś pojawi to deszcz spłucze). Nie mamy problemów z deszczem czy gradem - nikt z naszej rodziny się nie budzi z tego powodu. Nie wiem czy też nie zależy to od wyciszenia (są różne rodzaje okien). Doświetlenie cudowne. Są jednak dwa minusy: cena i brud. Okna dachowe kurzą się niemiłosiernie i jak ktoś myje okna co miesiąc i musi mieć je idealnie czyste - to okna dachowe są nie dla niego.

 

Ja z podbitką nie pomogę, bo założenie było takie, że żadnych brązów nie ma być na zewnątrz. Dlatego mam farbę barwioną w mieszalniku na szary kolor. Całość kosztowała mnie 600 pln ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byliśmy z mężem dzisiaj na wycenie dachówek i normalnie mamy już taki mętlik w głowach że szok :o Czy ktoś ma dachówkę z Braasa bałtycką? albo Creatona Balance(czarna angoba) albo Robena średzka plus??Już asmi nie wiemy którą wybrać :( Oczywiście Braas wychodzi najtaniej nas policzyli na około-- 11tyś, Creaton--15tyś i Roben też 15tyś

Pomocy!! na którą się zdecydować która jest najlepsza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich granatowiczów.

Bardzo podoba mi się ten projekt domu, myślę o powiększeniu salonu poprzez dodanie wykuszu pomiędzy salonem a kuchnią.

W związku z tym mam prośbę do właścicieli domów z wykuszem o podanie wymiarów salonu po dodaniu wspomnianego wykuszu - boję się że będzie późnej problem ze znalezieniem mebli tzn. chodzi mi o narożnik - bowiem zmniejszy się jedna ze ścian i bardzo mnie interesują te wymiary pomieszczenia oraz jeżeli to możliwe przesłanie zdjęć z aranżacji tak przerobionego salonu. Co prawda na forum było umieszczone zdjęcie z wymiarami ale niestety nieczytelne.

Z góry dziękuję za pomoc (mój mail - [email protected]) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie....

 

mam pytanko do wszystkich którzy pokryli granacika dachówką... W jaki sposób wasi dekarze wykończyli dach nad garażem na łączeniu ze ścianą domu. Czy zakończenie wykonali z blachy? W jaki sposób wykonali wykończenie lukarny? Czy tez obrabiali blachą ocynkowaną? W razie możliwości proszę odpowiedzi i fotki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam też pytanko o dach :p ile płaciliście za krycie dachu dachówką,rynny,obróbki itp ??

Jadę za półtora tygodnia do polski i chce dać dach do wyceny i może zdążę jeszcze położyć dachówkę przed zimą ( oczywiście jeszcze nie kupiłem dachówki :p ) długo się czeka na dachówkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia K. w mojej galerii znajdziesz zdjęcia granata z dodanym wykuszem między kuchnią a salonem. Będzie tam stał stół z krzesłami a ściana, która pozostała jest na tyle duża, że ustawimy przy niej zestaw pod telewizor.

Andre79 u nas nic nie było wykończone blachą, postaram się wrzucić fotki za dzień-dwa.

damian88 płacimy 65 PLN za metr dachu, góralom aż się pali w rękach robota! W cenie montaż okien dachowych i rynien. Czas oczekiwania na dachówkę na pewno zależy od modelu no i tego, gdzie kupisz - czy w dużym składzie (tam może nawet będzie na stanie wystarczająca ilość) czy w małym, gdzie będzie sprowadzana na zamówienie. My czekaliśmy ok. miesiąc ale nasza dachówka jak się okazało jest na tyle orginalna, że nigdzie nie ma jej na stanie, wszystko na zamówienie z Niemiec. I tu moja rada- nie bierz tak jak my czegoś tak trudno dostępnego, teraz mamy wielki kłopot z domówieniem kilku sztuk, których niestety zabrakło :( (wielki minus dla pana, który nam liczył ilość dachówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre79-wszystko znajdziesz w moim dzienniku...

jakby Ci sie nie chciało szukać to wrzucam wykończenia daszku- cały dach obity blachą ,dach garażu na styku z domem niczym nie jest łączony,dachówka z garażu dolega do ściany domu... chyba dobrze Cię zrozumiałam:confused:

 

damian88-koszty dachu i inne -patrz tabele w moim dzienniku

p1020565.jpg

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam też pytanko o dach :p ile płaciliście za krycie dachu dachówką,rynny,obróbki itp ??

Jadę za półtora tygodnia do polski i chce dać dach do wyceny i może zdążę jeszcze położyć dachówkę przed zimą ( oczywiście jeszcze nie kupiłem dachówki :p ) długo się czeka na dachówkę ??

 

damian88.

Witam serdecznie. Mam do pana pytanie i ogromna prosbe,czy bylaby mozliwa obejrzenia pana domku na zywo oraz pytanko gdzie dokladnie w Czersku pan buduje ten domek. Maż pochodzi z Czerska i bardzo by nam zalezalo na obejrzeniu tego domku. Chcemy z mezem wybudowac ten domek a obejrzenie tego domku bardzo by nam pomoglo. Bardzo by nam zalezalo na doradztwie z pana strony w niektorych sprawach dotyczacych budowy. Pozdrawiam

Prosze o kontakt na e-mail: [email protected]

Edytowane przez marzena-m
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...