Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Jestem nowa więc gorąco wszystkich pozdrawiam! Również mnie GRANAT bardzo przypadł do gustu i planujemy,jak dobrze pójdzie w przyszłym roku zacząć budowę...Niestety dopiero.Ale już dziś śledzę Wasze wypowiedzi. I tu moje pytanie, jak to jest z kominkiem w Granaciku?Nie bardzo się znam ale czy on nie znajduje się w jadalni? Wolałabym w salonie. Bardzo proszę o opinie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

malineczka79- kominek znajduje się w salonie z prawej strony , za jadalnię uważam kawałek miejsca pod oknem z lewej strony u mnie graniczy z barkiem (na zdjęciu murek) u innych jest tam wykusz. W głębi jest kuchnia z oknem.

Szczegółowy rozkład pomieszczeń możesz zobaczyć w moim dzienniku.

P1020809.jpg

p1020578.jpg

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Granatowicze, mam pytanie odnośnie obracania komina w salonie. Domyślam się, że poprzez obrócenie komin wychodzi z dachu nie przecinając lukarny - co z pewnością stanowi prostsze i mniej skomplikowane prace na dachu. Jednak interesuje mnie jak wówczas wygląda pokój na górze (w projekcie nr 13). W miarę możliwości proszę o poprzesłania zdjęć tak zmienionego pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Claudii na ciebie zawsze można liczyć. a pamiętasz ile było w tym za sam materiał? i czy robiłaś wszystko tak jak jest w projekcie czy zmieniłaś gdzieś np gniazdka. bo nam powiedzieli ze nawet jednego gniazdka nie można przestawić bo nie odbiorą tego.

 

pier......nie po prostu :-) kto będzie tam mieszkał ? ty czy ten co ci będzie odbierał ? Rób wszystko jak Tobie pasuje i gdzie uważasz że będzie dobrze . Na projekt nie patrz , i zapewniam ... będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalację elektryczną zleciłam firmie , za całość chcieli 7tys łącznie z garażem,i kanałem.Nie robiłam wg projektu ,panowie chodzili za mną i rysowali po ścianach gdzie co chcę mieć wg własnych potrzeb.Trochę przesadziłam bo sporo punktów nie używam:D Montaż gniazdek zrobił mąż.

Na koniec ci sami panowie zrobili pomiary,protokół i odbiór i za to skasowali mnie jeszcze 300zł.

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do marta_k99 instalację elektryczną możesz całkowicie inaczej wykonać niż ta w projekcie, ważne żeby odpowiadała twoim wymaganiom i została wykonana zgodnie ze sztuką i przepisami.

U mnie też w instalacji nastąpi wiele zmian w porównaniu z projektem.

Edytowane przez Andre79
zmiana treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, mam taki dylemat. Na klatce schodowej w projekcie zaplanowaliśmy sobie dwa okna, jedno w ścianie a jedno dachowe (w schodach ażurowych będzie podstopnik). Architekt uprzedził nas, że jak dojdzie zadaszenie nad tarasem to okno w ścianie zostanie w połowie zasłonięte przez te zadaszenie. Teraz doszło do realizacji i zastanawiam się, czy nie zamurować okna w ścianie, mąż nalega żeby zostawić, bo nawet w połowie zasłonięte to i tak będzie rozświetlać hol. Postaram się wysłać dziś zdjęcia i rozjaśnić o co chodzi.

1.jpg

Edytowane przez Tinka25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...