Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrezygnowaliśmy jednak ze szprosów, mamy klasyczne okna w kolorze złotego dębu. Zrobiliśmy tak, gdyż nie mogliśmy zdecydować się na ilość szprosów, zbyt duże ryzyko, by "spartaczyć" wygląd domu. Poza tym, szkoda byłoby patrzeć na piękne widoki zza okna w kratkę.

I tak trzymaj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Mam do was pytanko muszę wybrać do 27 Grudnia stolarkę i moje pytanie brzmi :

 

-Jakie okna dachowe wybrać Fakro czy Roto ,bo każdy sprzedawca chwali inne .

 

-Jakie drzwi wejściowe czy PCV ? A może ktoś słyszał o drzwiach kompozytowych Vikonga (http://www.vikking.eu) cena ok.4.300 zł

 

-Czy drzwi do garażu z tyłu mogą być metalowe KMT w okleinie ?

 

-I teraz okna czy Veka z okuciem Siegenia czy Roto brać ?? Chce serie Alphaline 90 +

cena samych okien z montażem 10 szt. 16 tyś. zł (6 komór,klin docieplający , szyby dwukomorowe czyli 3 szyby)

 

Pomóżcie co wybrać !!!!

 

PS : WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które pewnie zainteresuje wszystkich budujących. Wczoraj slyszalem w tv reklame chyba dzisiejszego wydania Gazety Wyborczej z Dodatkiem odnosnie ZWROT VAT ZA MATERIALY BUDOWLANE. Poszedlem do sklepu a tu zadnego dodatku oprócz plyty ABBY nie widze. Czy ktos z was ma taki dodatek albo udalo wam sie go dzisiaj kupic. Potrzebny jest mi w wiadomym celu-chcialem zajac sie zwrotem podatku bo nikt za mnie tego nie zrobi.

 

Pozdrawiam i Wesolych Swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 wymiary.jpggranat.JPG

 

witajcie

 

Mam delikatny problem... Moze to i nie jest problem, ale dla mnie laika w budownictwie dylemat.

Mianowicie mam nierówną działeczke. I pasowałoby ją podrównać.

Zamieszczam dwa załaczniki. Jedno zdjecie i rysunek.

 

Chodzi mi o to że dojazd do omku będzie pod górke...

I ma być wjazd do garażu oczywiście.

 

Problem pojawia sie w momencie wysokosci fundamentów.

W Wigilie ze szwagrem, i weżem pełnym wody poszlismy na działke pomierzyć +/- jaki jest spadek.

 

Co i jak wyszło widac na rysunku.

Powiedzmy ze chciałbym równac działke do poziomu gdzie jest "0".

Wjazd do garażu miałbym ok. 1m-1,3m wyżej niż droga dojazdowa.

 

Moze to i jest niewiele, jednak na działce na żywo sprawa wyglada całkiem inaczej.

Moze ktos doradzi coś sensownego jak to ugryźć.

 

Teraz jestem już mądrzejszy po fakcie bo papiery są gotowe.

Mogłem w stosunku do posadownienia domu opuscic garaz np o 0,5m niżej.

Wtedy byłoby miodzio.

 

Teraz pewnie też by nie było z tym problemów, jednak zmiany w rysunkach to dodatkowo 1000zł.

 

Czy ktoś coś doradzi?

 

 

I druga sprawa - to już poza projektami i kierownikiem.

Pod garazem chciałbym ( bez projektu ) zrobić sobie mini-piwniczke.

Czyli wybieram ziemie, zbroje, szoluje i zalewam. W taki sposob ze nikt oprócz mnie o tym nie wie.

 

Czy jest to takie różowe jak mi sie moze wydawać, czy jednak jest drugie dno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich granatowców w Nowym 2012r i życzę wszystkim spokojnej budowy i szybkiego zamieszkania w domkach...:)..

Tinka, wejdź na stronę Firmy ART-Tom, to producent tych drzwi ( mam takie u siebie :) ) ale kupowałam je w Stobrawie i wyszło to drożej niż u producenta. Jak zamówisz to obojętne gdzie mieszkasz i tak dowiozą ci je do domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje dębową ale wtedy, kiedy kupowałam kosztowały 4 tysiące. Co do zadowolenia to, po tym jak mi je wymienili na nowe to wszystko jest ok. Pierwsze drzwi po pierwszej zimie, gdzie temperatura spadła do -30 stopni, tak się wypaczyły, że nie można było ich normalnie zamknąć. Do tego odlutowało się to piekne okucie i przy każdym zamknięciu strasznie stukało...:confused:...u mnie w dzienniku znajdziesz zdjęcie wypaczonych drzwi...,.

Generalnie to jestem zadowolona, bo prezentują się ok a do tego w wiatrołapie jest jasno, mimo, ze oszklony jest tylko mały kawałek drzwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które pewnie zainteresuje wszystkich budujących. Wczoraj slyszalem w tv reklame chyba dzisiejszego wydania Gazety Wyborczej z Dodatkiem odnosnie . Poszedlem do sklepu a tu zadnego dodatku oprócz plyty ABBY nie widze. Czy ktos z was ma taki dodatek albo udalo wam sie go dzisiaj kupic. Potrzebny jest mi w wiadomym celu-chcialem zajac sie zwrotem podatku bo nikt za mnie tego nie zrobi.

 

Pozdrawiam i Wesolych Swiat

 

Płyty nie mam, i nie widzę takiej potrzeby.

Do Urzędu Skarb musisz przygotować zestawienie nast dokumentów:

1/ ksero z każdej faktury,

2/ zestawienie z faktur (kserowanych), wg nazw kolumn: nr fakury; poz materiałowa na fakturze Tylko za materiały, nie za transp i robociznę); nip sprzedawcy; kwota brutto sprzedającego; kwota podatku 23% lub 22%,-tytuł zestawienia: zwrot wydatków z budown mieszk/druk VZM 1. uwaga: wykonałem w ark exela.

3/ ksero pozwolen na budowę

4/ na stronie http://www.mf.gov.pl masz druk VZM do wypełnienia; jest aktywny. Tam w poz 57 wpisz ile stron zestawienia; a w poz 58 ile jest załączników.

 

Dobrze jest dołączyć opis budynku z projektu.

Uwaga: zestawienie do Urzęd Skarb wypełnia się co roku i nie można 2x w roku. Najlepiej w grudniu, podsumowanie roku i w następnym grudniu.

 

Ogólnie: największy ciężar gatunkowy ma vat 22%.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...