Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani,

mam do was prośbe, wiem że kiedys ten temat był już poruszany na forum.

mianowicie potrzebuje waszych wskazówek jak najlepiej przystąpic do poszukiwania najlepszego kredytu?? Mieliśmy nadzieję z męzem, ze nigdy nie będziemy z niego korzystać,jednak sytuacja na rynku zmusza nas do zaciągniecia kredytu na wykończenie domu.

Proszę podpowiedzcie jak sprawdzic najlepszą ofertę do nas ,chodzić po bankach, czy lepiej poradzić sie doradcy???na co zwrócić uwagę przy doborze kredytu.

wiem ze to głupie o co pytam ale nogdy sie tym nie interesowaliśmy, a wręcz omijalismy szerokim łukiem bo nie potrzebowalismy kredytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj dopełniłam formalności kredytowych, brr.. co prawda cyrograf na 20 lat podpisany ale bez niego gnieździlilbyśmy się w jednym pokoju w trójkę przez kilka ładnych lat. Tak samo chodziliśmy po bankach i pytaliśmy. Z doradcą też się spotkałam ale nie spełnił moich oczekiwań, może nie trafiłam na najlepszego. Zdecydowaliśmy się na bank, w którym od lat mam konto. Warunki dobre, kredyt bez prowizji na promocyjnych warunkach, z dopłatą Rodzina na swoim. I co ważne - kompetentny pracownik banku. Wyjaśnił nam wiele spraw, wiele doradził, widać, że to osoba, która chce wyjść na przeciw klientom a to dla mnie też ważne.

Na co zwrócić uwagę - czytaj wszystkie drobne druczki, pytaj o wszystkie opłaty okołokredytowe, np. dodatkowe ubezpieczenia itp. Pytaj o możliwość zawieszenia spłaty kredytu na jakiś czas, o możliwość szybszej spłaty, o terminy - np. my biorąc kredyt musieliśmy się zobligować do oddania domu do użytku w określonym czasie. W razie czego pisz na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka pomocna przy zwrocie Vat-u:

http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html

 

 

Swietna stronka-dzieki mirella. Mam jeszcze pytanie do ogółu/wszystkich którzy przerabiali temat zwrotu VATU?

-czy jesli w tym roku psotawilem fundament to moge juz skladac papiery odnosnie zwrotu podatku za materialy które do tej pory wykorzystalem?

-czy ma ktos dostepny wzór wypelnionego dokumentu o zwrot podatku?-bo to chyba najwazniejsze i najbardziej pomocne przy wypelnianiu dokuemntu po raz pierwszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mircial

ja mam zrobione osobne wejście z łazienki i sypialni, bez korytarza. Pomieszczenie nad garażem planuję podzielić na dwa tak aby powstała garderoba i pralnia z suszarnia. Dodam tylko że nie podnosiłem ścianki kolankowej a wielkość pomieszczenia mnie bardzo zaskoczyła. Pozytywnie oczywiście. Postaram się zrobić jakieś zdjęcia to je wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w odróżnieniu od projektu nad garażem są dodatkowo dwa pustaki porothermu + szlichta betonowa, co daje dodatkowo ok 55cm. Pomieszczenie podzielone dokładnie na 2 części. W garderobie mieści się zabudowa (na tej ścianie dzielącej "strych"), deska do prasowania ;) , biurko na komputer (ściana sypialni) oraz długi ciąg niskich szafek. W pralni bez kłopotu pralka, duży jednokomorowy zlew do prania ręcznego, dwie rozkładane suszarki.

Zejście z sypialni do garderoby oraz z łazienki do pralni po 2 schodkach.

Poniżej zdjęcie jeszcze z okresu budowy

IMGP0122.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w odróżnieniu od projektu nad garażem są dodatkowo dwa pustaki porothermu + szlichta betonowa, co daje dodatkowo ok 55cm. Pomieszczenie podzielone dokładnie na 2 części. W garderobie mieści się zabudowa (na tej ścianie dzielącej "strych"), deska do prasowania ;) , biurko na komputer (ściana sypialni) oraz długi ciąg niskich szafek. W pralni bez kłopotu pralka, duży jednokomorowy zlew do prania ręcznego, dwie rozkładane suszarki.

Zejście z sypialni do garderoby oraz z łazienki do pralni po 2 schodkach.

Poniżej zdjęcie jeszcze z okresu budowy

 

A tu już wykończona pralnia z synkiem w roli głównej ;)

 

http://i50.tinypic.com/15h03ra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiamy się z mężem nad zrobieniem korytarzyka między sypialnią a łazienką żeby mieć osobne dojście do pralni i garderoby które będą nad garażem i mam pytanie czy ktoś już tak zrobił?? Jeśli tak to proszę o jakieś zdjęcia :)

Pozdrawiam :)

 

Witajcie po tak długiej przerwie... 9 miesięcy mnie nie było, za dużo czasu poświęcałam pracy. Jeśli chodzi o korytarzyk do pomieszczenia nad garażem to jak tak mam... Ale ostrożnie z nim musicie wszystko dobrze policzyć, ponieważ wtedy drzwi trzeba przesunąć w bok i u mnie na szczęście się wszystko wyszło prawie OK (ocieplenie stelaż regips i takim sposobem skos nachodzi na drzwi). Łazienka nic nie traci bo i tak jest dość duża i myślę, że warto zwłaszcza, że pomieszczenie jest rewelacyjne- zastanawiam się czy nie zrobić tam sypialni. Przypomnę też, że mam podniesioną ścianę kolankowa o 2 warstwy na garażu i o 1 na domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, mam taki dylemat. Na klatce schodowej w projekcie zaplanowaliśmy sobie dwa okna, jedno w ścianie a jedno dachowe (w schodach ażurowych będzie podstopnik). Architekt uprzedził nas, że jak dojdzie zadaszenie nad tarasem to okno w ścianie zostanie w połowie zasłonięte przez te zadaszenie. Teraz doszło do realizacji i zastanawiam się, czy nie zamurować okna w ścianie, mąż nalega żeby zostawić, bo nawet w połowie zasłonięte to i tak będzie rozświetlać hol. Postaram się wysłać dziś zdjęcia i rozjaśnić o co chodzi.

 

Ja mam u siebie okno na "półpiętrze" i jest dość praktyczne, jak znajdę zdjęcie to wstawię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiamy się z mężem nad zrobieniem korytarzyka między sypialnią a łazienką żeby mieć osobne dojście do pralni i garderoby które będą nad garażem i mam pytanie czy ktoś już tak zrobił?? Jeśli tak to proszę o jakieś zdjęcia :)

Pozdrawiam :)

 

Ja tak mam, pstryknę w najblizszym czasie i podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna stronka-dzieki mirella. Mam jeszcze pytanie do ogółu/wszystkich którzy przerabiali temat zwrotu VATU?

-czy jesli w tym roku psotawilem fundament to moge juz skladac papiery odnosnie zwrotu podatku za materialy które do tej pory wykorzystalem?

-czy ma ktos dostepny wzór wypelnionego dokumentu o zwrot podatku?-bo to chyba najwazniejsze i najbardziej pomocne przy wypelnianiu dokuemntu po raz pierwszy....

 

Jak masz pozwolenie na budowę, akt własności i fv - to mozesz się ubiegać. Raz do roku tylko. Mam gdzieś formularze, ale to bez sensu - przecież ich wypełnienie to banał - nr fv, nip, kwoty. Poradzisz sobie na pewno.

 

 

 

 

My powiększaliśmy pomieszczenie nad garażem i teram mamy tam garderobę. Mamy przejscie z sypialni do garderoby i stamtąd do łazienki - polecam takie rozwiązanie. Wstaję rano, śmigam do garderoby aby się ubrać i stamtąd do łazienki. Wieczorem na odwrót ;).

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie, mam wielki dylemat, na załączonym zdjęciu jest kuchnia ze skrytką i salon. W tym tygodniu murarze robią ścianki działowe.

Co byście zrobili na moim miejscu

- barek oddzielający salon od kuchni, czy tak ścianki jak są, czyli półotwarta kuchnia, wtedy zainstalowałabym drzwi rozsuwane,

czy przy takim rozkładzie jak jest na projekcie da się zmieścić jakiś stół żeby nie jeść na co dzień w salonie, można te meble jakoś poprzestawiać?

zd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka25, ja zapytam nieco z innej beczki, gdzie na tym blacie w kuchni będziesz tłuc mięso na kotlety i smarować kanapki? Z tego co widzę, na dole po lewej masz do dyspozycji narożnik na szerokość ramion. Nie lepiej w Twoim wypadku zlew umieścić w narożniku, a stół roboczy mieć na wysokości okna?

 

A co do samego pomysłu ze stołem w kuchni - usuwasz pomieszczenie 5 zwane spiżarnią i w jego miejscu na ścianie na styku z salonem możesz kombinować ze zmieszczeniem stołu - z pewnością da się. Przy kwadratowym 80 cm i 4 krzesłach, potrzebujesz ok 180...200cm aby swobodnie siedzieć. Nieco mniej miejsca zajęłoby coś na kształt ławy w formie narożnika + stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...