Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki wielkie - macie bardzo ładny domeczek - gustownie wykończony i urządzony! Baaardzo mnie się podobają schody! My z mężem za kilka miesięcy dopiero pniemy mury do góry, ale już dzisiaj intensywnie myslimy o pewnych kwestiach, żeby nie okazało się, że jest już za późno może. Obliczyliście może całkowite koszty budowy ( z podziałem na fundamenty i pozostałą część)? Jesteśmy ciekawi jak to wychodzi, bo w przyszłym tygodniu bierzemy się za kredyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oszacowanie niewiele by Ci dało. Budowaliśmy w okresie tuż przed "kryzysem" kiedy to materiały budowlane kosztowały makabrycznie duże pieniądze, np. kupowałem w dobrej cenie po rabatach porotherm 25PW po 7,75 brutto, teraz bez wysiłku znajdziesz po 4 zł, płyty G-K kupowałem hurtem umawiając się z sąsiadami po ok 21 zł/szt, teraz bez łaski w sklepie typu Nomi 16zł/szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyliście może całkowite koszty budowy ( z podziałem na fundamenty i pozostałą część)? Jesteśmy ciekawi jak to wychodzi, bo w przyszłym tygodniu bierzemy się za kredyt.

 

My do tej pory wydaliśmy 100 tyś. Mamy stan surowy zamknięty (brakuje nam tylko bramy garażowej i mamy tylko papę na dachu) + piwnica pod połową budynku i zakupione materiały na elektrykę, wodę i centralne łącznie z oczyszczalnią ale bez pieca i kaloryferów. No i w tym ogrodzenie kosztowało nas ok 4 tyś. Tu pochwała dla męża i najbliższej rodziny jak do tej pory wydaliśmy tylko 2,3 tyś na "fachowców" którzy zakładali nam więźbę dachową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klinkaa podaj mi orientacyjnie koszty za materiały na elektrykę, wodę i centralne :)

Prąd około 3 tysięcy.

Woda:Oczyszczalnia+woda+kanalizacja około 10 tysięcy (przy czym mamy rabaty do 30%).

 

Zdecydowaliśmy, ze centralne zrobimy ze stali, więc wartość materiału będzie się znacząco różnić od miedzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...