Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mnie instalacja elektryczna kosztowała ok 7tys ( materiał i robocizna) natomiast cała instalacja wodna kanalizacja ogrzewanie, podłogówka na 100% domku ok 50tys ( piec gazowy, kolektory, zasobnik wody 300l)

Na szczęście mój mąż zrobi prąd a teściu wodę... Uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też robię frytki,bigos i nomalnie gotuję :) -bardzo dobrze w tej sytuacji spisuje się okap ,goście siedzący nisko na rogówce nie widzą co szykuję -tu przydatny jest barek, który całkowicie zasłania blaty kuchenne z drugiej strony mam ścianę z kominkiem a za nim lodówkę ,piec i tego też nie widać,bezpośredni wzrok kieruje się na okno i zlew, nie mam problemu.Minusem jest krajalnica i jak wieczorem kroję chlebek to to jest denerwujące jak np patrzę na ulubiony serial.

Gdybym miała ponowny wybór też bym tak zrobiła tzn na wpół przesłoniła kuchnię, może nie całkiem otwartą ale tak jak mam teraz jest idealnie.

 

Claudii - jeżeli mogę Cię poprosić o jakiś kontakt mailowy spoza forum będę wdzięczna! Mam na myśli kontakt z Tobą poprzez źródło do którego codziennie zaglądasz - po zakończeniu budowy domyslam się, że Forum takim nie jest. Masz tak fajny domek, pomysły i przemysleniam, że jeżeli pozwolisz chciałabym z nich pewnie skorzystać. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka, nie za bardzo wiem o który wymiar Ci chodzi, więc podam Ci wszystko ze szczegółami.

Ściana od strony naszej pralni (strychu nad garażem) ma:

-215cm od ściany sypialni do ściany oddzielającej prysznic od wc

-17cm grubość ścianki dzielącej (pustak 10cm + tynk + płytki)

-142cm do ściany kolankowej

Sama ścianka oddzielająca prysznic od wc ma wysokość 225cm od gotowej podłogi i głębokość 120cm - to wystarczy aby zmieściła się kabina 90cm + wieszak na ręcznik. Przerwa powyżej ściany do skosu (od strony wc) u nas jest 26cm, natomiast od strony prysznica 42cm. Jeśli brakuje Ci wysokości, to lekkie odsunięcie tej ścianki od ś.kolankowej da dodatkowe centymetry (odległość od krawędzi prysznica do surowego otworu drzwiowego to ok 30cm).

 

No i ostatnie "...czy zmieści mi się toaleta i prysznic " U nas ściana kolankowa jest podniesiona w stosunku do oryginalnego projektu w sumie o ok 33cm. Najlepiej sprawdzić to namacalnie .... i to dosłownie ;) Panowie "na lekkim cyku" mają taki obyczaj że stoją zamiast usiąść.... wziąłem kilka pustaków 10cm aby zasymulować wysokość gotowej podłogi, jeśli w danym miejscu mieściłem się pod skosem a nad głową było ok 10..15cm, to właśnie było TO miejsce gdzie zamontowałem wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie od drzwi tylko od ściany sypialnianej:) czyli cała szerokość łazienki po podłodze to 4,20 m

U nas wymiary są zgodne z oryginalnym projektem, a u Ciebie budynek jest chyba nieco poszerzony. tak czy inaczej miejsca masz sporo. Wg mnie w tej przestrzeni od prysznica do ściany kolankowej powinnaś zmieścić nie tylko wc, ale i na bidet zostanie Ci jeszcze trochę miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mamy dom poszerzny o ok. 1,5 m ze względu na salon, w orginale dla nas byl trochę za mały. Bidet nie zmieści się, wczoraj mierzylam tą ścianę nie licząć drzwi, to przyzwoitą przestrzeń, gdzie nie wali się głową w sufit to do wykorzystania jest ok 1,70 m, pozostałą część przy ściance kolankowej jest już niska, poniżej metra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...