Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaki macie styl w domu, nowoczesny, klasyczny czy rustykalny?

Jestem na etapie projektowania kuchni, motam się z decyzją czy jasne meble, czy ciemne, czy klasyczne, czy nowoczesne. Skłaniam się do jasnych mebli klasycznych w salonie meble ciężkie kolonialne, może macie jakieś fajne inspiracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Timka, nie wiem dlaczego doradzają ci jeszcze oprócz podłogówki grzejniki. To nie ma najmniejszego sensu. Z doświadczenia powiem Ci, że u nas podłogówka jest na dole i nie mam żadnego grzejnika a temp. w domku mam 25 stopni, nawet przy obecnym mrozie -20 stopni. A powierzchni na dole mam około 110 metrów kwadratowych. W pomieszczeniu gospodarczym nie mam ani podłogówki ani grzejnika tylko bojler na ciepłą wodę i tam zawsze jest gorąco :-)....

Na górze mamy grzejniki ale odkręcone są w największej sypialni i temp w pozostałych pokojach to 22 St.

Minika, na podłogówce w dolnym pokoju mam parkiet z drewna merbau a w salonie też mam drewno merbau a na pozostałej części kafle. Mieszkamy już prawie trzy lata i z drewnem nic ale to kompletnie nic się nie dzieje tylko bardzo przyjemnie po nim się chodzi...:)

Leszek pozdrowienia od nas i naszych znajomych .:)... a i przekaż Izie .....:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku stoi na strychu i tam są zrobione rozprowadzenia do "pionów" przy użyciu izolowanych giętkich rurdo wentylacji. W skosach są ułożone plastikowe, prostokątne rury które z każdej strony są "opatulone" wełną mineralną (ocieplenie dachu) od strony połaci dachowej i od strony gipsokartonu. W miejscu przejścia przez wieniec było zostawione miejsce na kanał (zbrojenie wieńca omija rurę - nie jest wycięte!). Dalej bruzdą w ścianie kolankowej w dół do stropu. W stropie jest podobnie jak w wieńcu - zbrojenie omija kanał (nie jest przerwane) i bruzdą w ścianie schodzi na wysokość miejsca umieszczenia anemostatu. Miejsce w bruzdach jest wypełnione pianką montażową. Jako że wiatry u nas głównie zachodnie i północno zachodnie, czerpnię i wyrzutnię umieściłem na ścianie wschodniej (na wysokości strychu, bo tam umieściłem rekuperator) - Tak to w skrócie jest zrobione u nas.

 

W efekcie przy -20st. na dworze z nawiewnika wlatuje +12stC (w tym czasie w domu ok 22st.C) - nie mam GWC... niestety. Po szczegóły najlepiej powędrować do wątku o rekuperatorach. Są tam też ludzie którzy lepiej niż ja doradzą co i jak zrobić możliwie najtaniej i najlepiej (np. Piczman)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekuperator pobiera, na najniższej wydajności (ok 100m3/h) 100W co daje 2,4kWh/dobę. Czyli świeże powietrze kosztuje nas ok 1,5 zł/dobę ;)

Na maksymalnej wydajności (300m3/h) pobiera ok 200W, ale z tego ustawienia korzystamy b. rzadko (duża liczba gości, gdy coś się przypali itp.) Są urządzenia mające wentylatory mniej energochłonne i zapewne o nieco lepsze (niekoniecznie droższe) - no cóż latka lecą, technika się rozwija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie projektu instalacji elektrycznej w kuchni, chciałabym ją wstępnie zaplanować tak, aby po projekcie mebli jak najmniej przerabiać. Nie mam spiżarki, ale za to wymyśliłam sobie piekarnik na wysokości wzroku. Problem z tym, że wtedy będę musiała zrobić płytę grzewczą w narożniku. Czy ktoś z Was tak ma? Jak to wygląda w Granacie? Jedno jest pewne nie chcę w narożniku zlewu, ale czy chcę płytę to już nie wiem hehe... Edytowane przez klinkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperałam ostatnio w necie na forach internwtowych i znalazłam że wiele osób na temat kuchni w narożniku wypowaida się negatywnie, (zajmije dużo miejsca, niewygodny dostep do tylnych palników, mala funkcjonalnośc itd), ale są też zwolennicy tego rozwiązania ;) Z tego co czytałam to już podobno zlewozmywak w rogu jesty lepszym rozwiązaniem - choć tez znalazłam przeciwników takiego wynalazku. A i jeszcze koniecznie sprawdź czy ceny okapów nad narozną kucnię nie są dużo droższe - bo gdzieś też to przeczytałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperałam ostatnio w necie na forach internwtowych i znalazłam że wiele osób na temat kuchni w narożniku wypowaida się negatywnie, (zajmije dużo miejsca, niewygodny dostep do tylnych palników, mala funkcjonalnośc itd), ale są też zwolennicy tego rozwiązania ;) Z tego co czytałam to już podobno zlewozmywak w rogu jesty lepszym rozwiązaniem - choć tez znalazłam przeciwników takiego wynalazku. A i jeszcze koniecznie sprawdź czy ceny okapów nad narozną kucnię nie są dużo droższe - bo gdzieś też to przeczytałam.

 

Jeśli chodzi o okapy. Ceny narożnych są powalające z tego co czytałam. Można zrobić ściankę z regipsu i zamontować zwykły. Więc z tym nie byłoby problemu. Z ciekawości poruszyłam ten temat na "naszym" granatowym forum, bo jestem ciekawa czy ktoś z Was wpadł już na ten pomysł. Rozmawiałam dzisiaj ze specjalistą od mebli powiedział mi, że główną wadą jest ogromna szafka narożna. I jeśli płyta będzie zamontowana prawidłowo (czyli maksymalnie blisko brzegu) to nie ma problemu z dostępem do tylnych palników.

Edytowane przez klinkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam kuchnię w rogu, zobacz jak to wygląda.

http://imageshack.us/f/717/dsc0011li.jpg/

 

Dziękuję za zdjęcie. Masz śliczną kuchnię. Przyłączam się do Tinki i proszę o jeszcze...

Możesz napisać czy przy otwieraniu szuflada nie ociera się o piekarnik i odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia się robi

 

Super!!!

 

U nas też prace stoją... Za zimno brrr... A tu centralne, tynki, sufity w piwnicy (bo ściany mam wytynkowane :yes:) i nawet gres na podłogę kupiłam. Wszystko czeka :bash:. Za kilka dni drzwi wejściowe przyjadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich "Granatowiczów". Od dłuższego czasu wraz z żonką przeglądamy projekty i przyznam szczerze, że Granat najbardziej przypadł nam do gustu. Mamy ogromną prośbę jeśli ktoś jest chętny i nie sprawi mu to problemu o podrzucenie paru fotek z realizacji upragnionego projektu. Chcemy mieć szersze spojrzenie przed wyborem jakim jest budowa własnego domku. Nasz mail [email protected], z góry dziękujemy za życzliwość i mamy nadzieję, że dołączymy do grona szczęśliwych "Granatowiczów". Pozdrawiam. Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...