Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zwracam się z prośbą do Grantowiczów - mianowicie chodzi mi o deskowaniu przed położeniem dachówki co o tym sądzicie?

 

Jak masz nadwyżki kasy do wydania .../ wg. mnie niepotrzebne/ , chyba ze będziesz dachówkę dawać za 3-5 lat. Niepotrzebny wydatek no i dodatkowy ciężar - chyba ... .ja tak przynajmniej myślę . To jest jak robienie dachu na dachu. No ale to jest moje zdanie - niech ci co mają deski powiedzą o plusach tej techniki. Tylko nie mówcie że wam desek z szałowania zostało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udalem sie do castoramy z reklamacją na ostatnio wystawioną fakturę. A mianowicie na fakturze nie byly wpisane pozycje PKWiU i prosilem o ich uzupelnienie. Na co Pani przy okienku przekazala mi info ze oni juz od tego roku nie wypelniają tych pól. Troche slaba akcja bo jeśli chodzi o zwrot VAT to trzeba bedzie samemu szukac PKWiU

 

 

To tylko taka ciekawostka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udalem sie do castoramy z reklamacją na ostatnio wystawioną fakturę. A mianowicie na fakturze nie byly wpisane pozycje PKWiU i prosilem o ich uzupelnienie. Na co Pani przy okienku przekazala mi info ze oni juz od tego roku nie wypelniają tych pól. Troche slaba akcja bo jeśli chodzi o zwrot VAT to trzeba bedzie samemu szukac PKWiU

 

 

To tylko taka ciekawostka :D

 

To ja Ci Tommiberry podam taką ciekawostkę jeśli chodzi o PKWiU i odliczenia. Kupujesz cegłę klinkierową masz wpisane PKWiU albo sam znajdziesz nie ważne... Sprawdzasz można odliczyć, ale... do czego ją użyłeś? Na komin OK masz zwrot! Na płot zapomnij... Tak samo kupiłam bramę wjazdową PKWiU znajduje się na liście... Niestety... Jeśli ją zamontujesz jako barierkę na schody (np hehe) możesz ją odliczyć bo jeśli założysz ją tam gdzie każdy normalny człowiek montuje bramę i furtkę to już jej nie odliczysz. No cóż ogrodzenie to już nie dom... Podobnie jest ze stalą wszelkie druty, złącza śrubowe odliczysz. Gwoździe i siatki już nie. A jako ciekawostkę powiem Wam, że do znajomego wparowała inspekcja i liczyli mu kafelki na ścianach... Hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommiberry ja planowałam sama poszukać PKWiU, wydrukowałam wszelakie tabele, zasiadłam i.. poddałam się po 5 minutach :) oddałam sprawę w ręce znajomej księgowej, ona wynalazła te numery a i tak urząd skarbowy mnie wezwał i okazało się że któraś z rzeczy nie podlega odliczeniu (chociaż PKWiU na liście był :mad:)

No ale w końcu DZIŚ odebrałam zwrot podatku :lol2: szkoda tylko, że pójdzie na spłatę długów hihi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do was pytanie ,czy jak mam deskowany dach i na to papę (papierowa) czy mogę położyć na to jeszcze membranę ?? bo ta papa nie jest za dobra w 5-6 miejscach kapie a nie mogę zlokalizować dziury . dodam że będę miał dachówkę . czy jak położę na papę i membranę to będzie to na coś źle wpływało ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozważam kwestię budowania kominka otwartego w salonie - czy ktoś taki posiada - co o tym sądzicie? Jeżeli mogłabym prosić to dajcie Kochani jakieś fotki kominków w granacie. Pozdrawiam

 

Moja ciocia miała otwarty kominek i po jej doświadczeniach z pewnością się na taki nie zdecyduję...

Po pierwsze dlatego, że dwa razy mało się nie spalili po tym jak strzeliło palące się drewno i żar znalazł się na fotelu...

Po drugie wydaje mi się że nie da tyle ciepła co kominek z wkładem...

 

My myślimy nad piecem kaflowym, tylko drogi interes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyłeś mnie trochę...w sumie nie ma uwarunkowań finansowych by budować, bo i tak wzieliśmy "kreskę", ale jak nie problem z murarzami, bo oczywiście robią 5 zleceń na raz, to warunki atmosferyczne, oczywiście wspominałam, że mamy problem z mediami - brak pozwolenia na szambo a zarazem dalekosiężne plany miasta by pociągnąć sieć kanalizacyjną, brak gazu (jakoś się*z tym już pogodziłam), ciągle coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Mróz odpuścił więc wszyscy są na budowie, a na forum ciszaaaaa.....

 

Zgadza się :)

Do nas w sobotę dojechały okna - wreszcie! Pięknie się prezentują. Od razu zaczęłam sprzątać i zrobiło się tak przyjemnie w naszym granacie..

Wczoraj, mimo, że to niedziela podjechał do nas elektryk i zrobił wstępny plan instalacji i wycenę. Okazuje się, że już muszę mieć zaplanowane rozmieszenie mebli i rozrysowane schody bo inaczej nie da się zaplanować gniazdek, włączników, oświetlenia itp. Pan elektryk zaskoczył mnie paroma pytaniami - np. czy będziemy mieć otwieraną na prąd bramę wjazdową od ogrodzenia..psiakość, skąd to wiedzieć na tym etapie? Internet w każdym pokoju? A antena do telewizora? Albo czy będą latarenki w ogrodzie.. Mam teraz ciężki orzech do zgryzienia :) Jeśli robienie elektryki jest jeszcze przed Wami zastanówcie się od razu nad tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :)

Do nas w sobotę dojechały okna - wreszcie! Pięknie się prezentują. Od razu zaczęłam sprzątać i zrobiło się tak przyjemnie w naszym granacie..

Wczoraj, mimo, że to niedziela podjechał do nas elektryk i zrobił wstępny plan instalacji i wycenę. Okazuje się, że już muszę mieć zaplanowane rozmieszenie mebli i rozrysowane schody bo inaczej nie da się zaplanować gniazdek, włączników, oświetlenia itp. Pan elektryk zaskoczył mnie paroma pytaniami - np. czy będziemy mieć otwieraną na prąd bramę wjazdową od ogrodzenia..psiakość, skąd to wiedzieć na tym etapie? Internet w każdym pokoju? A antena do telewizora? Albo czy będą latarenki w ogrodzie.. Mam teraz ciężki orzech do zgryzienia :) Jeśli robienie elektryki jest jeszcze przed Wami zastanówcie się od razu nad tym wszystkim.

 

Jeśli chodzi o internet lepszym rozwiązaniem byłaby chyba domowa sieć bezprzewodowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...