Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam pytanie, kiedy mam iść do stolarza by przyszedł i wymierzył schody ażurowe dla klatki schodowej, za 2 tygodnie biorą się za tynki, czy to już czas?

 

Tinka, ja poprosiłam stolarza żeby przyszedł przed tynkami. Spotkał się z elektrykiem i razem rozrysowali schody i zaplanowali jak ma wyglądać oświetlenie stopni. Ale jeśli nie planujesz czegoś takiego, to po tynkach wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do mnie wreszcie dojechały okna i domek nabrał takiego wyglądu:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=103959&d=1330591604

 

ja mam pytanko odnośnie fundamentów w miejscu gdzie jest garaż a dokładniej jego wjazd.

 

Tak jak ma zrobione croolewna,i jest tak również na zdjeciu projektu - że fundament w miejscu bramy garażowej kończy się na równi z ziemią...

 

Czy to ma tak być, czy to już wymaga zmian w projekcie?

I czy to cały fundament pod całością garażu można tak zrobić....?

I co wtedy znowu z górną cześcią ściany?

 

Może ktoś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tzw różnica fundamentów,też tak mam ....ławy jednak mam bez uskoku czyli na tym samym poziomie wszędzie ,natomiast bloczkami fund.garaż jest obniżony co powoduje ,że pomieszczenie nad garażem też jest niżej i u mnie są 2 schodki z górnej łaienki do pom.nad garażem

 

Tak, rozumiem, tylko czy wymaga to zmian w projekcie?

Czy można tak zrobić bez problemów w trakcie budowy.

Fundamenty bede miał całe lane betonem...

 

Tutaj na zdjeciu głównym http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/granat/161/opis widać że jest jeszcze inaczej (inaczej jak ma na zdjeciu croolwna), bo nie ma w całosci na jednym poziomie fundamentu pod garazem, a tylko wjazd do garażu jest na poziomie gruntu, a resezta funddamentu jest na takiej samej wysokosci jak fundament pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portnej , ławy fundamentowe to jedno ... w projekcie są z uskokiem pod garażem czyli tzw ławy "schodwe".Jeżeli zrobisz je na jednym poziomie to nie ma problemu...my zrobiliśmy (już podczas budowy) na jedny poziomie (fachowiec stwierdził ,że ten uskok jest bez sensu,po co załamywać ławę) i kierownik budowy nawet tego nie naniósł na projekt ,nie dokonał wpisu w dziennkiu budowy , ba nawet nie wiem czy się kapnął a później już wszyscy o tym zapomnieliśmy , zakopaliśmy i po sprawie:)

Natomiast fundamenty (czyli bloczki fundamentowe układane na ławy )to drugie i tymi właśnie bloczkami robisz fundament wg własnych potrezb zależnych od ukształtowania terenu (punkt zerowy)itp....

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claudii - dzieki za odpowiedz.

 

Dopiero przeczytałem, a już mamy PRAWIE wykopane dziurki...

W zasadzie pod domem w całosci, o pod garazem też... bo w trakcie kopania doszlismy do wniosku że jednak piwniczka to by sie przydała .... :p

 

No i tak zaczeła sie akcja kopania głeboookiej dziury pod fundament na garaż... - łopatami na 2 metry.

Gdzies miedzy slowami padła koparka, ale rece rwały sie do roboty wiec heya i do przodu.

 

Po wybraniu kawałka, szwagier schylił sie i mówi że pęka ... zdązył wstac i za jego plecami oberwała sie hałda ziemi ( stał już w wykopie na 2metry). Zdążyłem go złapać za reke i w trakcie wyciagania oberwała sie ściana przed nim...

Gdyby tam zostałschylowny to ... :(

 

Na szczescie nic sie nie stało... wtedy zapadła decyzja o koparce.

 

A wygladało to tak...

 

Na pierwszym zdjeciu szwagier w wykopie.

Chwile pózniej już było tak oberwane jak na 2 fotce. Została tam łopata której nie dało sie wyciagnać - potem sie okazało ze jest złamana w pół.

Na ostatniej mój tata z sztychówką i sztylem na 2,5metra....

 

Nie ma sie za wiele czym chwalić, chyba ze moze swoja głupotą, ale moze niech to bedzie dla kogos przestrogą jak bedzie chciał kopac tak głęboko.

 

W październiku kopaliśmu studnie na 9 metrów, ale to całkiem inna bajka... wtedy nic sie nie oberwało...

 

W poniedziałek bedziemy zalewali wykopy pod domem, a garaz powoli bo to co koparka wybrała zaraz zostało zasypane przez obrywające się ściany.

2metry.jpg

2 metry oberwane.jpg

łopata.jpg

Edytowane przez portnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Nie wiem czy już pytałem ile wam poszło styropianu na ocieplenie domku ( proszę o info czy jest jak w projekcie czy powiększony). U mnie praca ostro idzie do przodu kafelkarz skończył górną łazienkę ja już prawie wszystko pomalowałem. Pozostało jeszcze łazienka na drugi raz. od poniedziałku zaczynały parter. Mam nadzieję że do świąt skończę malowanie i panele na dole no i fachowiec da radę z łazianką. zaraz po świętach montaż schodów i przeprowadzka.

 

 

kilaka zdjęć wrzucam do dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u Was było...założyli elektryki, przyszli hydraulicy, położyli jakieś rurki - ale jeszcze nie te od ogrzewania, przyszedł murarz, powiedział, że jak ma robić tynki na ścianach jest ryzyko podeptania rurek, poza tym, teraz izolacja tylko folią, hydraulik twierdzi, że te rurki dobrze kładzie każdy ma swoje zdanie a my głowę jak banie. Jaka jest kolejność? w ogóle są też spory co wpierw tynki na ścianach czy podłoga...teraz póki co jest chudziak wylany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż wyschną;) ...... wylewkom trzeba dać 5 dni a tynkom znacznie dłużej 1-3mc -zależy od pogody,temp.w domu,wilgotności itp

 

Widzę ,że zależy Ci na czasie , spoko ! tynki niech sobie schną , w niczym to nie przeszkadza ani nie hamuje prac... robisz mnóstwo innych rzeczy a tynki do pomalowania czy tam gładzi zostawiasz na sam koniec bo i tak "fachowcy" pokiereszują nie raz ściany

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...