Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za gratulacje :)

Co do komina- nas jest w standardowym miejscu, jak w projekcie. Na razie odpukać, wszystko ok, ale mieszkamy dopiero kilka miesięcy, zobaczymy, co będzie po zimie.

Zdenerwował nas natomiast inny fakt - pęknięta elewacja na ścianie bocznej, od strony salonu. Trzeba będzie poprawiać na wiosnę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę, że teraz ten gres polerowany Nowej Gali bardzo staniał. My płaciliśmy chyba około 140 zł za metr a teraz widzę, że i za 97 zł można w necie znaleźć....:o... chociaż dalej widzę , że nadal tylko na zamówienie....to tak jak u nas ... czekaliśmy na niego ponad miesiąć albo i dłużej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam . mam pytanko ile dawaliście ocieplenia na poddaszu ?? ja myślę żeby dać 2 x 15 cm, a na tym małym stryszku raz 15cm . i jakiś tam współczynnik 0,035 . do tego chciałem dołożyć matę termoizolacyjna taka jak w linku : http://allegro.pl/mata-termoizolacyjna-alu-pianka-alu-super-izolacja-i3005616823.html . Czy może był by ktoś tak miły i podał mi powierzchnię do ocieplenia poddasza :) gdyż jestem zagranicą i nie mam możliwości zmierzenia tego ,a chciałem sobie zamówić przed przyjazdem na urlop to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! śledzę to forum na bieżąco, fajnych rzeczy można się tu dowiedzieć i zobaczyć , no i właśnie mam prośbę, czy możecie wkleić parę zdjęć swoich kuchni, bo ja jestem na etapie projektowania kuchni , ale nie jestem jeszcze na nic zdecydowana. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko do osób które zdecydowali dać okno dachowe na klatce schodowej ,jakie są wymiary tego okna ?? nie ma mnie w pl wiec nie mogę zmierzyć a chce zamówić i jak przyjade na urlop montować je :)

Watę na ocieplenie poddasza kupiłem ,wybór padł na Rockwool Toprock 0.035 15cm x 2 :) myślę że będzie dobrze a i cenę wynegocjowałem (tak mi sie wydaje przynajmniej b.dobrą) bo 18.50 zł za met :) pozdrawiam wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiah73, śliczna masz kuchnię. zakocham się w niej :) Mam prośbę czy możesz mi wysłać zdj. Twojego domku urządzonego na maila??? najbardziej zależy mi na łazience dolnej, kuchni salonie i korytarzu :)

 

i powiedz czy tą ściankę w kuchni jakoś zabudowywaliście? czy tak już fundamenty tak były zalane? bo u mnie jest zwyczajnie prosto. ale, tak jest ciekawiej jak Ty masz.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Granatowiczów!!!

Tez buduje dom wedlug tego projektu z malymi zmianami. Jak na razie fundamenty sa zrobione, za pare dni jak tylko sniegi puszcza bedzie zrobiona kanalizacja oraz wylany chudziak.

Na wiosne planuje zrobic caly parter i w zwiazku z tym mam pytanie do Was. Ile Was kosztowal parter, mowie o koszcie z wymurowaniem scian zewnetrznych, wewnetrznych, dzialowych, wymurowanie kominow oraz zalanie schodow i stropu. Chcialbym miec porownanie z tym co mi moj majster wyliczyl i czy czasem nie przepalcam :) . Z gory dziekuje za wszelkie informacje. Moj e-mail to: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących dom Granat:) ja wraz z mężem również budujemy ten piękny domek. Na jesień 2012 zrobiliśmy fundamenty a od czwartku zaczynamy wznoszenie ścian - wreszcie!!!!:)

Zmiany jakie wprowadzamy:

-garaż powiększony na 2 auta

-rezygnacja ze spiżarki i tym samym okrągłego okienka na rzecz większej kuchni

-schody betonowe (spiżarka pod schodami)

-strop monolityczny

-stryszek zagospodarowany od strony łazienki jako pralnio-suszarnia a od strony sypiali-garderoba

-powiększenie zadasznia nad tarasem + powiększenie tarasu

do czwartku muszę się zastanowić nad wielkością okien w kuchni, jadalni i gabiniecie.

czy uważacie, że okno w kuchni jest wystarczające? zastanawiam się czy nie powiększyć go do rozmiaru 170x150.

Dajcie proszę swoją opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jak powiększysz okno to od frontu nie będzie to ładnie wygladało. Okno w granacie jest niższe żeby można wyjśc spokojnie z blatem (aby stanowił jedność z parapetem).

Duży garaż to strzał w 10 (my mamy na jedno auto i żałujemy).

Powiększenie zadaszenia ... tutaj zależy co jest dla Ciebie ważniejsze - my świadomie nie powiększaliśmy aby nie zacieniać salonu. Obecnie mamy taras niezadaszony, ale będziemy go powiększać (na całą szerokość domu) i nad ta powiększoną częścią zrobimy zadaszenie (w czarnej łazience i kotłowni nie musze mieć dużej ilości światła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...