Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Claudii już przeźrałem :D

 

Właśnie analizuję ...

 

Chcielibyśmy w 120000zł zmieścić się z wykończeniem tak zeby nadzór odebrał.

 

Wypasy zostawie sobie na później... tylko czy realne jest zmieszczenie w tych 120 bańkach...

 

Czyli zaczynajac oknami, przez prad, ogrzewanko, podłogi i to co najważniejsze

Edytowane przez portnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co do mocy energii to zależy gdzie

w ENERGA jest tak że 25A zabezpieczenia to od około 13KW do np 19 KW- czyli jest takie samo zabezpieczenie.

Więc reasumując weź napewno zabezpieczenie 25A ( moim zdaniem minimum na domek - przy 3 fazach to 25A na każdej ) i np zapytaj ile minimum mocy aby mieć 25A i taką spisz umowę. Poco przepłacać np 17KW jak i będziesz miał takie samo zabezpieczenie jak przy np 13KW. A jak wiadomo 1KW zamowionej mocy to około 200 zł jednorazowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynków mam powiększony garaż i jest wykusz wyszło 554m.

A propo PIECA to chcę się podzielić z Wami swoim rozwiązaniem. Na początku robiłem wszystko pod piec na groszek z firmy Klimosz - nawet zamurowałem przejście do mieszkania. W efekcie końcowym kupiłem na własność ( by nie być uzależniony od narzuconej ceny) zbiornik na gaz razem z przyłączem projektem płyta itp. wyniosło mnie około 9 tys plus piec Junkersa. Grzałem cała zimę tj 5 miesięcy(ekipy ciągle coś robiły) mimo braku przez pierwsze 2 miesiące podbitki i ciągłego otwierania drzwi na zewnątrz temp wynosiła 18 stopni. Za ten okres grzania bez przerwy wyszło mi 3800 zł. Podsumowując myślę, że dokonałem dobrego wyboru:rolleyes: o nic się nie martwię, szeroki zakres ustawiania pieca podczas nieobecności czysto w kotłowni no i wykułem z powrotem otwór do mieszkania he. Pozdrawiam wszystkich stojących przed tym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podjąć ważną decyzję ,mianowicie jaki kupić piec. Zdecydowaliśmy że to będzie kocioł na ekogroszek, nie wiem czy 15 KW czy większy.Bojler 300 l Proszę o podpowiedz jaki macie w swoich Granacikach

 

Dawno mnie nie było. Cholera nie ma czasu. Co do pieca . 15kw wg mnie za mało ,30 za dużo .... Ja poszłem w środek i jestem zadowolony . mam 24kw STALMARK DUO BOOS z Oświęcimia (bez żadnych skojrzeń co do pieców ;-) ). Nie mieszkam jeszcze ale w styczniu jak zapaliłem na próbę to mi się już chciało mieszkać. ciepełko aż uciecha (poddasze tylko wata bez płyt) podłogówka na całym dole i łazience na górze reszta grzejniki. Dom sciana 30 i 10 styropian - w y s t a r c z y !!! aha jak sie już podłogówka się rozhula a trza liczyć ok 24h to przemierzyłem spalnie - luty to był i poszło mi ok 150 kg na tydzień miału bez ciepłej wody (choć była cały czas)bo na budowie jej nie trzeba tyle ;-)

I jeszcze jedno zgodnie z ustawami jakimiś tam , nie wiem poszukajcie ... kotłownie na paliwo stałe o mocy do 25kw nie wymagają żadnych drzwi ppoż. a to jest koszt . Dużo ludzi o tym nie wie i kupują za 2 tyś ppożki do kotłowni .... bo niby im kominiarz nie odbierze ... śmiech na sali . Ja za moje dałem 300zł. Dobra narazie ,postaram się coś wrzucić jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

loxely czy mógłbyś wstawić zdjęcie tego pieca Duo Boss w kotłowni?

też z mężem zastanawiamy się nad jego kupnem, ale jak wiadomo kotłownia w granacie jest wąska i zastanawiamy się czy ten piec się tam zmieści.

czy może powiększałeś kotłownie ? czytałam, że 24kw jest na dom do 180 m2, my z mężem mamy ok 150 m2

czy ten piec jest trudny do ustawienia i czy dużo sadzy się z komina wydobywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było. Cholera nie ma czasu. Co do pieca . 15kw wg mnie za mało ,30 za dużo .... Ja poszłem w środek i jestem zadowolony . mam 24kw STALMARK DUO BOOS z Oświęcimia (bez żadnych skojrzeń co do pieców ;-) ). Nie mieszkam jeszcze ale w styczniu jak zapaliłem na próbę to mi się już chciało mieszkać. ciepełko aż uciecha (poddasze tylko wata bez płyt) podłogówka na całym dole i łazience na górze reszta grzejniki. Dom sciana 30 i 10 styropian - w y s t a r c z y !!! aha jak sie już podłogówka się rozhula a trza liczyć ok 24h to przemierzyłem spalnie - luty to był i poszło mi ok 150 kg na tydzień miału bez ciepłej wody (choć była cały czas)bo na budowie jej nie trzeba tyle ;-)

I jeszcze jedno zgodnie z ustawami jakimiś tam , nie wiem poszukajcie ... kotłownie na paliwo stałe o mocy do 25kw nie wymagają żadnych drzwi ppoż. a to jest koszt . Dużo ludzi o tym nie wie i kupują za 2 tyś ppożki do kotłowni .... bo niby im kominiarz nie odbierze ... śmiech na sali . Ja za moje dałem 300zł. Dobra narazie ,postaram się coś wrzucić jutro.

Faktycznie !!! zapomniałem powiedzieć że cały dom mam poszerzony o 1.2m i tym sposobem mam większą kotłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do tynków to u mnie wyszło 540 m2

 

mam teraz ja pytanie ile jest metrów posadzek ? ( dla porównania fachowców )

ile m ocieplenia dachu ( osobno skosy i osobno sufit na piętrze ) lub suma razem

oraz ile wychodzi metrów elewacji zew ?

 

Dużo pytań ale dla kogoś kto już ma te etapy za sobą to myślę chwila szukania w dokumentach

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jestem na etapie kominów, które beda stawiane ponad dach. Kominy sa systemowe.

Majster upiera sie, żeby wymurowac ponad dach cegła, ocieplic styropianem, potem siatka i tynk.

Ja jednak wolabym ceglą klinkierową. Twierdzi, że to duzo wiecej kombinowania oraz pieniędzy.

 

Jak wy macie zrobione i jak sie ma to do kosztów.

Proszę o odp, nie ma to jak opinia kogos kto mial podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tej technice wykończenia komina i jest dobra. co do ceny i trwałości. Co boli ? wygląd zwykłego komina.

Ja osobiście zrobiłem z cegły pełnej klinkierowej w kolorze.

Koszta duże sama jedna cegła około 6 zł można taniej kupić ale nie wiele. dodatkowo wylewka pod cegły no i komin jest dużo szerszy . ( system do samego końca plus wokoło klinkier. ALE na LATA no i wygląd jak z obrazka - Moim zdaniem warto ale ktoś jak liczy się z kasą to zwykły

 

Pozdrawiam

 

PS. ktoś odpowie mi na moje wcześniejsze pytania co do m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jestem na etapie kominów, które beda stawiane ponad dach. Kominy sa systemowe.

Majster upiera sie, żeby wymurowac ponad dach cegła, ocieplic styropianem, potem siatka i tynk.

Ja jednak wolabym ceglą klinkierową. Twierdzi, że to duzo wiecej kombinowania oraz pieniędzy.

 

Jak wy macie zrobione i jak sie ma to do kosztów.

Proszę o odp, nie ma to jak opinia kogos kto mial podobne problemy.

 

 

 

Jam mam komin systemowy ponad dach + dookoła komina połówka cegły klinkierowej. Uważam to rozwiązanie za najbardziej trwałe i estetyczne.

Dokładnych kosztów nie kojarzę ale nie były zabójcze a podobnie jak wszyscy liczę się z kosztami budowy. Majstrowi jak nie chce się robić to zawsze Ci wciśnie kit że Twoje rozwiązanie jest droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...