Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hei ,a ja mam pytanie jak macie opierzony balkon z przodu ten pół okrągły ?? jakąś blachę daliście czy jak . nie wiem jak mam dobrze to zrobić zeby nie zaciekało i tak sobie myślałem żeby położyć tam płytę z granitu w całości dociętą i wysunąć ją z 3-4 cm ponad wylewkę na balkonie żeby był taki okapnik jak by :) tylko nie wiem czy balkon wytrzyma takie obciążenie bo met granitu 3 cm ok.80 kg a u mnie gdzieś ma on ok 2.5 met to jest 200 kg do tego jeszcze barierka dojdzie .co wy myślicie o tym pomyśle ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najpierw chcieliśmy dawać płytę granitową tak jak Ty tylko w 2 kawałkach, ale namówiłam męża żeby nie wydawać aż tyle na taki balkon z którego i tak nie będziemy praktycznie korzystać lepiej to dołożyć do kuchni;) no to miały być płytki granitowe 60*60 gr. 1,5 cm, ale po wycenie stwierdziliśmy już wspólnie, że to też za dużo i kupiliśmy zwykły gres szary 60*60, a jeśli chodzi o kapanie to kupiliśmy okapnik balkonowy i mam nadzieję to wystarczy:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dawno tu nie pisałam....ale dzisiaj weszłam i przeczytałam, że urządzacie wiatrołap i postanowiłam wkleić zdjęcia naszego wiatrołapu. Szerokość jest taka sama jak w waszych granatach tylko jest dłuższy....

 

http://i47.tinypic.com/34quyk5.jpg

 

i druga strona z lustrem kryształowym w pięknej oprawie...:)

 

http://i50.tinypic.com/a0htus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jestem na etapie kominów, które beda stawiane ponad dach. Kominy sa systemowe.

Majster upiera sie, żeby wymurowac ponad dach cegła, ocieplic styropianem, potem siatka i tynk.

Ja jednak wolabym ceglą klinkierową. Twierdzi, że to duzo wiecej kombinowania oraz pieniędzy.

 

Jak wy macie zrobione i jak sie ma to do kosztów.

Proszę o odp, nie ma to jak opinia kogos kto mial podobne problemy.

 

ON ma rację, na zewnątrz tynk silikonowy strukturalny podpasowany kolorem pod powierzchnię dachu. Ekjonomicznie i poprawnie technicznie.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wasiek za foto wiatrołapu. W naszym na razie są tylko wieszaki na ścianie i 2 wózki dziecięce, ledwo się można obrócić. Musimy coś podobnego wykombinować, lustro naprzeciw szafy powiększy optycznie.

basiek033, też szukamy czegoś na taras, niezbyt drogiego dodam. Znaleźliśmy gres madera almond, całkiem nieźle się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

 

Mam ogromną prośbę ... o przesłanie mi skanu tabelki z rozpiską poszczególnych długosci drzewa wieźby dachowej...

Mamy wrażenie że mamy tabelke z kupą błędów. Trzy sam wychwyciłem - chodzi o rozbierznosci w ilości krokwi.

A nie zgadzają się nam długości... te z tabelki do rysunku z wieźbą.

 

Chociażby mamy wydłużony taras... tyle że w tabelce krokwie mają długosć ponad 5m, a w rysunku jest 3,2m

 

Chciałbym porównać sobie swój projekt z kogoś

 

mój mail [email protected]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich granatowiczow również jestem w trakcie budowy , jestem na etapie wykończeniówki czy ktos moze buduje sie w okolicy Głogowa woj Dolnośląskie ?

Jestem włascicielem firmy zajmująca sie kompleksowym wykończeniem wnętrz wiec jesli potrzebujecie pomocy lub solidnego wykonawcy a budujecie sie w okolicy służę pomocą .

Edytowane przez trener78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Proszę o odpowiedz.

Ile metrów kwadratowych potrzeba wełny do ocieplenia dachu ( garaż i poddasze).

jak nalepiej wypełniać watę czy po sam szczyt i sufit czy tylko część dachu i sufity ( drugą opcię planowałem- bez ocieplenia strychu)

Ocieplenie planuje 15 + 5 cm wełny 0,33

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zeus333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja położyłem 2 x 15 biała Ursa i wyszło mi razem 150m, garaż mam powiększony. Wiadomo, że chodzi o to by latem nie było ukropu a zimą nie tracić ciepła . Wykonawca powtarzał mi by teraz trochę więcej zainwestować by później mieć komfort i oszczędności. Byłem u kolegi co ma wełne 15 no i nie da się tam normalnie funkcjonować bo jest zbyt duszno. ps. oczywiście wełna jest wyłożona w każdym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...