Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

łazienka z oknem 2.jpgrzut 11.jpg

 

Ja też chciałam fototapetę dać na cała ścianę (tam gdzie jej tynk dekoracyjny) Zrezygnowałam z fototapety ze względu na jej cenę. Z tego co się dowiadywałam tapeta która nadaje się do łazienki przy rozmiarze naszej ściany wyniosłaby mnie około 600- 900 zł wiec dałam sobie spokój.

 

łazienka dolna po zmianach 2.jpg

rzut 6.jpg

Edytowane przez enya1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze projektu górnej łazienki ale mniej więcej podobna będzie do Twojej enya, tylko wannę chcemy rogową.

Nasza dolna łazienka jest powiększona o kotłownię, poniżej kilka fotek, jakość średnia bo aparat mi padł :mad:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=244786&d=1393270664

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=244785&d=1393270654

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=244784&d=1393270615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]243890[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243891[/ATTACH]

 

Ja też chciałam fototapetę dać na cała ścianę (tam gdzie jej tynk dekoracyjny) Zrezygnowałam z fototapety ze względu na jej cenę. Z tego co się dowiadywałam tapeta która nadaje się do łazienki przy rozmiarze naszej ściany wyniosłaby mnie około 600- 900 zł wiec dałam sobie spokój.

 

[ATTACH=CONFIG]243892[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]243893[/ATTACH]

 

To faktycznie drogo wychodzi tapeta. Fajny masz pomysł z tym tynkiem dekoracyjnym, muszę pomyśleć nad takim rozwiązaniem u nas. Nie chciała bym górnej łazienki całej w płytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Możecie mi powiedzieć ile powinniśmy zapłacić znajomemu za zrobienie podłogówki kuchnia, korytarze i łazienki, rozprowadzenie i podłączenie grzejników i wszystko co w kotłowni podłączenie pieca na ekogroszek, bojlera i wszystkiego innego z tym związane. Nie mamy pojęcia ile takie coś kosztuje a powinniśmy się już z nim dawno rozliczyć, on nie chce nic za prace. ile wy za takie coś płaciliście u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ile by tu mu dać he :p a napełniał Ci cały obieg i sprawdzał szczelność czy tylko samo podłączenie . Jak to znajomy i macie dobre relacje to ja bym zaproponował 3-4 tyś myślę że za to kto inny by skasował więcej kasy . Ja za samo położenie podłogówki(cały dom) i podłączenie do rozdzielaczy(szt.2) płaciłem coś ok.4-5 tyś sama robocizna + sprawdzenie szczelności ,a resztę już robiła inna firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witam

My też zamontowaliśmy te okna są bardzo masywne i szczelne. fajnie technologicznie oraz zamaskowane zawiasy. Jeden problem. Bardzo wąska szpara między szybą a obudową od wewnątrz powoduje że montaż rolet musi być na prowadnicach,

My już mieszkamy od grudnia.

Pozdrawiam

 

PS. Puki masz możliwość pomyśl o drzwiach z tyłu garażu- bardzo bardzo fajna sprawa, dojście do kotłowni bez otwierania bramy.

powiększyć okno w salonie na przeciw kominka

i taraz z deski koszt o wiele mniejszy- a wielkość np 20 m2 jak w moim przypadku.

Edytowane przez zeus333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zeus333 - zastanawaiałem się nad dodatkowymi drzwiami w garażu ale zdecydowaliśmy z żoną że ich nie będzie, w zamian jakaś półka na ścianie albo coś w tym stylu.

 

Kolejnym etapem po oknach będzie dachówka i okna dachowe. Chciałbym się od Was, granatowiczów, którzy mają ten etap już za sobą, dowiedzieć jakiego rzędu były to koszty (dachówka ceramiczna, acesoria, rynny, okna dachowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku przemyśl te drzwi wiesz mi naprawdę przydają się zwłaszcza do kotłowni.

Jeśli nie poszerzyłeś garażu to aż tak dużo miejsca nie będzie w garażu na graciarnię ( chyba że lubisz wciągać brzuch i potykać się o narzędzia.

Ja zakupiłem blaszak "garaż" z dodatkowym zadaszeniem z boku tzw drewutnią w sumie 4x5 m2 spełnia rolę graciarni i narzędziowni koszt z montażem 2900 zł.

Jeśli chodzi o koszty dachu to mam zapisaną kwotę sumaryczną czyli 16 tyś dachówka i wykończenia dachu typu rynny ( dodatki ) dachówka Roben antracyt angobowany oczywiście ceramika. Dodatkowo zrobiłem pełne odeskowanie przed położeniem dachówki ( wiele plusów - wzmacnia dach ) no i dodatkowo przed rynnami polecam struktonit położyć. chyba że tylko dasz listwę. dodatkowy koszt około 3 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przypomnienie. Witam serdecznie. Zakończyłem budowę Granata w Zgorzelcu. Przy zakupie drzwi wybraliśmy nie ten odcień orzecha i został mi komplet drzwi wewnętrznych. Wymiary drzwi jak w projekcie. Drzwi to Porta NOVA okleina Protadur orzech 5 wzór 6.1 dwie pary jedne do pomieszczenia gospodarczego (prawe) drugie do holu z wiatrołapu (lewe 90), wzór 6.2 do pokojów na górze i do pokoju na dole, wzór 6.5 do łazienek, jedne drzwi 70 wzór 6.1 do pomieszczenia pod schodami (lewe 70). Wszystkie drzwi mają podcięcia wentylacyjne ( mam wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperacją. Ościerznice to Porta Clasic regulowane. Drzwi są bez klamek i zamków, wykorzystałem w swoich takich samych tylko orzech 4. Drzwi są zapakowane z gwarancjami. Zainteresowanych proszę o kontakt na [email protected]. tel. 602292596. Cena do uzgodnienia.Dużo taniej niż w hurtowniach. Edytowane przez cez116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Hej mam prosbe do osób które budują/zbudowaly granata z garazem. Chodzi mi o kwestie komina znajdującego sie w kotlowni i gornej lazience. Czy ktos moze wrzucic zdjecia jak to wyglada. Chodzi mi o to ze komin wg mnie przeszkadza w przechodzeniu do garazu poniewaz chyba wystaje w dolnej kotlowni, oraz przeszkadza w gornej lazience w przechodzeniu do pomieszczenia nad garazem. Takze chcialem umiescic zlew na tej scianie na ktorej ma byc komin. Stad chcialem przesunac komin w róg domu-tj. w róg kotłowni ale zastanawiam sie czy to nie spowoduje komplikacji z wentylacjami oraz jak bedzie wygladala kwestia stawiania komina na skraju domu.

 

Jesli macie jakies doswiadczenia w tej kwesti oraz mozecie pokazac mi zdjecia jak to wyglada u was i na ile on wystaje ze sciany to bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...