Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka

 

Zależy moim zdaniem czym będziesz palił. ja mam piec na ekogroszek z podajnikiem. więc komin idealnie pasuje do miejsca przy kominie w kotłowni. tzn zaprojektowane wyjście z pieca z boku do komina. (czyli strony ściany komina) sam piec jest na ścianie dzielącej kotłownię z garażem. drzwi do garażu przesunięte bliżej okna. Dodatkowo pod oknem ustawiłem zlew na ścianie dzielącej z łazienką.

Co do górnej łazienki to komin obudowałem płytami do równego prostokąta i mozaiką z płytek wkomponowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zeus-nie jestem pewien czy sie rozumiemy poniewaz nie bardzo rozumiem gdzie stoi twój komin. Ja bede palił gazem więc piec będzie mały a podajnika nie bedzie...

 

Niewiem czy mnie dobrze zrozumieliscie co chce zrobic z tym kominem to pokaze to na obrazkach ponizej:

komin1.jpgkomin2.jpgScreenHunter_95 Sep. 10 23.44.jpgScreenHunter_96 Sep. 10 23.45.jpg

 

Martwie sie jednak czy to nie spowoduje jakichs komplikacji z poprowadzeniem wentylacji....

 

Czy mógłbyś Zeus albo ktoś inny wrzucic albo wyslac mi jakies zdjecia jak wyglada twoj komin po zabudowie tak abym widzial na ile wystaje, w ktorym jest miejscu i na ile przeszkadza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz to podaj na priv jakiś komunikator typu skype gg facebook gmail to pogadamy na żywo i postaram się pomóc

 

a to przykładowe zdjęcia kotłowni i górnej łazienki ( są to stare zdjęcia w trakcie prac )

komin jest oryginalnie usytuowany u mnie duża zmiana to przesunięcie drzwi do garażu z kotłowni bliżej okna oraz z górnej łazienki nie wchodzi się na pomieszczenie nad garażem lecz tylko z pokoju dużego sypialnianego. ( nad garażem jest po przedzieleniu pomieszczenia na pół - garderoba z jednej strony a z drugiej pralnia z suszarnią + 1 okno dachowe)

 

IMAG1900.jpgIMAG1903.jpgIMAG1969.jpgIMAG2000.jpg

Edytowane przez zeus333
dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Czy ktos moze powiedziec jaka srednice powinna miec rura czerpnia do kominka w salonie i czy jej wylot robiliscie na poziomie pod chudziakiem fundamentowym?

 

Z tego co pamiętam to rurę dałem PCV taką jak kanalizacyjna przed zalaniem chudziaka. Czyli zaraz po zasypaniu fundamentów i ugnieceniu. Równocześnie kładłem z poziomami ścieków.

Średnica nie pamiętam dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w jaki sposób macie ułozoną rure?

[ATTACH=CONFIG]283682[/ATTACH]

 

O takiej prostokatnej rurze mowa? Ulozona jest ona na chudziaku?

[ATTACH=CONFIG]283686[/ATTACH]

 

Ale jeśli jest przed wylaniem chudziaka to poco pruć później beton jak można kilkanaście centymetrów niżej położyć w piasku i wtedy spokojnie zalać chudziak. a pozatym można poprosić chydraulików aby to zrobili równocześnie z poziomami kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A oto nasz granacik już ze wstawionymi oknami :-)

 

Teraz przyjdzie kolej na dachówke oraz ocieplenie. Nie za bardzo wiemy na jaką się zdecydować.

Myślałem na dachówką Roben Monza w kolorze brązowym. Ocieplenie 15 cm szary styropian najprawdopodobniej.

Jaką dachóke Wy macie? Fotki bardzo by pomogły w podjęciu decyzji :-)

IMG_2118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A oto nasz granacik już ze wstawionymi oknami :-)

 

Teraz przyjdzie kolej na dachówke oraz ocieplenie. Nie za bardzo wiemy na jaką się zdecydować.

Myślałem na dachówką Roben Monza w kolorze brązowym. Ocieplenie 15 cm szary styropian najprawdopodobniej.

Jaką dachóke Wy macie? Fotki bardzo by pomogły w podjęciu decyzji :-)

[ATTACH=CONFIG]284517[/ATTACH]

 

Jeśli chodzi o dachówkę to mam Roben antracyt angobowany. Co to ocieplenia to jeśli masz pieniądze to oczywiście możesz dać szary. ale jeśli mas zza dużo $ :) . Bo elewacyjny steropian 15cm ( o najwyższych parametrach w skali jasnych steropianów- z kropkami ) w zupełności wystarczy.

Nie można dochodzić do paranoi że ktoś powie że 25cm steropian jest standard a za rok 40cm - bo jak pamiętam to kilkanaście lat temi 5cm było standardem. - a różnica w ociepleniu w procentach to kilka zaledwie. a i tak oknami i szparami drzwi itd będzie uciekało Ci powietrze i ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam kolegów i koleżanki:

1)któredy wprowadzaliscie wode do domu igdzie macie liczniki?

2)któredy wprowadzaliscie prad do domu i gdzie macie bezpieczniki?

3)któredy wprowadzaliscie gaz do domu?

 

Marek1982....z jakiego materialu budowales sciany?

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...