Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie odnośnie ocieplenia domu. Jakim materiałem ocieplaliście i ile Was to kosztowało. Mam obecnie robione dwie wyceny i chciałbym mieć porównanie jak to u innych wyglądało. Ile styropianu/wełny jest potrzebne oraz ile płaciliście za robociznę. Z góry bardzo dzięki za informacje!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ocieplenia domu. Jakim materiałem ocieplaliście i ile Was to kosztowało. Mam obecnie robione dwie wyceny i chciałbym mieć porównanie jak to u innych wyglądało. Ile styropianu/wełny jest potrzebne oraz ile płaciliście za robociznę. Z góry bardzo dzięki za informacje!

Marek

Moja rada: umawiaj z wykonawcą cenę ostateczną za wykonaną pracę; chyba że, dostawę materiału bierzesz na siebie. Nie pozwalaj ustalać ceny jednostkowej tylko ostateczną. Wykonawca sam musi wcześniej wykonać obmiar i mieć rozeznanie w ew. materiale. Gdy zabraknie, ON dokupi brakujący, swoim staraniem. TY wcześniej musisz zdecydować: wełna czy styropian. Uwaga: przy dostawie styropianu pow. 30 m3, producent udzieli bonifikaty na zamówionym materiale o ok. 30%. Zamówcie styropian wspólnie, z innym budującym się.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Marek prawdopodobnie okna mam velux ggu i ggl otwierane od gory z wywietrznikiem . Gdybym budował teraz okno dachowe dalbym tylko jedno w lazience. Mam dom skierowany wejsciem na poludnie a pokoje na poddaszu oczywiscie na zachod. Tak wiec swiatla jest sporo bez okien dachowych.Przy oknach dachowych latem zbyt gorąco zimą ucieka ciepło. Mimo że mam rolety velux.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek my mamy dachówkę creaton premion miedziana angoba. Czytałem na necie roben podobno bardzo często krzywy jest a o creatonie wystarczy wpisać w wyszukiwarke creaton reklamacje. Sam doświadczyłem tego na własnej skorze. Rozmawiając z kilkoma dekarzami polecają meyer- holsen.Lepiej zapłacić 2,3 tyś. więcej i materiał mieć ok. Jeszcze dekarz dobry. Z dachówką uważaj , zastanawia mnie kto takie buble wciska czy sprzedawca producent czy jeszcze ktoś. Zaznacz przy zakupie że kupujesz pierwszy gatunek . Temat rzeka doświadczyłem na własnej skórze. Tak w połowie forum też ktoś miał prawdopodobnie problem z creatonem. Nie musi być piękna żeby solidnie zrobiona. Co z pięknego przeciekającego dachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos powiedziec:

-czy osoby ktore podnosily scianke kolankowa wydłuzały dach?

 

tak my mamy wydłużony dach przez to ze podnosiliśmy ściankę kolankową. Podnosząc ściankę kolankowa zmienia się konstrukcja dachu i według mnie w projekcie powinno być to wrysowane - my tak mieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enya1984-a masz gdzies fotki jak wygląda twój domek z zewnątrz po tych zmianach? tzn po podniesieniu i wydluzeniu dachu?

Scianke podnosilas i nad garazem i nad domem?

 

Czy ktos mógłby wrzucic zdjecie jak wygląda i na ile wystaje komin po obróceniu na pietrze w pokoju? Poniewaz tam jest skos to nie widze mozliwosci zabudowy szafy wnekowej tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enya1984-a masz gdzies fotki jak wygląda twój domek z zewnątrz po tych zmianach? tzn po podniesieniu i wydluzeniu dachu?

Scianke podnosilas i nad garazem i nad domem?

 

Czy ktos mógłby wrzucic zdjecie jak wygląda i na ile wystaje komin po obróceniu na pietrze w pokoju? Poniewaz tam jest skos to nie widze mozliwosci zabudowy szafy wnekowej tam...

 

 

Fotki są na stronie 267 lub http://enya1984.extradom.pl/zdjecia

garażu nie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...