Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz co, jesli chodzi o odkurzacz to mam irobota więc stoi tam gdzie akurat ma sprzątać ;) Mop z reguły w łazience na górze ale jak już mam ochote cos gdzieś upchac to jest to szafa specjalnie postawiona na dole w pokoju, na tego typu rzeczy :yes: Jak dla mnie ogólnie Granat zrobił się za mały.....gdybym budowała dom drugi raz, byłby na bank większy bo brakuje mi np garderoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witamy, powoli również dołączamy do grupy granatowiczów, niedawno zamówilismy projekt. Teraz adaptacja i PnB, będziemy budować w okolicach Zielonej Góry, jeżeli jest ktoś w pobliżu kto chciałby pokazać nam swoj domek to chętnie byśmy skorzystali z tej możliwości. Pozdrawiamy☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć tommiberry. Nie jestem Ci w stanie powiedzieć o ile została (czy wogule) podniesiona ścianka kolankowa nad garażem. Projekt był tak jakby na nowo robiony u architekta także ciężko mi powiedzieć o ile się różni od oryginału Granata. W tym pomieszczeniu planujemy zrobić garderobę; wejście jest od strony sypialni. Można by też to pomieszczenie przedzielić pół na pół i mieć małą garderobę oraz niewielką osobną łazienkę. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
wywaliłem od razu to okno i powiększyłem w kuchni no i delikatnie przeniosłem w stronę byłego okna "marynarskiego" . Spiżarki nie mam więc nie było mi potrzebne .

 

@gosiagrzesiek: Ja tak samo. Okno w kuchni poszezylem do 2metrow i wysokosc do tej w pokoju obok.

Ale podpowiem wam ze pare osob na tym forum wrzucalo fotki z oknem prostokatnym w tym miejscu i calkieem mi sie podobalo. Jak poszukacie to znajdziecie. Ja zrezygnowalem z tego ze wzgledu glownie na ograniczenie miejsca w kuchni. Ale do samego konca sie wachalem.

@Marek 1982: u mnie rozlozenie kabli (okolo 120 punktów) kosztowalo okolo 6tys z materialem w tym rozdzielani (puszka). Dojdzie jeszcze podlaczonie rozdzielni i wnetrznosci mysle 1-1.5 tys.

Wyszlo mi 35zl za punkt. MIalo byc 30zl/punkt ale wykonawca policzyl tez kazdy obwód jako jeden ppunkt i tak finalnie zrobilo sie 35zl/punkt.

DSC06315a.jpg

DSC06316a.jpg

DSC06318a.jpg

Drzwi taraswe powiekszone do 2.8m

PRZYPOMINAM 0ZE MOJ DOM JEST POSZERZONY O METR (SALON O POL METRA ORAZ GARAZ O POL METRA)

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszamy na wiosne, póki co mamy wycenę robocizny jednej firmy na 29 000, z czego stan zerowy 8 000, parter 7 000, strop 6 000, poddasze 8 000. Firma z polecenia, widzielismy ich budowy na żywo, maja cały potrzebny sprzęt, bedziemy budować w województwie lubuskim, co sądzicie o takiej

ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiagrzesiek: Jesli mówisz o robociźnie to niezbyt tanio. Mnie kosztaly mury 25tys:

fundamenty 5500

sciany 19500

 

W tym 2 kominy, schody lane, scianki dzialowe, kanał w garażu,strop monolityczny, scianka kolankowa nad garazem podniesiona o 3 pustaki, nad domem o 1, wypozyczenie stempli.

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...