Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

GosiaGrzesiek-wszystko zalezy jaki bedziecie robic wariant. Ja wybralem najdrozszy czyli

-więźba skręcana

-deskowania pełne

-papa

-dachówka ceramiczna

U mnie dach zrobii za 15tys (robocizna) w tym obrobka kominów i wsyzstko inne prócz podbitki.

 

Jezeli zrezygnowalbym z deskowania i papy to bylo by taniej jakies 4tys na samej robociznie. Więc cena cenie nie równa-wszystko zalezy co dostaniesz za ta kase.

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
U nas przekręcili komin o 90 stopni i trochę przesunęli wgłąb kuchni. Komin robi teraz jako ścianka spiżarni - a u góry zbudujemy pomiędzy dachem i kominem szafę wnękową. Kierownik budowy powiedział że zgłosi to do jakiegoś związku architektów za taki babol....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
Witam wszystkich forumowiczów, rozpoczeliśmy prace, mamy juz wylane fundamenty i ściany fundamentów i od razu pojawily sie wątpliwosci czy ściany są proste. Chodzi o ścianę garażu i ścianę tyłu domu oraz kątmiędzy nimi. Narazie nie chcę panikować co prawda kąt jest i wymiary też niby grają ale czy to możliwe źeby taka "krzywa" sytuacja byla efektem złudzenia optycznego? Jakie byly wasze wrażenia, czy mieliściepodobne odczucia? 20160401_173321.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mi sie wydaje zeszytami jest ok. Dla pewności zmierz przekątne garażu, powinny byc takie same. Upewnij sie na tym etapie ze wszystkie kąty sa zachowane bo jeśli ekipa źle zrobiła, jest jeszcze czas na poprawę. Pozniej jak juz bedą stały mury to bedzie gorsza sprawa.

My jestesmy obecnie na etapie tynków wewnętrznych, za miesiąc wchodzi hydraulik i robimy wodę i ogrzewanie.

Ja na Twoim miejscu jeśli miałbym choć troche niepewności, zleciłbym pomiar innej ekipie niż tej która robiła fundamenty. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'pojawily sie wątpliwości czy ściany są proste'

moja rada:

1/ zwracasz uwagę na drobiazgi.

2/ pow. garażu powinna być niższa od domu o ok. 19 cm.

2/ ekipa budowlana powinna wyprowadzić pow. fundamentów domu, gdyż muszą mieć zero budowlane. Wyprowadzenie zera, powinni zrobić na pierwszej warstwie.

3/ na tym etapie geometrii fundamentów niewiele poradzisz. Ekipa budowlanych, poradzi co dalej.

4/ od środka fundamentów, powinieneś przygotować odcinki folij kubełkowej do ułożenia. Nie widzę otworów: na doprowadzenie instalacji powietrza, kanalizacji, wody i gazu.

 

Tyle możesz zrobić na tym etapie budowy.

 

Miłego dnia. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam. Mógłby ktoś z forumowiczów kto ukończył budowę granata wysłać mi kosztorys etapu wykończeniowego? Interesuje mnie jakiego rzędu są to pieniądze, chce to sobie jakiś uśrednić bo wiem ze mozna kupic płytki za 20zl m2 i za 200zl....

mam juz gotowe instalacje i posadzki został dach do ocieplenia i cała wykonczeniowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Przypomnienie. Witam serdecznie. Zakończyłem budowę Granata w Zgorzelcu. Przy zakupie drzwi wybraliśmy nie ten odcień orzecha i został mi komplet drzwi wewnętrznych. Wymiary drzwi jak w projekcie. Drzwi to Porta NOVA okleina Protadur orzech 5 wzór 6.1 dwie pary jedne do pomieszczenia gospodarczego (prawe) drugie do holu z wiatrołapu (lewe 90), wzór 6.2 do pokojów na górze i do pokoju na dole, wzór 6.5 do łazienek, jedne drzwi 70 wzór 6.1 do pomieszczenia pod schodami (lewe 70). Wszystkie drzwi mają podcięcia wentylacyjne ( mam wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperacją. Ościerznice to Porta Clasic regulowane. Drzwi są bez klamek i zamków, wykorzystałem w swoich takich samych tylko orzech 4. Drzwi są zapakowane z gwarancjami. Zainteresowanych proszę o kontakt na [email protected]. tel. 602292596. Cena do uzgodnienia.Dużo taniej niż w hurtowniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...