Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, my również z żoną wybraliśmy projekt "Granat", jesteśmy narazie na etapie papierkowej roboty czyli pozwolenia przekształcenia i takie tam. Mam prośbę do anijka o przesłanie na mojego emila fotek. Jesteśmy bardzo ciekawi jak on wygląda w realu oto mój emil [email protected]. Z góry dziękujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też postaram się przesłać fotki tego domku w następnym tygoniu nie jest mój ale zrobie zdjęcia i kto będzie chciał to prześle (kto będzie zainteresowany proszę o podanie adresu email) jest to stan surowy otwarty dach narazie pokryty jeszcze papą ale nieźle wygląda w realu to mogę powiedzieć spodobał mi się gdy po raz pierwszy go zobaczyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem mężem Anijki postaram się wkleić linki do zdjęć na razie tylko 3.

http://www.imagic.pl/public/thumb_45dd948b849e6264821514.jpg

http://www.imagic.pl/public/thumb_45dd948ba5f98696790749.jpg

http://www.imagic.pl/public/thumb_45dd948bc7078187752396.jpg

 

Aktualnie już jedna strona garażu również jest odeskowana i przykryta papą, a jak aura pozwoli to w sobotę skończę z deskowaniem i będziemy mogli przystąpić do pomiarów przed zakupem pokrycia.W domu zrobiliśmy kilka przeróbek:

- wyjście z garażu na ogród i umieszczenie w garażu przy drzwiach umywalki bardzo się przyda nie trzeba będzie biegać przez pokój dzienny żeby ręce umyć :)

- kosztem pomieszczenie gospodarczego powiększyliśmy łazienkę na dole robiąc wnękę na kabinę prysznicową

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kwestia ogrzewania nie jest jeszcze do końca dopracowana zastanawiamy się nad ogrzewaniem kominkiem z płaszczem wodnym razem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza połączonym z piecem gazowym dwufunkcyjnym.Załączam widok zmian na parterze.

http://www.imagic.pl/public/thumb_45ded0ac3b0c0273357628.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę że jest duże zainteresowanie fotkami, postaram się jutro przesłać zainteresowanym. Mam jeszcze kilka rad przed przystąpieniem do budowy na które warto zwrócić uwagę :

- gotowy projekt nie zawiera projektu schodów, muszą być wykonane odrębnie, oraz nam brakowało szczegółowego rysunku wykonania mensardy tej nad wejściem warto skontaktować się z projektantem.

- więźba dachowa jest "przesadzona" autor projektu nazwał ją "krokwiowo-jętkowa" jednak umieścił aż trzy płatwie, które służą do wzmocnienia i tak mocnej konstrukcji, poza tym płatwie główne P1,P2 są bardzo długie i bez łączenia ich z krótszych części się nie obejdzie co może niedoświadczonej ekipie skomplikować pracę ( trzeba tak dobrać długości elementów aby łączenie płatwi wypadło na ściankach działowych poddasza )

- zrezygnowaliśmy ze słupów na tarasie ( przeszakadzły by wg nas ) a w to miejsce zastosowaliśmy drewniane dżwigary mocowane do wieńca, takie rozwiązanie można zastosować w przypadku lekkiego pokrycia chyba ze adaptując projekt architekt to przeliczy.

- poszerzyliśmy komin równoległy do kalenicy o jeden kanał wentylacyjny który wejście ma w łazience na poddasz ( autor umieścił tam rurę PCV wywiewna )

- zrównaliśmy poziom garażu z poziomem domu ( brak stopnia o który można się potknąć )

 

Pozdrawiam

PS. mogę podać zestawienie materiałów które zużyliśmy i jakie ( tych grubszych oczywiśćie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też ruszamy z granatem w czerwcu, w projekcie zmian dużych nie robimy oprócz podniesienia scianki kolankowej o jeden pustak, okienka w scianie szczytowej w garazu i podniesienia o jeden pustak.

 

Mam pytanko jakiej szer jest przejscie z łazienki do stryszku nad garazem?

Zamówilismy Ytong 36,5 cm na nosne 24 i 12 na działówki zapłacilismy 25tys

Dachówka Roben plus czarna 17tys bez orynnowania o tym zapomnieliśmy musimy pojsc po wycene. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...