Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

HAlo Halo

ja tez caly czas czytam :)

ale zdjec nie mam nowych wiec niczego nie powklejam

pogoda u nas na zachodzie tez mrozna choc sniegu juz nie ma (bylo go tylko toszenke przez 1 dzien), ale i tak musimy czekac jeszcze z tydzien az sie stropy "stęgną" i wtedy murarze zadecydują czy uda się jeszcze cos zmajstrowac na budowie :)

na razie czekamy i podziwiamy postepy WASZE.. :)

szukamy tez styropianu, okien, dachowek, drewna i chcemy juz teraz zima wiekszosc materialow kupic, bo mamy gdzie je przechowac, a zima zawsze ceny sa troszke nizsze :lol:

 

poznalam ostatnio przemila dziewczyne, ktora okazalo sie byc projektantem wnetrz....

chyba namowie ja zeby obejrzala nasza kuchnie i salon i cos ladnego tam wymyslila.....albo moze lazienke na gorze tez jej pokaze?? :)

pozdrawiam i wklejajcie zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Ani@ i Sylwia 25 za dobre chęci w odnalezieniu ilości pustaków ceramicznych na dom , a co do "standardu" ocieplenia 12-15 to przy szerokości pustaka 38 wydaje mi sie przesadą tak grube ocieplenie. Porotherm podaje że 38 nie trzeba wogóle ocieplać co mi sie wydaje zbyt odważnym stwierdzeniem. Ale najlpeiej się zapytać tych co tak wubudowali.

Nie chcę zrobić z domu termosu i dać zbyt duzego ocieplenia, zwłaszcza że nie planuje wentylacji wymuszonej. No ale to są wszystko plany, czeka mnie jeszcze spora ilość konsultacji w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jak obiecalam tak zrobilam - podaje ilosci cegiel, jakie zuzylismy na dom :) (choc prawde mowic Darek nie wiem, czy jest to dla Ciebie wiadomosc dnia :wink: , bo przeciez Ty zamierzasz budowac z cegly o innym wymiarze)

1. cegla SZ 220 288x188x220 - 3.000szt. (- 120 szt zwrotu)

2. cegla U 220 250x188x220 - 1548szt. (- 396 zwrotu)

3. cegla K3 250x120x220 - 1.176szt.

4. bloczek betonowy (fundamenty) - 12x24x38 - 1575szt (- 2 palety - nie pamietam juz, ile na 1 palecie bylo)

 

Nina, u nas dzis tez jest bialo :lol:

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d5.jpg

srednia sypialnia (góra)

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d6.jpg

najmniejsza sypialnia (góra)

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d3.jpg

garaż przygotowany do zalania

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d4.jpg

obraz z drabina :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, Granatowcy, gdzie się podzialiście?????

 

Czasem trzeba popracowac na budowie, co nie? Ten dom sam sie nie zbuduje :wink:

Wasiek, czy ja dobrze widze, ze u Ciebie w duzym pokoju na podlodzep o lewej stoja jakies roslinki? Czy tam zimujesz krzewy w doniczkach? Ja mam zgryz, bo jestem zielona w kwestii zieleni :lol: i zastanawiam sie, jak przezimowac takie miniaturki-jałowce. Sa w doniczkach - plastikowych (na razie ich nie przesadzalam, bo jeszcze nie do konca usyalilam kolorystyke schodow wejsciowych, a one maja tam stac :D ). Czytalam tu na forum, ze mozna je w tych doniczkach zakopac na czas zimy w ziemi, ale jakos mi tak ich zal jest :roll: nie wiem, czy dadza rade...a bardzo by mi ich szkoda bylo, bo to pierwszy nasz prezent "na nowa chate", ktory otrzymalismy na wiechowej imprezie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu się dzieję...

Z zamkniętymi oczami wlazłam na poddasze ale wlazłam

:D jak tam kurde dużo miejsca

wszak jescze brak ścian działowych ale to pomieszczenie nad garażem to ekstra suszarnia wyszła

 

u nas solary, piec gazowy kondensacyjny, podłogówka, kominek z płaszczem

wodnym a gaz z butli

 

Kurde gdzie ta wiosna?? :D :p

Ani@ pięknie, biało ja już bym się wprowadzała :D

 

Dach się nie robi i robić się nie będzie dopiero w przyszłym tygodniu

zaczna dachówkę kłaść u mojej mamy a teraz u niej łaty kładą

 

U nas to kominy poszły w górę a działówki to też nie wiem

czy się wtym roku doczekam

 

I z tego powodu na odstresowanie się oglądam namiętnie

chirurgów i skazanego

 

a mąż niech sobie buduje domek

i czekamy na wieści z banku kiedy kredyt na wykańczaniówke dostaniemy

to w tedy będę "szaleć" w rozsądnych i przemyślanych zakupach oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ani@ za info. Każda informacja jest cenna, ostateczniej decyzji jeszcze nei podjeliśmy.

wasiek dzieki za przywitanie.

Dziś byłem w tartaku. Czy cena 750 zł netto za m3 drzewa na więźbę dachową to dużo? Powiedzieli że po nowym roku ma byc jeszcze droższa.

Na razie czekam na wycene materiałów z kilku źródeł.

A do Magdy muszę się wybrać i obejżeć jak rośnie domek, ostatnio jak widziałem to strop dopiero był, a teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj wszystkich czytających i piszących. Kolejny dzien budowlany juz za nami.... :)

Darek, nie wiem czy Ciebie pocieszę ale siebie na pewno. Jak ja kupowałam drewno na więźbę ( z kłopotami ) to płaciłam 850 brutto za m3, czyli netto wychodziło gdzieś 695zł. Niestety, z tego co widzę, to ceny nadal galopują....

Magda powiem Ci, że ja na początku też miałam zamiar zainstalować solary, zresztą jeszcze niedawno o tym myslałam ale po wyliczeniach mojego kolegi zrezygnowałam z tej inwestycji. Okazało się, że rzeczywiście jest to droga inwestycja i wcale nie zaoszczędzę na ogrzewaniu latem wody tylko przez instalację solarną. Ogrzewając eko groszkiem, koszt podgrzania wody latem wcale nie jest taki horrendalny a do przeżycia - bez ponoszenia , powiedzmy 10 tysięcy na solary. Środki te przeznaczę na innym cel :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, ja mialam podobny tok myslenia jak Nina, ale juz teraz Wam zazdroszcze tych solarow...ech...moze kiedys...

 

Wrzucam foty z dzis - to bloto wyglada okropnie :lol: ten styropian byl taki bielutki :lol:

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d7.jpg

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wasiek z ceną drewna mnie nie posieszyłaś. 750 netto to i tak było najtaniej :(

Moge Was jeszcze pomęczyć i prosić was jeżeli macie wyliczenie ile wychodzi metrów ścian zewnętrznych, działowych itp.

Mam zamiar policzyć to sam, ale zanim to zrobie orientacyjnie bym chcial wiedzieć. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Darek - my za wiezbe placilismy 600 zł netto i udalo sie tylko czec wziac na fakture i zaplacic z vatem reszta w cenie netto , a jesli chodzi o ilosc sciank to szczerze mowiac nie wiem bo nigdy tego nie liczylismy

 

Ani@ - bosko , jeszcze troche i wykonczeniówka pełna para pojdzie co????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...