Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nina, tak - to miksokret :) O tej porze roku swietna sprawa. Place 13zl/m kw z moim materialem (2 tony cementu, piasek...ok. 12m szesc, takie siatki z drutu z oczkiem 10cm (1mx2m - na gorna kondygnacje, bo grubosc wylewki bedzie tam mniejsza, wlokno szklane - 3kg, 200m tasmy dylatacyjnej z pianki i jeszcze taki plastyfikator w plynie (w lazience mam wodna podlogowke).

 

Darek - tym razem niestety nie moge pomoc - nie mam takich wyliczen :(

 

Sylwia - bosko, bosko :D , ciesze sie tym bardziej, ze przez sprawe z Creatonem i tynkarza-zbiega mielismy opoznienie. Fajnie, gdy tyle sie dzieje. Po wylewkach pewnie nie bede juz tak czesto wstawiala zdjec, bo prace bardziej rozciagna sie w czasie.

 

Magda - no wlasnie od jutra daje podlodze dwa tygodnie, aby okrzepla i wstawiamy okna. W miedzyczasie moze uda sie wreszcie zainstalowac okna polaciowe i pare brakujacych dachowek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, to taka jakby ...pompo-mieszalnia do podawania betonu. Na terenie dzialki stoi takie Urzadzenie :lol: z silnikiem (mocuje sie je na hak do auta, jest wielkosci wysokiej przyczepki) mieszaja sie tam skladniki wylewki, jest taka dlugasna gumowa rura o srednicy ok. 10-12cm, ktora pompuje to (przez takie dodatkowe urzadzenie, ktore chyba koziol sie nazywa - stoi ono juz na podlodze w domu) na podloge. Plus jest taki, ze jest to konsystencja polsucha, wiec jest malo wody do odparowania :) Yyyyy...mam nadzieje, ze nie przeczyta tego jakis fachman :lol: bo pewnie mu sie troche wlos na glowie zjezy :lol: ale przynajmniej zrozumiale, nie?

Takze nazwa wziela sie z mieszania, w efekcie ktorego na podlodze powstaje cos, co mozna porownac do przeorania przez kreta calej dzialki :lol: potem to sie wygladza, wibruje i szybko mozna po tym chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka w ten Andrzejkowy wieczór..... :D

wiecie co, ja mieszkam na północy w takim sobie miasteczku ( około 150 tys mieszkańców ) ale ceny są wyzsze niż u Gosi w W-wie i Ani..... :o :o :o U mnie Pan od miksokreta zaśpiewał mi 16 zł za metr, no i mój materiał.....zgroza....a wydawało mi się, że w stolicy jest najdrożej....Jeszcze będę się z nim targować a co mi tam..... :)

Rurki do ogrzewania podłogowego zakupione, rozdzielnia też, tylko hydraulika brak. Mam nadzieję, że już mi nie przełoży terminu......za kolejny tydzień...trzymajcie kciuki, żeby w końcu wszedł do mnie w ten poniedziałek....i zrobił to co ma do zrobienia, chociaż jak pomyślę ile znowu muszę wydać, to już mi skóra cierpnie. Dlaczego to wszystko tak drogo kosztuje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę to wszyscy śpią i nikt nie ma nic do napisania...... szkoda....

a Andrzejkowe wróżby dobre chociaż były...???

Fato może wstawisz troszkę zdjęć swojego Granata? Jola a co z Tobą??? My wszyscy jesteśmy ciekawi Twoich zdjęc a tu....cisza..... jeszcze raz powtórzę , jak nie wiesz jak wklejać zdjęcia to przeslij mi je mailem a ja założe Tobie stronke i wstawie te zdjecia tutaj na forum...... czekam.... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa napiszę jeszcze, że wczoraj zakupilismy wszystko co jest potrzebne do instalacji centralnego odkurzacza i mój mąż będzie to sam instalował. Jednostkę centralna pewnie kiedys tam zakupię ale na razie robimy sama instalację. Nie jest to takie aż drogie, żeby tego nie zrobić..... a jak u Was? Czy ktoś z Was też będzie miał CO???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o odkurzacz centralny, to u mnie nie bedzie - mysle, ze by sie nie sprawdzil - czesto odkurza maz, a wtedy to jedzie tak taran i nie ma zmiluj :lol: czy jakis klocek lego, galazka od choinki czy wylany slodki soczek, to wciaga i kaplica. Juz widze oczyma wyobrazni, jak ta slodycz oblepia scianki tej wewnetrzej instalacji, potem do tego przyklejaja sie jakies klaki i robi sie syf :roll: Niestety nie dla nas ten wynalazek :(

 

Nina, trzymam kciuki, aby hydraulik zjawil sie w obiecywanym terminie.

Zobaczcie (tfu tfu) jak nam pogoda dopisuje :D Oby tak dalej! Ja wlasnie sobie policzylam, ze nam nie starczy kasy :lol: - w zwiazku z tym wprowadzam ciecia budzetowe - na pierwszy ogien zmienilam plany jezeli chodzi o wybor ceramiki do kibelkow - bedzie chyba najtansza seria Kola - Nova/Nova Top 8) ...jedyna "ekstrawagancja", za jaka jeszcze nie zaplacilam a nie odpuszcze, bedzie mlynek/rozdrabnicz do odpadkow (nie trawie tych syfkow w zlewozmywakowym sitku :roll: )

 

Wklejam ostatnie zdjecie przed dluzsza przerwa - wylana podloga w pokoju :)

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d9.jpg

 

Pozdrawiam Was!

 

ps. Jola, no nie daj sie tak dlugo namawiac :lol: wklejaj foty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ania, dzieki,że trzymasz kciuki ale niestety niewiele to pomogło. Hydraulik i tak nie przyszedł. Na telefon z pytaniem dlaczego jeszcze go nie ma, zaczął od tej strony....a bo Pani nie dzwoniła.... No i co z takim zrobić??? Najpierw umawia sie na 200% na 3 grudnia a potem takie teksty wali.....

Jutro niby ma wejść i do końca tygodnia zrobić całość ogrzewania. Pożyjemy, zobaczymy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, znowu muszę wyciagac nasza stronkę z zapomnienia dwudniowego.... Co tam nic sie u Was nie dzieje? Nie wierzę....u mnie robi sie jednak ogrzewanie..z takim oto efektem.... :) :) :)

http://images29.fotosik.pl/121/62e2fc6bed1e56e8med.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/70/a845636ef6a467c9med.jpg

Dawać mi tu swoje zdjęcia, ino już!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas kompletnie nic nie robią murarz skończył kominy ale go choróbsko

ścięło z nóg i czekamy jak dojdzie do siebie bo musi otynkować garaż

bo brama już czeka, okna będą 5 stycznia a cieśle dalej walczą z tym ogromnym dachem mojej mamy i chyba napewno naszego dachu nie zobaczymy w tym roku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina, no super, ze sie doczekalas hydraulika! Gratuluje kolejnego etapu :D

U nas nic spektakularnego - co by zaslugiwalo na obfotografowanie :wink: - sie nie dzieje. Zakladane sa okna polaciowe, montowane rynny, bedzie robione odwodnienie liniowe przy wjezdzie go garazu, odprowadzenie deszczu z rynien itd. jutro jade do urzedu skarbowego po druki do zwrotu czesci vatu. Czuje przez skore, ze wypelnienie tego moze byc niezlym wyzwaniem :lol:

Magda - przesylam zyczenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Waszego murarza :D

 

Iza - moja siostra (tez buduje dom) mowila mi, ze na przelomie grudnia i stycznia mamy sie lapac za drzwi zewnetrzne, bo ktos jej doniosl, ze taniej ma byc troche. Poczekamy - zobaczymy :wink:

Przepraszam, jezeli juz wczesniej pisalas, ale nie pamietam - czy kupilas drewno na wiezbe? Jezeli nie, to zima jest swietnym okresem - najlepiej scinac, gdy jest mroz (no, tu moze bym maly problem jak na razie :lol: ) i gdy sobie polezakuje pare miesiecy, to ladnie sie podsuszy i powykreca to co ma sie powykrecac. Oczywiscie ma lezakowac po przykryciem (z folii, ale aby byl przewiew) Potem tylko trzeba je przepuscic przez taka maszyne, ktora je wyrowna, zaimpregnowac i masz piekna wiezbe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@, widzę, że przymierzasz się do tego samego co ja, czyli odpis Vatu....troszke już poczytałam, wydrukowałam sobie zestawienie materiałów do odpisu i teraz muszę znaleźć czas, żeby to zrobić... :( :( :(

Druki możesz też wydrukować z internetu, żeby nie chodzic do US.

Moi hydraulicy robia dalej i przy okazji narzekają na poprzednich, którzy niestety schrzanili sprawę. Oczywiście za przeróbki będę musiała im dopłacić.....niestety nie ma nic za darmo....Muszę też przesunąć wylewki, bo panowie sie nie wyrobią..... czyli zaczyna sie znowu przesuwanie terminów....Jak ja tego nie znoszę.... :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Wasiu podlogowka rozlozona imponujaco :)

juz zazdroszcze,bo niestety chyba nie uda mi sie przekonac polowki do tego typu ogrzewania..... :(

 

u nas tez wszytsko stoi i czeka na murarzy.....jesli jakies chorobsko nie rozlozy to mooooze wejda w przyszlym tygodniu....bardzo bysmy chcieli jeszcze przed zima postawic sciany na poddaszu po to zeby zima moc zamowic juz okna...

rowniez teraz chcemy zakupic drewno na wiezbe, dachowki i wszelkie akcesoria dachowe, no i pomalu tez pomyslec o piecu, instalacjach itp, zeby na wiosne juz tylko roboty szly na biezaco bez zakupow. :roll:

 

bardzo prosze o duuuuuza dawke zdjec, bo zaczynam juz myslec o drzwiach, wnetrzach, kolorach, podlogach, meblach itp itd......a ze z moim polotem artystycznym jakby to powiedziec ..... cienko...... to musze sie zdac albo na podpatrywanie albo na projektanta......zaczne od tanszej wersji :) hihi

 

pozdrawiam i zycze spokojnej nocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...