Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj we Wrocku pogoda była wiosenna :D

W końcu cieśle zaczęli układać dachówke u rodziców ale co z tego zamiast łapać pogode i w sobotę robić to te burżuje oczywiście nie przyszli bo stwierdzili, że w soboty w Niemczech się nie pracuje..... :evil: :evil:

Czy im wszystkim się już w tyłkach poprzewracało????? :evil:

Z nadmiaru ofert, że mają w czym przebierać czy już tacy bogaci i pracują z nudów? Bosze co za kraj i mentalność dzisiejszych "fachowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, wszystkim....

No to ogrzewanie - czyli rozłożenie rurek mam juz za sobą :D Dzisiaj właśnie skończyli. Wszystkie rurki na podłogówkę rozłożone i na grzejniki też podciagnięte. Teraz czekam do środy na Pana wylewkarza i będę miała podłogę ..... :D :D :D

Az mi sie miska jarzy..... :D :D :D Z panami hydraulikami umówiłam się na poczatek stycznia, żeby przyszli podłaczyć już wszystkie kaloryfery , zbiornik na wode i przede wszystkim piec....Do tej pory mój mąż ma zrobić ściany, czyli wycekolować je....

Coby nie było zbyt miło, to panowie ocieplacze niestety, nadal nawalają... :evil: :evil: :evil:

Pogoda jest tak przyzwoita, że wystarczyłoby im tylko kilka dni, żeby zakończyć ocieplenie tego mojego domku...a tu nic.... :cry: :cry: :cry:

A teraz fotki....:-)

korytarz od strony schodów i zawijasy na mały korytarz....:) z boku po prawej stronie widać gniazdo odkurzacza centralnego i rury idące do górnego gniazda...

http://images34.fotosik.pl/74/030f13586b8da50cmed.jpg

 

a tutaj górna łazienka.....12 metrów ... to jest to.... :D :D :D

http://images31.fotosik.pl/74/6c5304b39b8afebemed.jpg

 

Na zdjęciu tym można zaobserwować jak długo schnie wieniec i zbrojenie zalane betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, co jest najgorsze w tym wszystkim????

Glina, którą mam na działce!!!! Widok jest okropny i ja nic nie moge teraz z tym zrobić!!! Musze czekać chyba do lata, żeby woda, która stoi wyparowała pod wpływem wysokiej temperatury.... :evil: :evil: :evil:

Za kazdym razem jak jadę na budowę.... to niedobrze mi się robi jak widzę wszędzie glinę, glinę i bagno z niej powstałe..... :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu co tam glina !! Pomyśl sobie, jak cieplusio bedzie Ci w nozki stapajac po takiej podlodze :D i jak przyjemnie bedzie wnusiowy w pupe, kiedy bedzie szalal po twojej podlodze :)

 

ja to chyba moge sobie tylko pomazyc o takim przedsiewzieciu.....

 

cos nam rozlozylo murarzy i dzis wracajac z pracy nie bardzo widzialam jakiekolwiek postepy w budowie.....a mieli przyjsc po 10.grudnia....wiec moze od jutra?? :)

 

wlasnie uzgodnilismy z ciesla zaszalowanie schodow.....maz bardzo chcial te ze spocznikiem, ale ciesla stwierdzil, ze nie da rady, chyba ze zrobi dwa spoczynki....nie wiem, szczerze mowiac jak on to widzial.

W kazdym razie wydrukowalismy mu zdjecie fato i powiedzial: no, to da sie zrobic :)

ma zaszalowac, uzbroic i na koniec zdjac szalunek - calosc roboty ze swoimi dechami 2kPLN. myslicie ze to duzo?? oczywiscie stal nasza, beton nasz i wszelkie inne potrzebne do tego materialy.....

Za ile Wam ciesle przygotowali schody??

jeszcze nie dalismy 100%owej odpowiedzi, wiec jesli mieliscie tansza robocizne, to jeszcze popytamy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2magda5 masz calkowita racje: poprzewracalo sie w tylkach jak nic !!

jesli robotnik wie, ze jest dobry, to zaraz wymaga....malo tego ze odpowiednich pieniedzy to jeszcze fika z czasem pracy.....niedlugo sie to bedzie konczyc, jak zaleje nas fala wschodnich obcokrajowcow i male zolte raczki beda sie zabieraly za takie roboty!!

 

a tak z innej beczki.........

zaczelam sie przygladac (takie zboczenie na przyszlosc) dachom i kominom......

jak myslicie, czy cegla na kominie powinna byc jasniejsza czy ciemniejsza od dachowki?? Planujemy dachowke w brazie i obawiam sie ze nie znajdziemy cegly w identycznym odcieniu.....

 

z gory dzieki za wszytskie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mischa a mnie się marzą takie schody...

http://images30.fotosik.pl/125/1e7b9a0a5a217524med.jpg

Pytałam stolarzy wokół siebie i żaden nie robi giętych poręczy. Znalazłam tutaj na forum namiar na stolarza, fakt aż koło Poznania - i jestem z nim po wstepnej rozmowie, gdzie stwierdził, że dla niego odległość to żaden problem. Zobaczę jeszcze jak z wycena za takie cudo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mischa, ja napisałam, że takie bym chciała a teraz rola stolarza, żeby dobrać do mojego korytarza. Pamietaj, że ja nie mam sciany od strony salonu tylko filar a wneka na schody jest długa chyba na 3 metry, więc może nie w takim rozmiarze ale ciut mniejszym można zmieścić u mnie.

Zobaczymy co odpisze mi stolarz, zdjęcia korytarza już mu wysłałam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpią :p czytają :D tylko pisać nie mają o czym :cry:

Oglądam Wasze zdjęcia i ... jak ja już chciałabym być na etapie wykończeniowym ... cokolwiek to znaczy :lol:

Nina, schody piękne, może mają szanse zmieścić się u Ciebie, bo faktycznie miejsca masz sporo więcej niż tradycyjny Granacik.

A ja myślę o elewacji. Podoba mi się brązowa dachówka (mężowi tradycyjna - czerwona :roll: ) i tak sobie myślę czy ktoś ma granacika z brązowym dachem?? I jaką planuje elewację, jakie wykończenia - schody wejściowe, taras, cokoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek - u nas byl ten znajomy i patrzyla w projekt no i jak to u nas wyglada i stwierdzila ze piec sie zmiesci hmmmmmmm a on jest wlasnie na ekogroszek

No tak Sylwia, to mnie może i pocieszyłaś, a Twoja kotłownia ma rozmiar taki jak w projekcie? I gdzie umieszczony byłby piec? A co z węglem? Gdzie go będziecie magazynować? I nie obawiasz się, że kotłownia jest blisko łazienki i pokoju i może będzie się brudzić, kurzyć przy tym piecu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, witam ... :D miło chociaż, że ktoś czyta... :lol: :lol:

Dachówkę może nie jednolicie brązową ale jesienny liść Robena ma Gosia - sutruh. Obejrzyj jej fotki. Naprawdę ładnie granacik wygląda z tą dachówką. Zresztą, moja dachówka - miedź angoba - tez jest bardzo ładna a przynajmniej nam sie podoba... :) :) :)

Pozdrowienia dla wszystkich czytających a nie piszących..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy.... :D

No właśnie tylko mały zastój u mnie tylko murarz muruje ścianki działowe

szczyty dokończone, komin skończony my mamy położone płytki na kominie

brama garażowa będzie 20 grudnia, okna 5 stycznia

 

dzisiaj leje dach u rodziców niedokończony więc u nas dach to wielka niewiadoma kiedy zaczną a ten dach to najważniejsza sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Witam sie jako ta czytająca nie pisząca z racji zastoju , odwyku itp....

 

u nas skonczone scianki dizalowe i jeszcze maja tylko pozabijac okna na zime , czeka nas teraz poszkiwanie okien i chcemy zamowic gdzies na marzec i lecze ze przed oknami uda nam sie skonczyc te kominy w marcuz eby dekarze do porzadku zakonczyli dach.

 

ja nawet w dzienniku nie pisze ale chyb adizs cos skrobne co bym nie spadla za daleko

 

ogladam Wasze fotki z robót podlogowych i tynkarskich i juz marze o takim etapie a jeszcze tyle przede mna :(

 

Pozdrawiam serdecznie z zimnych i płaczących deszczem Czechowic !!

podobno od czwartku ma przyjsc zima i ma potrwac oczywisice do świat :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :D

 

u mnie też deszcz pada :( fakt że do budowania pogoda już nie jest nam potrzebna, ale do lepszego samopoczucia owszem

 

jeżeli chodzi o schody to będziemy mieli schode ze spoczynkiem, drewniane,

wysokość stopni 18 cm, z tym że jeden stopień (drugiej części do góry) będzie zaczynał się na spoczynku, rama będzie drewniana a sztachetki będą chromowe

coś mniej więcej na ten wzór

http://www.budujemydom.pl/images/stories/polecane_produkty/815d.jpg

montaż tych schodów nas wyniesie 4.600zł nic nas nie interesuje to tak orientacyjnie dla misha555 bo pytała o schody

montaż miał być po świętach ale przenieśliśmy go pod koniec stycznia jak juz tynki będą super suchutkie i posadzki również, żeby nic nam się nie powykrzywiało

jeżeli chodzi o posadzki to klopski mały wyszedł bo byliśmy umówieni i nic z naszej umowy ustnej nie wyszło bo pan posadzkarz o nas zapomniał, ale obiecał że do świąt znajdzie termin :x dzwoniłam i szukałam innego to dopiero w styczniu są wolne terminy więc zobaczymy

 

pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny granatowe :D

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, ładne schody ...ale jak pamiętam to chyba miałaś zrobiony spocznik z betonu? A z jakiego drzewa będą te schody? Bo przyznam cena jest wybitnie kusząca.... :D :D :D

Ja robiłam przymiarkę u stolarzy na miejscu, to za schody zwykłe proste bez kręconych barierek stolarz zażyczył sobie 10 tysięcy- schody z debu...

Piszesz o wylewkach.... :evil: no ja mam to samo, jutro miał przyjechać i robic mi wylewki....i co???? figa z makiem :evil: :evil: :evil:

Nie zdążą się wyrobić. Przyjedziemy może we czwartek a jak nie to w piątek.....ciekawa jestem kiedy rzeczywiście do mnie dotrą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...