Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i proszę, można jeszcze zmienić naszego Granata. Drzwi przesuwne to jest to o czym ja nie pomyślałam jak dokonywałam wyboru okien. Gdym mogła to zmienić to pewnie teraz wstawiłabym takie drzwi tarasowe. Kuchni nie chciałam zamykać bo teraz mam taką i nie jest ok. Poza tym spiżarka to jest to co napewno jest potrzebne w kuchni. W moim mieszkaniu rodzinnym - to znaczy jak byłam dzieckiem - przy kuchni była duża spiżarka i pamietam, że było to fajne miejsce do zabawy .... :D :D :D Dawno to było ale pamietam.... :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia będzie tylko przysłonięta ścianką, w moim obecnym mieszkaniu wyburzyłam ścianę i mam otwartą kuchnie, bardzo mi się to podoba ale musiałabym mieszkać sama bo pomimo moich próśb reszta rodzinki często zapomina o włożeniu np. rzeczy do zmywarki :D .

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2008 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siorka 74

Kuchnia będzie tylko przysłonięta ścianką, w moim obecnym mieszkaniu wyburzyłam ścianę i mam otwartą kuchnie, bardzo mi się to podoba ale musiałabym mieszkać sama bo pomimo moich próśb reszta rodzinki często zapomina o włożeniu np. rzeczy do zmywarki .

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2008

 

ja teraz tez mam otwartą kuchnie i na dodatek brak zmywarki i dlatego postanowilam w naszym granaciku nieco przedłuzyc scianke od kominaa i z tego powodu ze nie robie spizarki czesc kuchni bedzie przysłonięta :)

 

Ile wpadek miał Kaczyński,

ile dziewczyn miał Łyżwiński,

ile Giertych miał idei,

ile w Tusku jest nadziei,

ile Lepper ma wyroków

tyle szczęścia w Nowym Roku

 

WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ W NOWYM 2008 ROKU !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z noworocznym powitaniem

Witam wszystkich Granatowców w Nowym Roku Budowlanym 2008

Oby ten rok przyniósł nam wszystkim spełnienie naszych dużych i małych marzeń i żebysmy następny Nowy Rok witali juz w NASZYCH GRANATACH

A wszystkim czytającym naszą stronkę również życzę WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności.

Na początku pragnę złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku :D Spełnienia marzeń i wszystkiego co tylko pragniecie :D

 

Jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe :) Lada dzien powinno być.

Przypomnę, że bedziemy budować Granata bez garażu. Jak do tej pory zdążyliśmy kupic już dachówkę no i nosimy się z zamiarem kupna na dniach Porothermy. Budowe chcemy rozpocząć na przełomie lipca-sierpnia.

I ...mam taką prośbę, gdyż nie mogę odnaleźć tej informacji ... potrzebuje się dowiedzieć ile potrzeba Porothermy o wymiarach 36,5cm i na ściany nośne wewnetrzne 24cm. Jeśli jest to możliwe to prosiłabym o podanie ilości sztuk wraz z wymiarami Porothermy ze względu na to, iż każdy producent ma inne wymiary.

Będe za tą informację bardzo wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Siates w gronie Granatowców... :D Budowa- początek w kwietniu a...papierkomania juz za Tobą? Masz już ten najważniejszy dokument?

Agakuba Witamy ponownie, ja ci nie pomogę ale dziewczyny pewnie tak.... :D :D :D

No widzicie jakie to proste? Agakuba sie odezwałą, to może pozostali uspieni granatowcy też coś napiszą o swoich poczynaniach. Nam naprawde miło czytać o wszystkich pracach posunietych do przodu....zachęcam, zachęcam... :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no i na Nowy ROk mamy nowa stronke :wink:

 

Widze ze forum sei ruszyło i to bardzo dobrzez bo z checia poczytam co u tzw uśpionych Granatowców sie dzieje wiec piszcie kochanie i wklejajcie zdjęcia

 

AgaKuba- ja nie pomoge , budowalismy z betonu komorkowego ... , zycze powodzenia !!!

 

Siates- witaj !!!

 

zmykam spac , dobrej nocki !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe przyjęcie :)

Na pewno będą zdjęcia i cała historia poczynań :)

Wraz z małżonkiem byliśmy biernymi uczestnikami forum, gdyz nasza aktywność kończyła się na czytaniu :wink:

 

Sylwio25 a czy mogłabyś podać ile poszło Wam tego betonu komórkowego i jakie miał wymiary no i czy powiększaliście troche Granata czy nie.

Jakoś sobie wtedy sami przeliczymy to co nam potrzeba :)

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Dziękuję za miłe przywitanie.Jescze raz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!

Robota papierkowa prawie gotowa.Projekt jest już dawno u architekta.Zostało nam tylko pójść do wodociągów z przyszłym sąsiadem.Musi on podpisać pozwolenie na podłączenie sie do jego kanalizy.Mieliśmy mieć już to zrobione przed świętami tylko mój mąż ciągle jest na rozjazdach i mało miał czasu.A później tylko PnB, ale z tym już nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Granatowcy!!! :D

 

Ani@ a Ty to już w ogóle się obijasz...... :D :D :D

 

Nina, ja sie odzywam, bo ....%#@&(#$%$ - no juz nie wyrabiam z tematem tynkow :x mysle, ze moge spokojnie przyznac mojemu tynkarzowi mistrzostwo swiata w konkursie, na najdluzej kladzione tynki (tradycyjne). Raptem 500m kw. Ile to mu zajelo czasu...i dalej zajmuje? :roll: ...no to juz czwarty miesiac minie 10 stycznia!!!!! Ma jeszcze do zrobienia zaciagniecie piaskiem kwarcowym duzego pokoju i hallu oraz wiatrolapu. Jedyny plus to taki, ze zdazyly porzadnie wyschnac :lol:

Pozostali panowie pod koniec tygodnia zaczynaja ocieplanie poddasza (kupilam juz cala welne, karton-gipsy, stelaze itd). W tym tygodniu musze sie tez umowic na spotkanie z panem, ktory zrobi mi zabudowe w wiatrolapie i w pralnio-suszarni, a niewykluczone, ze takze kuchnie (gdy sie okaze, ze jest tylko troche drozsza od ikeowskiej, ktora pierwotnie planowalam, za do lite drewno - w ikei tylko ramki sa z drewna, reszta to fornir).

Acha, majster tez cos przebakuje o zrobieniu juz teraz wylewki (3mm) pod gres (ma 12mm) aby nie bylo roznicy na styku z drewnem (20mm). Chce tez polozyc szybko gres w kotlowni i odpalac co.

Ubezpieczylismy tez domek i zalozylismy monitoring.

 

Siorka - fajnie zobaczyc kolejne wcielenie Granata! Jedyna rzecz na minus, na ktora zwrocilam uwage, to drzwi na gorze w lazience - otwieraja sie "na schody" - nie myslalas o zmianie na lewe?

 

Witam tez nowych (starych :wink: ) granatowcow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszperałam forum i znalazłam kilka rzeczy które mnie interesują.

Wypatrzyłam, że misha555 budowała z Porothermy.Jesli możesz to napisz mi jakie wymiary ma Twój Granat no i ile sztuk Porothermy poszło na wybudowanie domku i wymiary Porothermy.Będziemy baaardzo wdzięczni :D

 

Znalazłam jeszcze coś takiego:

YTONG wyszedl mi tak:

scianki dzialowe 11,5 (520 szt) - 2 470 zl

sciany nosne 24 (672szt) - 6 580 zl

sciany główne 36,5 (1000 sztuk) - 14 500 zł

suma: 23 550

Co pisała 2magda5

I znowu mam prośbę ... podaj dokładne wymiary Ytonga :) (dłxszerxwys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatrzyłam, że misha555 budowała z Porothermy.Jesli możesz to napisz mi jakie wymiary ma Twój Granat no i ile sztuk Porothermy poszło na wybudowanie domku i wymiary Porothermy.Będziemy baaardzo wdzięczni :D

 

 

AgaKuba jak tylko położę mojego maluszka spać, spróbuje przeliczyć ile tego wyszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ytonga 11,5 zabrakło nam 180 sztuk, ścianek działowych murarz wyliczył 100m2 zapłaciliśmy 2500 tys

 

YTONG 36,5 - dł. 60cm szer. 36,5cm wys.20 na palecie 40szt

24 - dł 60cm szer 24 wys 20cm na palecie 50szt

11,5 - dł 60 szer 11,5 wys 20cm na palecie 64 szt

 

Praca wre dach układaja tylko aparat po 5 latach odmówił posłuszeństwa

(nigdy więcej cyfrówek CANONA) trzeba się udać do Media Markt na poświąteczne zakupy.

 

Oczywiście świeży (czteromięsięczny) kierowca czyli Ja zaliczył parkowanie w tył

innego auta :evil: ale skończyło się na strachu i małych złościach małżonki kierowcy a nawet rysy na zderzakach nie było :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha555 dziękuje Ci bardzo i czekam z niecierpliwością na odpowiedż :D

 

2magda5 Tobie również baaardzo dziękuje :D

Koniecznie dokonaj zakupu aparatu bo ciekawa jestem jak u Ciebie wygląda Granacik :) A to parkowanie to taki "chrzest bojowy" ;) Zapewne każdy kierowca ma jakieś swoje małe bądz większe wpadki związane z parkowaniem ;) Tylko połowa z nich do tego nawet się nie przyznaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, czyli jak pisze Aga masz już chrzest bojowy za sobą..... :D :D :D

Ja jeżdże już od ponad 20 lat i miałam tylko jedno wydarzenie a mianowicie zaliczyłam słup od lampy :( Facet zimą wbiegł mi na ulicę a, że tego dnia była szklanka i ja nacisnęłam na hamulec ..:lol: :lol: :lol: .no to trafiłam prosto w słup. Uczucie bezsilności okrutne, samochod sam jechał, zero reakcji na ruchy kierownicą....i to był mój chrzest..... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...