Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, hej dzisiaj juz czuję się lepiej i jestem uspokojona przez własnego lekarza domowego ( tego prawdziwego), że to co miałam wczoraj, to żaden stan przedzawałowy nie był. Po zrobieniu EKG coś tam wyszło, że niby jakieś echo A jest nie tak ???? nie znam się na tym ale sedno jest takie, że będę żyć.... :D :D :D Troszke lekarstw przepisane - takich typowo na dolegliwości sercowe i samopoczucie lepsze.

A co u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

dziewczynki dziękuje bardzo za pozdrowienia i trzymanie kciuków

BUZIACZKI WIELKIE

wczoraj byłam u lekarza i na szczęście wyniki biopsji sa ok, więc już śpię spokojnie :D jeszcze mały wypad do szpitala na operacje :wink: i koniec przygody z chorobami

Nina a co z Tobą, nie strasz nas jakimiś stanami przez zawałowymi, dobrze że to tylko echo A (nie wiem co to znaczy, ale jeżeli lekarz określił że jest ok to znaczy że tak jest) pozdrawiam serdecznie :D

 

koniec z chorobami zaczynam o budowie hihiihihih

hmm.... ale Wy chcecie zdjęcia pewnie, po południ je porobię i wkleje na forum

tynki zrobiły się białe (prawie) posadzki są już ładnie szare, mamy w jednym pokoju parapet nawet zamontowany, ogrzewanie dalej się podłącza, światło z własnych żarówek mamy mieć w sobotę, a i mąż mojej siostry robi nam balustradę na balkon w następnym tygodniu ma być zamontowana no i przyjechały do nas elementy schodów leżą u nas gotowe do montażu wkleje zdjęcie żebyście mogły zobaczyć kolorek bo jest super taki jak powinien z montażem schodów chyba zaczekamy do momentu położenia deski na podłogę niby tak będzie lepiej, zobaczymy, mamy piec, wkład kominkowy nic tylko się wprowadzać hiihihihihihihihihh

po południu wkleję zdjęcia zobaczycie jak u nas wygląda domek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zdrowie, zdrowie to podstawa

 

Nina, ja to sobie codziennie powtarzam kiedy patrze sie na mojego tynkarza i powolutku zaczyna mi sie podnosic cisnienie :lol:

A tak serio, to bardzo sie ciesze, ze to nic powaznego. Mimo pozytywnego nastawienia nie wszystko zawsze idzie jakby sie chcialo (no takie zycie :wink: ) jednak w przypadku budowy przezywa sie to z - przynajmniej - zdwojona moca (to o sobie :lol: ).

 

Relacja z mojej budowy:

- mam juz kupione wszystkie podlogi i sciany kaflowe (z jednym wyjatkiem - pralnio-suszarni na poddaszu)

- mam juz wybrane drzwi wew (teraz jeszcze targuje cene -> moje siostra tez sie buduje i przy zamawianiu 20 skrzydel mozna co nieco uszczknac)

- mam juz wycene kuchni z litych debowych frontow (okazalo sie, ze nie wyjdzie duzo drozej niz ta czesciowo drewniana z ikei :D )

- mam wybrane wszystkie umywalki, kibelki, wanne, kabiny i baterie (oprocz kuchennej)

- mam juz przygotowany fundament pod piec kaflowy - trzeba bylo zrobic oddzielny, zazbrojony (trlalala!!! juz baaaardzo sie ciesze z tego pieca!!! To moj i meza sentyment - nasze babcie mialy piece w domach i co robia wspomnienia z dziecinstwa...) W kwietniu przejazdza zdun i bedzie budowal 8)

- panowie montuja stelaze na poddaszu, ocieplili tez sufit garazu styropianem, jeden z panow zaczyna klasc gres na dole (aby jak najszybciej wykonczyc kotlownie i odpalac co)

- zamowilam parapety wewnetrze

- dzis zamawiam parapety zewnetrzne

 

Odzew! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich!!!!

Jak tak czytam Wasze wypowiedzi, to aż mi skręca w żołądku.Kiedy my bedziemy na takim etapie.Dopiero zaczynamy w kwietniu.Zastanawiamy się nad kredytem, ile go wziąść?!Działę mamy, fundamenty też zrobimy i na tym koniec.A gdzie reszta?Strasznie się boję, ale co zrobić.Mam dosyć mieszkania w bloku i na dodatek nie jest to nasze mieszkanko.

Jutro mojemu mężowi ściągają gips,mam nadzieję że z nogą będzie wszystko w porządku. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej GRANATOWICZKI głowy do góry i zdrowieć :D

 

Wiosna niedługo nadejdzie i tzreba sie ostro brać za wykańczaniówke :D

 

Siates mnie też już skręca ale za wiosną, zobaczysz ale jak już zacznienie to szybko pójdzie tylko żeby wam ekipa nie zwiewała to urośnie domek w mgnieniu oka,

 

w sobotę elktryk wpada mam nadzieję, że już terminu nie przełoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@, moje gratulację. Kiedy Ty to wszystko załatwiasz? Ja nie mam czasu na zakupy a muszę jeszcze parę rzeczy do domku kupić. O meblach do kuchni na razie nie myślę. Zrobi je mój mąż - ma do tego rękę, praktykę i potrzebne narzędzia. Wiem, że fronty będą tak jak Twoje z litego drewna przypuszczam, że będzie to dąb. Czas to pokaże. Na razie mój mąż robi cały czas kotłownię, żeby ten piec tam wprowadzić i podłaczyć już ogrzewanie.

Dziewczyny a jaki planujecie zasobnik na ciepła wodę? To znaczy ile litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam obiecane zdjęcia :D

 

nasze pierwsze okno z parapetem - pokój mały na dole

http://images32.fotosik.pl/111/7c50ec8044a59ad0.jpg

 

łazienka na dole z lukiem szczelniczym hahahhahah, akurat z tym okienkiem daliśmy ciała, ale to nic :lol:

http://images23.fotosik.pl/142/562f66439dfb2464.jpg

 

widok na kuchnię

http://images34.fotosik.pl/111/6afc21bca416d451.jpg

 

wodna fantazja :D mojego Taty

http://images32.fotosik.pl/111/91579aa506f1d00a.jpg

 

płytki do łazienki, na razie czekaja w garażu na swoją kolej

http://images25.fotosik.pl/141/bc9923999c74ad0b.jpg

 

granica między kuchnia a salonem

http://images33.fotosik.pl/111/4c89c7839a345f46.jpg

 

salon

http://images27.fotosik.pl/142/966dc54de1e6c82e.jpg

 

części schodów

http://images30.fotosik.pl/143/5de0f666cc629a74.jpg

 

nasze pom. gosp. pomniejszone dla większej łazienki

http://images30.fotosik.pl/143/cbaa761632dbce2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, tynki miałaś robione chyba później niż ja ale za to zdecydowanie ładniej u Ciebie wyglądają niż u mnie. Fajnie tak jak jest już parapet od wewnątrz :-) od razu tak domowo się robi....

A co do tynków co robiliście, żeby Wam wyschły? U nas cały czas palimy w kominku i jeszcze ogrzewamy butlą z gazem i jeszcze sufity są mokre... :evil: :evil:

Nawet nic z nimi nie można zrobić teraz, bo cały czas są wilgotne... :evil: :evil: :evil:

A płytki masz takie same jak moja znajoma ....tylko ona nie ma dekora... ładnie wyglądają na ścianie. Ty tez masz w odcieniu takim zółtym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina my mieliśmy tynki robione na koniec listopada, chyba, nie pamiętam dokładnie bo te terminy co trochę się przesuwały, wiem że w listopadzie na pewno

mieliśmy w salonie tylko koze i na klatce schodowej zamontowana folie tak jak Wy, żeby to ciepło nie uciekało do góry, zamontowaliśmy drzwi między garażem a domem nic więcej, tylko u nas nie jest zimno okna w dzień pootwierane a po południ grzaliśmy

jak zrobiliśmy posadzki to znowu na sufitach wyszła wilgoć i wtedy w łazience i w małym pokoju tak przez trzy dni mieliśmy butle ze słoneczkiem bo aż krople wody na suficie wyszły więc to podsuszyliśmy i tyle

 

a z płytkami do łazienki to było wiele pomysłów zostały bambusowe z paradyża, ale jak pojechaliśmy je kupić i zobaczyliśmy te ( a mieliśmy też takie same w naszym mieszkaniu) to od razu stwierdziliśmy że bierzemy je znowu :D :D :D mam sam jasny żółty, bo płytki będą tylko w pewnych strefach nie na ścianach całej łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina - u nas koza, a w garazu/kotlowni/malej lazience czasem nagrzewnica - dmuchawa. Zalezalo nam szczegolnie na wysuszeniu kotlowni, bo trzeba ja szybko wykonczyc. Niestety rachunki :cry:

 

Gosiu - suuuper! Jak ja lubie ogladac granatowe foty :D Napisz prosze, czy Twoje parapety maja 3cm grubosci? Ja tez zamowilam drewniane w kolorze okien, maja miec wlasnie 3cm, niestey musze sie uzbroic w cierpliwosc, bo sa koszmarnie dlugie terminy (ponad 2 m-ce) -zamawialam w tej firmie, ktorem mam okna by miec pewnosc, ze wybarwienie bedzie identyczne.

No a ta dolna lazienka po zmianach zrobila sie juz rozsadna, jezeli chodzi o wielkosc - ja w tej swojej maliznie musialam sie strasznie nagimnastykowac, aby wszystko pomiescic - na razie wirtualnie, ciekawa jeszcze jestem, jak to wyjdzie w rzeczywistosci :wink:

 

Pozdrawiam Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wraz z małżonką planujemy w budowę w tym roku wstępnie padło na Granata :) w związku z tym iż planujemy kredyt cchiałbym was poprosić o podanie informacji, takiego krótkiego zestawienia:

z czego budowaliście waszego Granata i ile wyniósł was stan surowy zamknięty.

Z góry dziękuje za te informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ nasze parapety mają grubość 3 cm, ale jedynie z przodu później są cieńsze i są na podkładkach, zamawialiśmy je u tego znajomego, który nam zrobił schody więc kolor nie jest identyczny do okien, ale tego prawie nie widać poza tym zapłaciliśmy za wszystkie 320zł więc uważam że są cudne :lol:

 

macie może już jakieś wyceny jeżeli chodzi o obudowanie kominka?

kupiliśmy wkład najprostszy aby miał szybr, daliśmy za niego 1150zł a przyszedł do nas gościu, który chce za obudowe 2500zł, chyba będę musiała przetrząsnąc internet i nazbierać informacji w jaki sposób robi sie obudowy, przeciez to nie może być nic skomplikowanego, chyba skończy się tak, że mój Piotruś będzie sam robił obudowę :lol: ale na razie cicho bo jeszcze o tym nic nie wie, na razie pracuje nad łazienką na dole, obiecał że jak za tydzień wróce do domu to będą płytki :wink: pokaże zdjęcia

 

pozdrawiam, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ nasze parapety mają grubość 3 cm, ale jedynie z przodu później są cieńsze i są na podkładkach, zamawialiśmy je u tego znajomego, który nam zrobił schody więc kolor nie jest identyczny do okien, ale tego prawie nie widać poza tym zapłaciliśmy za wszystkie 320zł więc uważam że są cudne :lol:

 

:o 320?!!!! Matko :( moje maja kosztowac 1,5tys :cry:

W szoku jestem...

Jaka roznica... :cry:

ps. na zdjeciach wcale nie widac roznicy w kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...