Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Wasiek Mój adres - agatka7799vp.pl Nasza działka ma 8 arów od Lublina ok .4km.Niemal wszystkie domy w pobliżu już wybudowane a teraz czas na nas.pozdrawiam Wszystkich :D Ta data przejdzie do historii,uwaga na polskiej ziemi powstaje kolejny Granat!A cały przyszły tydzień ma padać :x Zaczyna się :wink: [/i]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agata i jak minął pierwszy tak ważny dzień?

Zadowolona, że w końcu ruszyła ta cała machina budowania? Teraz tylko patrzeć a ściany juz będą stały. Pocieszające jest to, że na pewno będzie lepiej niz u mnie :-(. Byłam dzisiaj na swojej budowie a tam...... domek stoi w samotności i nikt sie nim nie zajmuje. Pewnie jest mu smutno, bo garaż jest cały czas dopieszczany przez właściciela :-)

Pozdrawiam i gratuluję podjęcia tak ważnej decyzji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda,

głowa do góry, ja papiery załatwiałam prawie rok, bo ziemię mam w parku krajobrazowym i musieliśmy dostosować się do ustawy o parkach, która narzuca pewne ograniczenia. Ale wszystko to przeżyłam a teraz "przeżywam" wykonawcę dałam mu czas na zakończenie robót do końca maja. Obawiam się, że z moim szczęściem to pogoda zaraz się popsuje i znowu wszystko sie przesunie.... :(

Ale uparcie prę do przodu..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! :D Pierwsze koty za płoty ! Wczoraj wykopano fndamenty.Nasza córeczka biegała po działce jak szalona ,tak się cieszyła na widok zaczętych robót ,choć to dopiero początek ale jake szczęście .Martwi nas tylko pogoda,bo cały przyszły tydzień ma padać. :cry: Co do pytania Boryu nie wierzę w wybudowanie Granatu za ok 250tys.ponieważ na dzień dzisiejszy nie ma wiarygodnych kosztorysów ,ceny rosną niemiłosiernie!Z drugiej strony cuda się zdarzają :p Wybudować maże i tak a wykończyć!Wasiek ! Pozdrów swojego Granacika od jago młodszego braciszka z Lublina.Jestem pwena ,że nie będzie mu już tak smutno! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata, to sa niezapomniane chwile....niby tylko kopanie dziury w ziemii a jakie to ekscytujace :) Kolejne etapy przed Toba....tez beda ekscytujace... :) Tylko najmniej ekscytujace bedzie kupowanie materialow na budow....to jest coraz bardziej porazajace...

Poza tym nie omieszkam pozdrowic mojego GRANATA od jego mldszego GRANACIKA :D Widze sie z nim ostatnio codziennie.......i marze kiedy to juz bedzie caly i ubrany. Pisze bez polskich liter bo cos mi sie stalo z klawiaturka ....zaraz to naprawie :)

Fato udalo Ci sie otworzyc moj album? :D

Zbudowc Granata za 250 tys. pod klucz, mozna ale tylko systemem gospodarczym to znaczy nic nie placisz nikomu, kto bedzie pomagal Ci go budowac. Wiem cos o tym, bo moj maz wybudowal sobie garaz majac do pomocy tylko jednego pomocnik, ktoremu placi. Stan garazu taki jak widac na zdjeciu i kosztowalo to nas 60 tys. pln ze wszystkimi materialami, ktore mamy na wykonczenie - bez tynku zewnetrznego. Garaz jak pisalam ma 120m2

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek hej!Twojego Granacika oglądałam wczoraj,pisałam że jest super a okolica bajeczna!!! :D Tak masz racje zakup materiałów to koszmar ale radość będzie większa.A w poniedziałek znów do pracy, ale to już będzie zupełnie inny tydzień .Pozdrawim mocno :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Podoba mi sie granat, ciekawi mnie czy mozna go wybudowac za max250tys? co sadzicie? wiecej kredytu nie dostane ;/. Budowa systemem gospodarczym.

 

Prosze o przeslanie zestawienia materialow/kosztorysu oraz fotek tego domku.

e-mail : [email protected]

 

 

Ja też takiej kwoty nie będe miał ale za te 250 tyś bez problemu się wprowadzisz ,a już dalej powoli będziesz sobie np. górę wykańczał i jakoś tam będzie. Głowa do góry i do pracy!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze cosik mie tu przeraża :o

My mamy wolnej gotówki 200tys na stan surowy zamknięty a wy tu piszecie 250tys? hmmm

 

Na razie z obliczeń to u nas tak wygląda:

cały YTONG - 23 600 (zamówiony w lutym)

wybudowanie scian zew+szczyty - 22tys (fundament tato +mąż trochę oszczędności będzię)

klej do YTONG 2,5 tony - 1800

dachówka ROBEN -17tys

położenie dachówki 13700

komin ceramiczny do kominka - 2,5tys (błąd poprawka)

Strop TERIVA - 5100 (poprawiłam sorki za błędy)

więźba dachowa ok 10tys

suma: 95 700

nie wycenione:

-okna

-rynny

-beton B-10 i B-20

-rury wod-kan-gaz

-komin do ogrz gazowego

 

:o chyba faktycznie ta stówka co zostanie to mało będzie

a gdzie jeszcze wydatki niespodziewane podczas budowy?

jestem przerażona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich Granatowiczów! U nie fundanenty wykopane a tu pada i pada :( Cały czas zastanawiam się nad wyceną ,my przystepując do budowy bardz zależało nam na realnej wycenie , zostawialiśmy do wyceny projekt w kilku różnych składach budowlanych a wiadomym jest że wybraliśmy ten najlepszy dla kieszeni .Teraz o tym nie pamiętamy tylko martwimy się o dostawę, czy wszystko będzie zgodnie z zamówieniem dawno złożonym.Tego nie przewidzieliśmy ,ponieważ kiedy podjeliśmy decyzę o budowie takich problemów nie było.Jesli chodzi o kasę to zawsze będzie mało ,a zanim zacznie się budowa człowiek przelicza ,przelicza ....Ja przelczyłam metr nowego mieszkania na maxsymalne koszty budowy Granacika . Bo inaczej to nigdy nie podjełabym decyzji o budowie!Kochani najgorzej jest zacząć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Gata nie martw się, troszkę popada i przestanie :D i dalej można będzie ruszać do przodu.

Magda, chyba troszke "zawyżyłaś" ceny jak na granta o podstawowych wymiarach. U mnie, gdzie Granat ma 200m2 wyglądało to następująco;

-pustaki na całość, kupowane w styczniu po 7 zł. i ostatnia partia 200 sztuk już po 14,80 10.000

-dachówka też Robena ceramiczna miedziana angobowana

ze wszystkimi pozostałymi rzeczami ( dwa okna dachowe, jeden wyłaz i do tego rynny z miedzią ) 18.000

-strop Teriva 7.800

- kominy leier - jeden do kominka i drugi w pomieszczeniu gospodarczym - 4 otwory wentylacyjne ( kotłownia w garażu ) 5.010

Co do położenia dachówki to spokojnie znajdziesz kogoś za 10.tyś. U mnie mąż kładzie dachówkę ( teraz uczy się na garażu)

Co do drewna to jeszcze dokładnie nie wiem ile zapłacę, ponieważ zamawiał mój wykonwca po 830zł za metr3 liczę ,że gdzieś około 8.500

Okna mam zamówione oryginalne profile Rehau złoty dąb obustronne i za wszystkie okna łacznie z garażem zapłaciłam 17.600. Okien jest dużo i są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

nareszcie forum sie troche orzywilo :D, i jest wiele pomocnych odpowiedzi.

 

Narazie jestem bardziej obserwatorem, poniewaz narazie moge tyle powiedziec za posiadam tylko projekt tego domku.

Ciagle czekam na pozwolenie na przylacze energetyki oraz gazu. Troche sie z tym schodzi i swoje odczekac musze.

W miedzyczasie chce wprowadzic troche zmian w projekcie, a mianowicie:

-powiekszyc o dwa lub trzy pustaki pomieszczenie nad garazem

-zmienic okno tarasowe na potrojne i zamaist okna w salonie wstawic podojne drzwi okienne tarasowe.

-powiekszyc taras

 

Czytalem rowniez na forum ze w projekcie domu nie ma projektu schodow.

Jak Wy rozwiazaliscie ten problem?

Niektorzy likwiduja scianke i maja otwarta klatke schodowa na salon.

Czy jest to mozliwe?

Co myslicie o tych zmianach?

 

P.S. Niektórym juz zazdroszcze ze rozpoczeli budowe i ja juz nie moge sie doczekac kiedy moja ruszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

dzisiaj dostałam zestawienie wydatków od mojego wykonawcy i prośbę o wypłacenie drugiej raty za wykonaną pracę. Troche dużo wydał na materiały ten mój wykonawca - około 5 tysiecy a ja tak na prawde to nie wiem na co :o

Mój mąż starał się zapewnić wszystkie potrzebne materiały a tu jeszcze tyle. No rozumiem beton B-20 na wylanie stropu ( poszło 12 ton ) ale to tylko 2300, pompa to aż 360 zł. a reszta? Muszę z nim jeszcze porozmawiać. A czy pisałam juz jak kazałam mojemu mężowi biegać z poziomicą i sprawdzałam jak proste są ściany? Chyba nie pisałam...... :lol:

No to goniłam tego mojego biednego męża od ściany do ściany ( z każdej strony ) i przykładał poziomice w pionie i co się okazało?............Okazało się, że mam proste ściany. Największe odchylenie od pionu to zaledwie 5 mm i to w miejscu, gdzie widać, że pustaki były dosyc krzywe. Reszta scian tak 1 mm lub 2 mm.

Muszę przyznać, że to naprawdę bardzo niewiele :)

Gata a jak tam Twoje robótki?

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

dwa tygodnie braku dostępu do internetu i tyle zaległości, tyle się działo

 

witam nowych Granatowców, bardzo się cieszę, że się odnaleźliśmy na forum :D :D :D

 

u nas od poniedziałku szaleją majstrowie na dachu, po pracy wkleję zdjęcia co i jak wygląda

w międzyczasie wylaliśmy chudziaka i jak mój synek powiedział : "mamy wreszcie podłogi w domu"

coraz bardziej to nasze "nieszczęście" wygląda jak dom

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...