Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas coś się ruszyło i oczywiście kasy ubyło :)

tynki wew się robią, instalacja wod-kan-gaz też, majstrowie sobie w paradę nie wchodzą, nam to nie przeszkadza ważne, że robią

grzejniki zakupione kwota straszna, ogrzewanie podłogowe z głowy wybite przez hyraulika (jak nam pokazał rachunek za gaz to :o :o )

więc grzejniki jakoś wciśniemy do tego mega salonu i na osłodę zostaje kominek

 

a tynkarz sie upiera, żeby robić tynki zew dopiero pod koniec sierpnia

ponieważ mamy dom z YTONGU i tynki wew są gipsowe to woda nie zdąży odparować, i lepiej żeby dłużej schły :-?

no to baba się nie wtrąca niech im będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie skończyli ocieplać domek..... :D dzisiaj....... a od jutra biorą się za budynek gospodarczy. Mam tylko nadzieję, że nie będą go robic tak długo jak dom!!!

A może odezwiecie sie troszkę, co? Smutno tak jakoś, jak ta nasza stronka spada tak daleko...... :( :( :( i ciagle tylko ja coś piszę..... :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

Chciałabym już móc chwalić się Wam naszymi postępami, ale na razie nic się u nas nie dzieje :cry: .

Zaczniemy najprawdopodobniej po świętach wielkanocnych.

Na razie rozważamy kwestię ogrzewania.

Nie mamy gazu ziemnego, na paliwo stałe nie ma miejsca, bo kotłownia zbyt mała - sami wiecie. Gaz z butli jest drogi.

Rozważamy pompę ciepła - wiemy że to kosztowna inwestycja na etapie montażu, ale myślimy o niej intensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Iza, powiedz mi a dlaczego teraz nic u Was się nie dzieje? Przecież jest ciepło i spokojnie mozna murować?

Dobrze, że chociaż Ty się odzywasz.... :D :D

 

A bo my Nina strachliwi jesteśmy :lol: i boimy się że zima jeszcze zaskoczy :lol: i tak jakoś nam zeszło :roll: . Teraz nasza ekipa ma coś do dokończenia, są wolni od 15 marca. Jeśli będzie pogoda to zaczynamy, a jak nie to napewno po świętach - bez odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt , Magda ma rację.... co do haczyków ... dzisiaj akurat my tez rozmawialismy na temat pompy ciepła, bo ja tez o tym myslałam....i to samo co Magda powiedział nam Pan od ogrzewania...to znaczy, że ludzie, któzy sprzedają pompy ciepła mówią to co im powiedziano na szkoleniach a nie zawsze jest to prawda i rachunki za prąd przy działaniu pompy mogą zaczkoczyc uzytkownika..... mogą .... ale ...... nie muszą....... :D :D :D

Magda, no to teraz zyczyc sobie, żeby tylko szybciutko naprawili maszynę. Pogoda jest ładna ...to u mnie a nie wiem jak u Ciebie - to i tynki można ładnie wietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda właśnie dopisuje ale majster do Opola musi jechać po część więc pewnie dziasiaj przerwa będzie całodniowa i oby naprawili bo będziemy szukać

nowych tynkarzy

 

kolejne wydatki za nami instalacja C.O kosztowała wg mnie krocie

solary, piec kondensacyjny, grzejniki, rury, złączki wszystko to co potrzebne

to wydatek 30 tyś :o a jak dojdzie kominek z płaszczem i cały mechanizm to kolejna dycha, a kupujemy pośrednie rzeczy dobrze, że jednak z tej podłogówki zrezygnowaliśmy

kurde a przed nami tynki i wylewki

kasa leci jak woda z kranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, ło matko :lol: u mnie troche nerwowki, bo tak BARDZO nie podoba mi sie dolny kibelek, ze chyba zdecyduje sie na skuwanie kafelkow, zakup calkiem innych i robote od nowa :( co prawda glazura nie ma jeszcze fug, ale klimat rodem z psychiatryka. Jestem "troche" nie w sosie - kasy malo, ale nie dam rady patrzec na to cos przez kilkadziesiat lat. Mamy jakies fenomanalne kafle, ktore - gdy patrzy sie na 1 sztuke - wygladaja slicznie. A w stadzie to prawdziwy koszmar :lol: Jedyny plus to fakt, ze lazienka jest bardzo mala, kafelki sa polozone do 1,2m (tylko pod prysznicem wyzej) wiec materialu niewiele...

zatem zycze wszystkim przemyslanych wyborow glazurniczo-terakotowo-gresowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ pochwal się łazienką ...

 

:lol: :lol: :lol: Nieee no uwierz, ze to koszmar i naprawde nie ma czym sie chwalic :lol: . Nawet moj kafelkarz powiedzial, ze te kafelki dziwnie sie zachowuja w roznych oswielteniach, dzis poprosilam go, aby polozyl na czesc fuge, do jutra ma wyschnac i wtedy zapadnie ostateczna decyzja. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba klasyczny przyklad budowlanej histerii i wykonczenia przez wykonczeniowke :lol:

Plytki sa raczej rzadko spotykane - hiszpanskiej firmy Fabresa. Maja trudny kolor, do ktorego ciezko dopasowac podloge. Zalezalo nam z mezam, aby jednak uratowac te - juz lezace - plytki scienne i zarazem nasza kieszen. Dzis sie okazalo, ze plytki z fuga (jak to zazwyczaj bywa :wink: ) wygladaja o niebo lepiej. Fuge udalo mi sie dobrac w identycznym kolorze jak plytki. Na pewno bedziemy musieli kupic inne plytki podlogowe i udalo nam sie nawet dzis znalezc takie, ktore by nam pasowaly. Kupilismy cala paczke i rozlozylismy na probe w lazieneczce.

Niestety sklep nie przyjmie tych plytek, ktore wczesniej kupilam razem ze sciennymi, takze jestesmy w plecy pare stowek (300), ale to i tak nie 1,5tys.

Obiecuje, ze jak tylko lazienka bedzie gotowa pokaze Wam ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina, pamieta, ze Gosia pisala, ze bedzie miala operacje (jakis czas po tych wynikach badan), moze dlatego nie ma jej na forum :( Mam nadzieje Gosiu, ze szybko wracasz do zdrowia :D

 

 

U mnie wszystko zaczyna sie niemilosiernie rozwlekac, aaa...wczoraj jechalam na sygnale po papieroski dla kafelkarza :lol: zaczal narzekac, ze mu nervosolu zabralko i co mialam robic :roll:

W domu jest tak nieprzecietny syf, ze zaczynam sie zastanawiac, kiedy i jak usune ten wszechobecny unoszacy sie w powietrzu pyl. Po dluzszej chwili spedzonej w domu mam matowe i jakies takie sztywne wlosy, jestem cala w tym bialym pyle i generalnie mam ochote powiedziec wszystkim, aby juz sie zabierali z mojego domku :lol: czyli prze-si-le-nie mnie dopadlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam kolejne pytanie z serii moich pytan:) i bardzo dziekuje tym ktorzy mi odpowiadaja na moje pytania. Sam rad narazie udzielac nie moge bo doswiadczenia zadnego nie mam. Tak wiec moje pytanie jaka jest różnica cenowa w pokryciu dachu blachodachowka i dachowka. Bardzo prosze o jakiekolwiek porady bo drewno na dach bedzie sie cielo w nastepnym tygodniu i musze sie zdecydowac. Pozdrawiam i dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam kolejne pytanie z serii moich pytan:) i bardzo dziekuje tym ktorzy mi odpowiadaja na moje pytania. Sam rad narazie udzielac nie moge bo doswiadczenia zadnego nie mam. Tak wiec moje pytanie jaka jest różnica cenowa w pokryciu dachu blachodachowka i dachowka. Bardzo prosze o jakiekolwiek porady bo drewno na dach bedzie sie cielo w nastepnym tygodniu i musze sie zdecydowac. Pozdrawiam i dziekuje

 

mariusz221 różnica pomiędzy dachówką a blachodachówką jest znikoma tzn. ok 3tyś. na całym daszku. Wychodzi prawie na to samo a dachóweczka jest po prostu trwalsza, najlepiej ceramiczna (anglobowana)ps. chyba tak się to pisze :oops: .

Ja osobiście mam blachodachówkę i też nie jest źle ale dachówka lepsza.

 

Mam nadzieję że choc troszkę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...