Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fato ma rację, dachówka ceramiczna angobowana - to jest specjalna powłoka - jest lepsza a tylko trochę droższa od blachy. Sama też to sprawdzałam na początku budowy i zdecydowałam się na dachówkę ceramiczną.

Ania, Gosia jest chyba już po operacji.... Może zaapelujemy do Gosi, żeby się odezwała bo trochę się martwimy tą ciszą.... :( :( :(

GOSIA odezwij sie i napisz, że już wszystko w porządku...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Angobowana :)

Mariusz, po prostu przejdz sie do najblizszego skladu z pokryciami, daj im rzut dachu z projektu, oni zobie zrobia ksero, powyliczaja ile bedziesz potrzebowal materialu, potem spytaj sie, jaki dostaniesz upust na blache, jaki na ceramike (mozesz wyciagnac przynajmniej 20% na dzien dobry - przynajmniej na ceramike - moje doswiadczenia). Moze byc tak, ze maja wieksze marze np. na blachodachowke i beda mogli dac wiekszy rabat na blache, czy odwrotnie - sam sobie porownasz obie wyceny. Przy cermaice duzo zalezy od wzoru dachowki, bo tu ceny moga sie znacznie roznic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle u mnie, Panowie ociepleniowcy dzisiaj ostro wkurzyli mojego męża....wyobraźcie sobie, że w budynku gospodarczym na ścianie gdzie mamy trzy okna obok siebie, każda listwa przyokienna była na innym poziomie!!!! :evil: :evil:

Mąż jak to zobaczył to się mocno wkurzył i zaczłą rzucać mięsem bo wcześniej prosił ich, żeby rozciągnęli sobie sznurek i wtedy wyjdzie im poziom taki sam dla każdego okna. Oczywiście nie posłuchali i zrobili po swojemu......i wyszło jedno wielkie g...o. Coś czuję, że jutro to ja się muszę wybrać na kontrolę i obejrzec dokładnie ich pracę. Mieli to poprawić ale sama muszę zobaczyć jak i czy w ogóle to poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie podłogówki - mamy wycenę na kompletną podłogówkę - my robimy tylko chudziak - a reszta w gestii instalatora, czyli folia, rurki podłogowe, styropian 12 cm i wylewka - zostaje potem tylko położyć kafle lub panele .Za to wszystko cena za m2 - 160 zł netto + 7% vat.

Instalator ten będzie kompleksowo wykonywał CO - pompę ciepła.

Zastanawiam się czy to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Rozmawialem z kilkoma osobammi i zdecyduje sie jednak na ceramiczna. Czy moze mi ktos powiedziec jhak wkleja sie zdjecia to moze i ja cos wkleje?? pozdrawiam wszystkich

Witam, Robocizna jest dwa razy droższa niż przy układaniu blachodachówkli.

Pozdrawiam wszystkich GRANATÓWCÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Rozmawialem z kilkoma osobammi i zdecyduje sie jednak na ceramiczna. Czy moze mi ktos powiedziec jhak wkleja sie zdjecia to moze i ja cos wkleje?? pozdrawiam wszystkich

 

Proszę oto link który opisuje jak się wkleja fotki http://forum.muratordom.pl/jak-dodac-zdjecia-zeby-byly-widoczne-na-forum,t63615.htm jeśli czegoś nie będziesz rozumiał pytaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mówię Ci krok po kroku:

1. wchodzisz na http://www.fotosik.pl i tam zakładasz sobie konto - wchodzisz w opcje rejestruj sie

2. tam wpisujesz login jaki chcesz mieć ( czyli nazwa uzytkownika i hasło.

3. zreszta tam też jest to opisane krok po kroku

Potem jak będziesz miała juz konto, to wchodzisz w opcje dodaj zdjęcia i dodajesz - wybierasz w rozszerzeniu dysk i miejsce na swoim komputerze tam gdzie masz zdjęcia i kilkasz dodaj.

Widzisz, zdjęcia, które chcesz nam pokazać muszą byc na serwerze a nie na Twoim komputerze :D

A tutaj na stronke jak chcesz wkleić to musisz kilknąć IMG u góry na żółto jak piszesz odpowiedź :-) otworzyć zdjęcie juz wklejone na fotosiku,klikną na to małe zdjęcie, żeby się powiększyło i klikasz prawym przyciskiem myszy na tym zdjęciu i wybierasz opcje kopiuj adres obrazka. To co skopiowałaś wklejasz w pisanej odpowiedzi po IMG a jak wkleisz adres obrazka to jeszcze raz klikasz na IMG na żółto u góry. Potem sprawdzasz czy widać to zdjęcie klikając na dole opcję na zółto podgląd

powinno to wyglądać tak:

 

adres obrazka na fotosiku

Mariusz to dla Ciebie szybka lekcja...i czekamy na zdjęcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, u mnie po wyliczeniu wszystkich kosztów robocizny plus materiały, które sama kupowałam wyszło mi za metr ogrzewania 150 zł. wszystkiego, czyli papa, styropian, foila, rurki, szafka rozdzielaczowa, mieszacze, pompa, piasek i cement do wylewek i ich robocizna. Także , myślę że ta cena nie jest wygórowana oczywiście jeżeli zrobia Ci wszystko od A do Z,,, czyli rozłożą styropian, foila, rurki, wylewki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina, tak to jest cena ze wszystkim, oni wchodzą na chudziak i robią wszystko łącznie z 6 cm wylewką.

A przy okazji: dostaliśmy wycenę na rekuperator z gwc - 13 tys brutto,ale ...

widziałam (tu na forum) że robią rury rozprowadzające z pcv o przekroju prostokątnym. Po raz pierwszy widziałam takie rozwiązanie, bo zarówno u Ciebie jak i u Ani@ są okrągłe. No i tu zaczęliśmy się z mężem zastanawiać czy to na pewno jest ok?

Mój mąż nawet stwierdził, że może on sam zrobiłby tą wentylację, na co ja nie bardzo chcę się zgodzić.

Masz może projekt swojej wentylacji jak to wygląda jeśli chodzi o rozprowadzenie przewodów?

Zaczęły się dylematy, chociaż budowa rusza po świętach, ale tyle rzeczy jest do przedyskutowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie , jakos nie umialam sie zebrac do pisania a to peniwe dlatego ze nabudowie nic sie nie dzieje , mamy wstawiac te okna ale moj ma ma teraz strasznie duzo pracy i nie mogl sie wyrawac ale licze ze w tym tygodniu juz uda sie zrealizowac zamierzony cel

 

Z racji ze dzis dzień kobiet , Dla wszystkich kobiet- budowniczych

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE, MAŁO STRESU I DUZO RADOŚCI Z BUDOWY SWOJEGO WLASNEGO WYMARZONEGO GRANACIKA I NIE TYLKO

http://tapety.57.pl/tapety/720_(http://www.tapety.57.pl)_mni.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...