Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosia, barierka cuuuuuuuuuuuuudo. Pogratuluj swojemu szwagrowi, zdolniacha .....i...... zapytaj czy nie zechciałby takiej zrobić dla mnie???? :D :D :D

żartuje oczywiście ale barierka jest rzeczywiście powalająca. Ja muszę u siebie poszukać jakiegoś kowala, żeby zrobił mi takie piekne barierki....ale cos trudno znaleźć.... :( :( :(

Poza tym muszę Ci poweidzieć, że masz bardzo ładnie zrobiony klej na ociepleniu. łądny, równy i taki biały. Czy kupowałaś taki zwykły klej czy ten biały właśnie? a może masz od razu grunt położony?

Ja nie jestem za bardzo zadowolona z tego jak ocieplili mi moi ociepleniowcy bo nie wygląda to zbyt ładnie... :evil: :evil: :evil: ale z drugiej strony nie ma jeszcze gruntu no i przeciez na to tynk przyjdzie....

 

http://images29.fotosik.pl/175/bc860e6a71916cc3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do reklamacji, to ja czekam już od listopada na zrobienie oczyszczalni. zapadła się jak tylko ją zrobili. Nawet nie została uruchomiona, bo nie zdążyliśmy. Fakt, pogoda nie sprzyja na roboty ziemne i musze czekać az moja glina wyschnie. A tu cały czas u nas na północy pada.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Granatowiczów.W lipcu rozpoczynam budowę tego pięknego domu, jestem więc na etapie zbierania wszelkich informacji.Obecnie robię rozpoznanie cen materiałów oraz kosztów robocizny i włos mi się jeży na mojej i tak już prawie łysej głowie :( W związku z tym mam do was pytanie:czy dysponując sumą około 40tyś zł jestem w stanie wybudować dom do stanu surowego zamkniętego.Bardzo proszę o szczere opinie.Pozdrawiam i życzę samych sukcesów :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, gdyż kończę formalności z wydanie decyzji o pozwolenie na budowę i zaczynamy we wrześniu z inwestycją domu. Mam wycenę za robociznę - budowa domu w stanie surowym - 35 tyś zł. Proszę o opinię, gdyż nie wiem czy to jest za drogo.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama murarka - 22tys (bez ściań działowych,

bez fundamentu to robił mąż i mój ojciec właśnie z oszczędnośći)

 

Więźba, dachówka, orynnowanie, deska doczołowa + montaż okien dachowych - 15tys

 

 

Bacia te 40tys to liczysz robocizne cz materiały?

 

bo materiały + robocizna za 40tys to kiepskie szanse na wybudowanie

 

Zastanawiam się czy my szaleliśmy ale stan surowy zamknięty ok 180tys wyszedł?????

 

Sutruh schody piękne też będe za takimi ze spoczynkiem ale jeden

stolarz to twierdzi, że nie wejdą takie hm chyba mu pokażę, że jednak wchodzą, no i barierka to....... iście królewska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda może podeślę Ci swojego stolarza :D jak się chce to wszystko wyjdzie, jak będą Ci potrzebne jeszcze zdjęcia schodów z każdej strony i wymiary to daj znać, zrobię temu stolarzowi całą dokumętacje :D

 

Becia za 40 tys. to nie ma szans najmniejszych jeszcze stan surowy zamknięty :roll: nie da się, chyba że wszystkie materiały leżą na działce, a to cena za robociznę to może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, narazie jednego się pytałam ale dopoki nie wylejemy posadzek to

zaprzestałam szukać

 

Bacia za taką kasę to spokojnie zamieszkasz :)

 

 

U nas tynkowanie wewnątrz domku dalej trwa

a jutro idziemy wybierać parapety zewn bo po tych deszczach to nas podlało po ścianach, a wewnętrzne to już kupione i czekaja na koniec tynkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacia, jak masz 400tys i bedziesz mial nie najdrozsza sile robocza , zalozysz sobie kaganiec -> np. glazura i terakota do 50/60zl/m kw (ja tego nie zrobilam i bardzo zaluje) to powinienes nawet sie wprowadzic. A instalacje to na bank bedziesz mial w tej sumie. No chyba, ze planowales pompe ciepla :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacia, jak masz 400tys i bedziesz mial nie najdrozsza sile robocza , zalozysz sobie kaganiec -> np. glazura i terakota do 50/60zl/m kw (ja tego nie zrobilam i bardzo zaluje) to powinienes nawet sie wprowadzic. A instalacje to na bank bedziesz mial w tej sumie. No chyba, ze planowales pompe ciepla :lol:

 

Ani@ :-? ja planuję pompę ciepła i mam nadzieję zmieścić się w 400 tys. no może w 430 tys. :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, spokojnie zmieścisz się w założonej kwocie. chociaż spójrzcie na te kwoty....to normalnie paranoja jakaś :o :o :o czy ktoś z was zarabia takie pieniądze, jak teraz zarabiają budowlańcy???? Jeszcze dwa no może trzy lata temu taki domek jak Granat spokojnie każdy z nas wybudowałby za 250tys max i to do zamieszkania na gotowo.....a teraz???? 350, 400,500 kwoty idą w setki tysięcy....

Żałuję, że nie posłuchałam koleżanki jak zaczęła się budować w 2004 roku i wybudowała dom 180m2 pow za 220 tyś. Fakt jej mąż sam robił wykończeniówkę i teraz mieszkają już dawno sobie i patrzą na nasze teraźniejsze poczynania i ostatnio koleżanka stwierdziła, że teraz to ona nie porywałaby sie na budowanie bo,,, to chore jest....znaczy sie sytuacja budowlana......ma rację....niestety... :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, spokojnie zmieścisz się w założonej kwocie. chociaż spójrzcie na te kwoty....to normalnie paranoja jakaś :o :o :o czy ktoś z was zarabia takie pieniądze, jak teraz zarabiają budowlańcy???? Jeszcze dwa no może trzy lata temu taki domek jak Granat spokojnie każdy z nas wybudowałby za 250tys max i to do zamieszkania na gotowo.....a teraz???? 350, 400,500 kwoty idą w setki tysięcy....

Żałuję, że nie posłuchałam koleżanki jak zaczęła się budować w 2004 roku i wybudowała dom 180m2 pow za 220 tyś. Fakt jej mąż sam robił wykończeniówkę i teraz mieszkają już dawno sobie i patrzą na nasze teraźniejsze poczynania i ostatnio koleżanka stwierdziła, że teraz to ona nie porywałaby sie na budowanie bo,,, to chore jest....znaczy sie sytuacja budowlana......ma rację....niestety... :( :( :(

 

No mam taką nadzieję, Nina :). Co do kosztów to faktycznie teraz nie ma szans wybudować się za mniej niż 350 tys. Wszyscy biorą kredyty i budują ...

I życzmy sobie, żeby te kredyty udało nam się spłacić.

A swoją drogą chyba nie zdecydowałabym się budować ze 100 % kredytu nie mając nic własnego (myślę o mieszkaniu, które można sprzedać), bo nie wyobrażam sobie za 30 lat, będąc panią-emerytką :) spłacić ostatnią ratę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy zamiar za 350 tyś się wprowdzić, ale już urządzenie ogordu i

ogrodzenia przed domkiem to marne szanse, jednak patrze się na ceny i wszytko ze średniej półki biorę i tak rzecz biorąc to brakuje tych 100tyś

ale ich nie ma więc dookoła domku to chyba do emerytury zdążymy urządzić?

:D :D :D :D :D

A dom to studnia bez dna.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ale wyposażenie będziesz miała z górnej półki czyli coś za coś.... :D :D :D

 

Nie, u nas bez wodotryskow :lol: Tzn, wychodze z zalozenia, ze "tanio placisz - kupujesz dwa razy" - czyli nie oszczedzam na jakosci.

Wracajac do podanej wyzej sumy to zapomnialam jeszcze o takim "szczegole", ze bedziemy tez musieli poczekac z podlogami :( ale nie lubie paneli, chce debowy parkiet, takze na niego tez nie mamy kasy. Dobrze, ze od wrzesnia wracam do pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ super :D

 

 

Mam pytanko czy planujecie w górnej łazience położyć kafle na wszystkich ścianach?????

Mam dylemat czy tylko tam gdzie będzie umywalka i brodzik czy całą?

Ale jak całą to chyba koszty kafli i położenia będą duże,

nie wiem ale chyba będą dziwnie wyglądały takie pasy kafl, ale na pewno tą ścinę kominową malujemy farba duluxa do łazienek

chyba trzeba jakąś wizualizację zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...