Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://foto.onet.pl/f8031 - to jest aktualny link do albumu

 

na dzień dzisiejszy jedna strona dachu zakończona, zobaczymy jaka będzie pogoda jutro, oby tylko nie padało :(

 

na 14 maja mamy umówionych monterów okien, drzwi i bramy garażowej

 

wydaje mi się że będziemy dużo szczęścia potrzebować, żeby zmieścić się w terminie :roll: , zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich :D U nas wylewali dzisiaj fundamenty ,troszkę bałam się o pogodę ale nie jest tak żle. jak to jeden z naszych robotników powiedział :tak na sucho to beton nie zastygnie ! Ach te polskie zwyczaje.... Oczywiście trzeba było dokupić beton i poleciały kolejne niezaplanowane :grosze:Ale i tak o to sama radość! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a szczególnie "starych - nowych" ,

:D Dobrze mówisz sutruh, odnalazłam się na forum ale deczko późno. Tutaj naprawde mozna dowiedzieć sie wiele ciekawych i bardzo przydatnych rzeczy. A z rzeczy bardziej budowlanych, powiedz mi jakie ogrzewanie masz zamiar zastosować w swoim granacie? A kominek będziesz miał jaki? Z płaszczem wodnym czy zwykły czy może DGP? Ja jestem własnie na rozdrożu wyboru kominka. Najpierw miał byc z płaszczem wodnym ale po kilku spotkaniach z fachowcami zaczynam wątpić czy taki zainstaluję. Teraz powoli przekonuje sie do rozprowadzenia ciepłego powietrza - obieg wymuszony.

Gata powodzenia w pogodzie, zresztą sobie tez tego zyczę. Dzisiaj u nas na północy prawie cały dzien padało i niewiele zostało zrobione u mnie na budowie a czas niestety szybko ucieka...... :cry:

Sytruh, napisz mi jeszcze o jakim tynku myslisz? Mineralny czy akrylowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D w Zielonej Górze od rana słoneczko świeci :D , po zapowiedziach pogody miałam stracha, ale jest ok, prace będą się posuwały do przodu

 

wasiek my będziemi mieli na pewno piec na paliwo stałe (taki wszystko palący)

w pewnym momencie była wizja żeby zrobic podłogówkę wodną na większości parteru i piec miał współpracować z kominkiem i płaszczem wodnym, jednak tą wizje obaliliśmy - nie chce mi sie biegac za dziećmi i im powtarzać, żeby nie siedziały na podłodze bo sa płytki i jest zimno w dupcie :lol: (latem przecież w czasie upałów nie będziemy palic w piecu a płytki będa zimne) , a dzieci to na podłodze większość dziciństwa przesiedzą przecież hihihihi, pozatym drewno i jeszcze raz drewno na podłodze i nie panele bo jak pies chodzi to tak jak w szpilkach, ale deska barlinecka -

drugi pomysł był taki że piec sobie a kominek sobie i nie będziemy robić z DGP, widziałam u znajomych te ciemne smugi przy kratkach wylotowych, dziękuje bardzo serdecznie

a trzeci pomysł, który nie przeszedł przez weto mojego męża to piec sobie a w salonie kominek TYLKO PROSZĘ NIE SKREŚLAJCIE MNIE :D wymyśliłam kominek elektryczny, tak tylko żeby ładnie wyglądało i się nie kurzyło i bez kombinacji z drzewem (bo to przeciez cały bałagan ja będe sprzątała :oops: i to dlatego hihihihi)

jeżeli chodzi o instalacje to jednomyślnie przeszedł na TAK rekuperator i odkurzacz centralny, na razie tylko cała instalacja bez jednostek centralnych bo pieniędzy chyba nie starczy, a nawet na pewno nie starczy jeżeli chcemy do końca roku sie wprowadzić

 

jeżeli chodzi o pytanie odnośnie tynków to mnie zastrzeliłaś, musze się męża zapytać o jego wizję bo ja nic na ten temat nie wiem, na samym początku budowy ustaliliśmy, że Piotrek podejmuje decyzje odnośnie "z czego" a ja mu tylko kolory wymieniam i co gdzie ma stać i jak wyglądać pokazuję :lol: (naprawdę dobry układ, polecam) na temat tynków nie rozmawialiśmy, teraz żyjemy instalacjami i ich układem w domu

 

zdjęcia sa już dostępne przez pomyłke zaznaczyłam żeby były ukryte i chyba ich nie widzieliście, przepraszam http://foto.onet.pl/f8031

 

pozdrawiam :D i do następnego napisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaglądam na forum i czekam żeby ktos z Was się odezwał .... a tu nic...

U mnie na budowie tez prawie nic sie nie dzieje... cały czas leje ....:evil: ale mam pytanko. Gata powiedz mi jak sie dogadałaś z ekipą robiąca Tobie dach. Czy oni będą ci rzeźbić końcówki krokwi, żeby ładnie wyglądały, czy nie? Jeżeli nie rozmawiałaś z nimi o tym to porozmawiaj, bo ja własnie jestem po rozmowie z moim wykonawcą i jestem wręcz zbulwersowana. Okazuje się, że taki zakres jak przygotowanie krokwi tzn, zrobienie ładnego rzeźbienia to juz nie wchodzi w zakres jego robót. A pozostali granatowicze? powiedzcie mi jak wy sie umawialiście na zrobienie dachu? :x

Ach, z tymi fachowcami. Płacę i chyba wymagam... co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!!

Jestesmy z mezem swiezynkami na tym forum, ale od pewnego czasu biernie uczestniczylismy w zmaganiach z budowami Waszych Granatow :D

od kilku dni jestesmy szczesliwymi posiadaczami projektu tego prostego i uroczego domku, ale juz od samego poczatku, kiedy przegladalismy projekty, ten jeden zapadl nam gleboko w pamiec i tak juz pozostalo:) zaden inny dom nie mogl sie z nim rownac:D

wlasciwie to sam poczatek naszych zmagan, ale juz nie mozemy sie doczekac pierwszych krokow postawionych na fundamentach:)

Chcemy zaczac budowe we wrzesniu.....a w przyszlym tygodniu mamy spotkanie z potencjalnym wykonawca na stan surowy otwarty.....ciekawe ile zaspiewa?? :o

Jesli ktos moze dac jakies praktyczne rady, ciekawe rozwiazania poprawiajace funkcjonalnosc domu, to chetnie je poznamy.

Pozdrawiamy wszystkich Granaciarzy :p

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich... Proszę napiszcie, czy ktoś podpiwnicza GRANAT-a? My z mężem jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu i cały czas się zastanawiamy właśnie nad granatem. Najchętniej dokonalibyśmy zamiany na dole - pokoju na kuchnię tak, żeby powiększyć salon, ale myślimy również nad podpiwniczeniem. Nie wiemy tylko, czy w projekcie jest przewidziany strop pod parterem, czy tylko wylewka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiask,

gdzieś czytałam, że ktoś ma piwnicę pod granatem....ale nie pamietam na jakim forum to było. Poza tym to Wasza decyzja czy chcecie miec piwnicę, czy nie i wtedy dopiero wiecie, że robicie dwa stropy. W normalnym projekcie bez piwnicy na dole, nigdy nie ma płyty stropowej tylko płyta na gruncie. Dwa stropy to dodatkowy koszt ale jednoczesnie więcej miejsca, chociażby na kotłownię :)

Projekt Granata ma w sobie "coś" co urzeka szukających projektu odpowiedniego dla siebie. W moim przypadku poszukiwałam projektu z pokojem na dole dla mojej mamy, którą mam zamiar zabrać do siebie. Usytuowanie tego pokoju obok łazienki jest bardzo funkcjonalne. A poza tym można z nim zrobić wszystko, czego jestem przykładem. Duży taras wokól domu, duże okna tarasowe i balkonowe u góry, otwartą przestrzeń na dole, zamiana dolnej łazienki i pokoju gospodarczego z pokojem dolnym ( chodzi o strony świata :) ), schody takie jakie chcesz - u nas będą drewniane ażurowe, dodana garderoba u góry i na koniec trzy schodki wejściowe zamiast dwóch.

Misha555 moje gratulacje wyboru projektu :D - jak pisałam wyżej jest on bardzo funkcjonalny. Co do spotkania z wykonawcą to moja rada - dokładnie wypytajcie co wchodzić będzie w zakres robót. Czy stan surowy zamknięty to ze ściankami działowymi? Czy konstrukcja dachu z obrobionymi końcówkami krokwii czy surowymi? To są szczegóły o które ja nieświadoma nie pytałam a teraz mi się to odbija.

Gata dlaczego się nie odzywasz? Jak tam ścianki funamentowe stoją już?

Sutruh no co jest, gdzie są nowe zdjęcia? :) Mam tez pytanko - ile kosztował Was rekuperator? Właśnie zastanawiam się nad tym rozwiązaniem.

A w ogóle to mam problem jaki kominek zastosować- czy z płaszczem wodnym czy DGP? Dlaczego jest tak duzo problemów i dlaczego każdy fachowiec mówi co innego? Pytanie retoryczne :(

A teraz pozdrowienia dla wszystkich granatowców. Później wkleję zdjęcia z dzisiejszego dnia na budowie. Przywieźli nam styropian na dwa domki ...... i było bardzo ciekawie.....co będzie widać na zdjęciach... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim :D , mamy prawie już dachówkę w całości położoną jutro zrobie zdjęcia i powklejam, już wiemy że zabraknie gąsiorów i dachówki podstawowej :evil: niestety podejrzewam że dopiero jak mi mówiono w paździeniku będzie można ją dostać :cry: i będzie dziura, chyba pape wkleimy na to miejsce, nie mam pojęcia :( . Jak się okazało pan przy wycenie zapomniał o wykuszu :evil: który jak byk jest wrysowany w projekcie i stąd te braki :evil: :evil: :evil:

 

w poniedziałek będzie jednak zadyma :( nie wiem jak to przeżyjemy

1. będą dalej kłaść dachówkę,

2. będą montować okna,

3. będą montować drzwi wejściowe,

4. będą montować brame garażową.

 

wasiek jeszcze nie kupiliśmy rekuperatora, wycena brzmi na kwotę około 5.000zł ( to jest cena styczniowa)

 

Asiask my mamy zrobioną piwnice pod częścią domu i tak jak wasiek napisał wcześniej to Twoja decyzja czy chcesz mieć piwnice czy nie, jeżeli tak to montujesz strop jak między parterem a piętrem, a jeżeli nie to na piach wylewasz chudziaka i tyle, tylko przed odbiorem domu musisz mieć naniesione ewentualne zmiany

 

 

pozdrawiam :D :D :D

wypoczywajcie w niedzielę bo od poniedziałku na budowę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałam wklejam pare zdjęc z dzisiejszego dnia. Dzień był bardzo pracowity bo jak pisałam przywieźli nam styropian. Jako,że samochód był bardzo długi bo z przyczepą nie mógł wjechać na naszą drogę, więc najpierw musieliśmy wyładować wszystko z boku drogi a potem pozanosic to wszystko do garażu. No troszke tej drogi było... :-? Ja śmieję się, że chyba dzisija to na pieszo doszłam do Gdańska.... znaczy tyle kilometrów zrobiłam...w tę i z powrotem ... i tak od 7 rano do 14....no cóż chce się coś mieć to trzeba tez trochę popracować...

Rano bardzo zanosiło się na deszcz i zresztą trochę padało ale na całe szczęście później przejaśniło się.

http://foto2.m.onet.pl/_m/e0dba629a0ed1b8438b9a78cfe2870ee,5,19,0.jpg</p><p> to ujęcie z drugiej strony drogi</p><p> http://foto.m.onet.pl/_m/3b6abb16051f8e1e416dfa16304002f5,3,19.jpg

a tam na końcu to mój garaż...

http://foto.m.onet.pl/_m/b5ca8ba9f457710ae6d20b7cda9a4436,3,19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo:)

wasiek dzięki za radę, na pewno spytamy...

jak mniej wiecej wyceniali Wam projekty Wasi wykonawcy za stan surowy otwarty??

 

okazuje sie, ze w najblizszych dniach mamy tez spotkanie z architektem w sprawie ewentualnych zmian przy adaptacji projektu. Troszke martwi mnie niezbyt duza powierzchnia salonu. Czytalam, ze czesc z Was pozbywa sie sciany pomiedzy schodami a salonem i wstawia tam filary...czy mozemy prosic o jakies zdjecia, jak to wyglada? http://[email protected]

 

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u nas juz zasypane fundamenty, w przyszlym tygodniu oczekuje na styczniowego maxa i pewnie zaczniemy sie piac w gore :D

W ostatnim momencie zdecydowalismy sie na kolejna zamiane - w duzym pokoju/kuchni zamieniamy to okno 150/140 na dwa 120/140.

Tez bedziemy miec rekuperator - dzieki temu komin (ten w spizarni) bedzie "szczuplejszy" i tym samym wyjdzie z kosza, z czego sie bardzo ciesze.

Na razie wydalismy 80tys (to juz z zakupionym drewnem na wiezbe, systemem kominowym, stropem i ceglami na sciany).

U nas cena za wybudowanie stanu surowego + polozenie dachowki ceram + ocieplenie budynku + otynkowanie = 43tys. Niestety majster narzeka, ze ciezko mu teraz znalezc ludzi do pracy :evil: Strasznie sie rozbestwili :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ a ile ten wasz majster wziął za robotę??

Bo nasz potencjalny wykonawca zaproponował (jeszcze przed spotkaniem na rozmowę o konkretach), że może zbudować, ale pod warunkiem, że on da również materiały (niby po cenach rynkowych). Zastanawiamy się, do jakiej kwoty z nim w ogóle rozmawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, porozmawiajcie z kilkoma wykonawcami i spytajcie o cene i oszczegóły o których wczesniej wspomniałam. Ja wzięłam Firmę z polecenia, która miała być bardzo dobra i szybka. Wcześniej jak szukałam wykonawcy to nikt nie miał czasu, jeden z potencjalnych wykonawców przedstawił mi kosztorys wybudowania mojego domu w stanie surowym zamkniętym na kwotę 185 tys pln ( oczywiście ze swoimi materiałami). I wtedy dostałam namiar na firmę, która teraz mi buduje. Po cenie 185 tyś , 35 tyś które rzucił mi właściciel firmy wydawało mi sie, że jest dobrą ceną. Niestety, teraz widzę, że to jest duża kwota za postawienie mojego domku w stanie surowym zamkniętym, bez ścianek działowych.

Ania zapewniam Cię, że jeszcze jakieś zmiany zrobicie. To się rodzi w trakcie budowania. Zawsze coś jeszcze się dostrzeże. Ja, teraz jeszcze myślę, żeby złamać dach nad tarasem i wtedy wydłużyć go jeszcze troszkę, żeby nie był taki mały daszek. Załaczam dla Ciebie zdjęcia jak wygląda salon bez ścany.

Tak wyglądo to z rogu kuchni.... jeszcze jest lasek w salonie, ale już niedługo....

http://foto.onet.pl/96q4,wkkhcoc8sbks,8iv67,u.html</p><p> a tak wygląda od strony dziury na schody</p><p> http://foto.onet.pl/96q4,wkkhcoc8sbks,8iv67,u.html

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasiek bardzo dziękuję za zdjęcia:) lasek piękny :lol:

Przez te kilka dni odkąd mamy projekt wymyśliliśmy z mężem juz kilka zmian, jakie chcielibysmy w prowadzić:

1. garaż dwustanowiskowy dodatkowo wydłużony o metr, a stryszek podniesiony o 0,5m - mam nadzieję, że to wystarczy:)

2. powiększenie tarasu i zadaszenie go w całości - złamanie dachu

3 oprócz tego kosmetyka...w stylu: drzwi z sypialni do łazienki bezposrednio :lol: ; brak drzwi z gospodarczego do domu; dodatkowa umywalka w gospodarczym; pralka wyrzucona na stryszek; na stryszku okna polaciowe itp...

ale bedziemy musieli jeszcze jednak przemyslec sprawe wyrzucenia tej sciany miedzy salonem a schodami...tzn. pewnie ja przemysle, a meza bede musiala urabiac:)

zobaczymy co z tego wyjdzie

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, granata czas zacząć... Miło nam ze jest tak wiele osób, które rozpoczęły lub są na etapie projektu, budowy GRANATA. My również powoli zbieramy papierki i szykujemy sie do staru ! Nie ukrywamy ze liczym na Waszą pomoc i podpowiedzi dotyczące naszego ślicznego domku.

Napewno pierwszym pytaniem które sie nasuwa, to temat pokoju dziennego z kuchnią. Hm przyznam ze chodzimy z żoną z miarą i liczym, jak to bedzie w rzeczywistości itd. Mam pytanko do WAŚKA. Czy po postawieniu już scian tak jak Ty, jestes zadowlony z tej przestrzeni? Pytam ponieważ mamy corkę , i druga pocieche w drodze i zdajemy sobie sprawę ze życie domowe toczyc sie bedzie głównie w salonie.

Rozmawiałem z projektantem i zaproponował wydłużenie domku o 0,6-0,9 metra. Czy ktoś z Was zastosował taki manewr?

 

Pozdrawiamy

Ewelina i Szymon

Kostrzyn Wlkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno pierwszym pytaniem które sie nasuwa, to temat pokoju dziennego z kuchnią. Hm przyznam ze chodzimy z żoną z miarą i liczym, jak to bedzie w rzeczywistości itd. Mam pytanko do WAŚKA. Czy po postawieniu już scian tak jak Ty, jestes zadowlony z tej przestrzeni? Pytam ponieważ mamy corkę , i druga pocieche w drodze i zdajemy sobie sprawę ze życie domowe toczyc sie bedzie głównie w salonie.

Rozmawiałem z projektantem i zaproponował wydłużenie domku o 0,6-0,9 metra.

 

Witam ja natomiast zrobiłem wykusz w salonie i w ten sposób powiększył mi się o 1,2m w najbardziej wysuniętym punkcie. Pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...