Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Misha, macie szczęście do fachowców.... gratulację. Tylko 15 tysięcy i tak wzorowo postawiony domek z garażem.... powiedz swoim fachowcom, że są super....ale nie powtarzaj za często, bo od namiaru pochwał wiesz, zaczyna w głowie sie przewracać.... :D :D :D :D :D

A tynki cementowe to z maszyny czy ręcznie robione? Bardzo ładne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tynki cementowe to z maszyny czy ręcznie robione? Bardzo ładne.....

 

Wasiu maz mowi ze mamy tradycyjne tynki recznie robione....cokolwiek to znaczy :) wiem tylko, ze mi ten efekt jak najbardziej odpowiada :)

teraz w najblizszych dniach bedzie kladzona instalacja cieplna i woda + kan. a potem posadzki....dopiero pozniej zamontuja okna i brame garazowa..

 

i takie jedno pytanie:

CZY WAM TEZ SIE SNIA KOLORY PO NOCACH ???? !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha, mnie to od paru dni śni się ogrzewanie!!!! Horrror normalnie..... :roll: :roll: :roll: Jutro maja wejśc i w końcu kończyć, czyli podłaczać piec i cała resztę. U mnie tak jak wcześniej pisałam ogrzewanie to skomplikowana sprawa ale mam nadzieję, że Pan Krzysio jest bardzo dobrym fachowcem i znalazł dla mnie optymalne rozwiązanie. Ufam mu ( bo wcale sie nie znam na ogrzewaniu... :o :o :o :o ) Jak to będzie działać przekonam się już za parę dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Granatowiczów tych nowych i oczywiscie starych ktorzy zawsze pomoga jak trzeba. Prosze sie nie obrazic za okreslenia ale tak jakos mi wyszlo. wlasnie dzisiaj wskazalismy miejsce na dzialce gdzie powstanie dom i niedlugo geodeta wyznaczy nam go :) mam prosbe do tych bardziej zaawansowanych granaowiczow bo to okreslenie bedzie lepiej pasowalo. Czy moze mi ktos wyslac zdjecie kolowni razem z piecem. Poniewaz ja zamierzam wstawic tam kociol razem ze zbiornikiem na ciepla wode oraz podlaczyc do tego system solarny. Znajomy zrobil mi projek tego i chcialbym o sobie wyobrazic jakos w tej kotlowni. Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha - piękny Twój granacik.

I tynki śliczne i taras i wogóle wszystko cudne.

Powiedz mi gdzie umieściliście piec na ekogroszek? Zmieścił się w kotłowni?

A i ponawiam pytanie odnośnie wysokości dolnej krawędzi okna dachowego od podłogi?

A pomieszczenie nad garażem to faktycznie oooogromne...

my też zamierzamy podnieść o jeden poroterm :lol: . Patrząc na dach domu i garażu od bocznej strony to ten jeden pustak dość mocno "przybliża" dach garażu do dachu domu. Szkoda, że nie będzie można umieścić tej ozdobnej belki ...

No ale coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wraz z mężem właśnie kupiłam działeczkę:) Zdecydowaliśmy się na granata ze względu na jego uniwersalnośc i trafność realizacji naszych potrzeb:) Przed zakupem projektu chciałabym zapytać osoby, które właśnie sa w trakcie budowy, nalepiej w okolicach Lublina, o podanie mi kosztów postawienia granacika w stanie surowym zakmniętym. mamy około 290 tys na realizację naszego marzenia. Zdajemy sobie sprawę, że za tą kwotę nie wykończymy naszego domku, jednak chciałabym zapytać doświadczonych czy realne jest doprowadzenie za tą kwotę domu, do momentu, w którym będziemy mogli się wprowadzić. Bardzo prosze o szybką i dość szczegółową odpowiedź...nie chcemy się przelić:) jakie są koszta wszystkich dokumentów które nalezy zgromadzić przed rozpoczęciem budowy. Czy ktoś z okolic Lublina może polecić jakąś sprawdzoną ekipę na pierwszy etap budowy?? Będe dłużna!:) ciesze się że powstała taka strona na której można spotkac ludzi, którzy pomoga w podjęciu wielu waznych decyzji. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :D

Wstawiam wreszcie dawno obiecana kotlownie - to jest oczywiscie widok z tego mini-korytarzyka przez drzwi do kotlowni. Przypominam, ze my przesuwalismy drzwi kotlownia/garaz w prawo (wzgledem polozenia w proj).

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/ktl.jpg

 

Juz niedlugo zamiawiam lustro do dolenj lazienki - wtedy bedzie gotowa i tez pokaze :) Przepraszam, ze tam rzadko sie odzywam, ale chcemy sie niedlugo przeprowadzic (kwiecien/maj) i mamy mutlum pracy - sami gruntujemy/malujemy wnetrza i wieczorkiem padam na twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamunia witamy w gronie Granatowców:

co do kosztów - to chyba musieliby się wypowiedzieć granatowcy z bardziej zaawansowaną budową. My jesteśmy na etapie fundamentów - w środę zaczynamy ściany.

Stan "0" kosztował nas ok 50 tys., kupiliśmy porotherm na ściany, styropian na elewację , stal na zbrojenie stropu - 33 tys., dachówka plus rynny i okna dachowe to chyba 28 tys. więźbę szacujemy na ok 10 tys. Do tego dochodzi beton na zalanie stropu wieńców - tu nie potrafię oszacować na razie kosztów. Okna to wydatek ok 12-14 tys. Drzwi zewn. od 2,5 tys. do 6 tys. Brama garażowa ok. 4 tys.

Robocizna u nas - 40 tys za stan surowy otwarty z położoną dachówką.

Potem musisz policzyć instalacje, wylewki, tynki.

Reszta to już kwestia wyborów - można wybrać kafle za 40 zł/m2 a można i za 150 zł/m2. Tak samo z podłogą, armaturą sanitarną itp.

Wiem, że dużo CI nie pomogłam, ale ... zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Granatowiec... :D :D :D miłio i witam w naszym gronie....myslę, że wycena, którą podała Iza jest bardzo bliska prawdy. No może trochę duzo podałaś Iza za stan "O" - ja tyle nie płaciłam....co widać w moim kosztorysie...ale kolejne etapy to tak mniej więcej się zamkną. Pytanie teraz, czy jesteście wstanie zrobic coś sami, czy liczycie tylko na fachowców? Jeżeli pierwsza opcja to myslę, że za kwotę 290 tyś możecie się wprowadzić. Będzie pewnie jeszcze trochę rzeczy do wykończenia na później ale mieszkac za taka kwotę można.... :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja tez pokaże swoją kotłownię. Jak pisałam wyżej, dzisiaj rozpoczęła sie era montazu naszej kotłowni - po długich oczekiwaniach i przekładaniach terminu - ale nic to, jest juz piec a pewnie za trzy dni będę juz w piecu palić. .... :D :D :D Normalnie jakaś chyba nienormalna jestem....cieszę się, że w piecu bedę palić...no nie, gdyby ktoś jeszcze jakies trzy lata temu powiedził mi, że bedzie to mój powód do radości, to wysmiałabym bym go i to ostro. A teraz.......... cieszę się... :D :D :D :D :D :D

http://images26.fotosik.pl/187/4c9db666707b7465med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, jak napisałaś Wy tez niedługo zaczynacie stawiać mury....zobaczysz jak Ty będziesz się cieszyć z każdej postawionej w górę "cegiełki", jak każdy etap po kolei bedzie radosnie przyjmowany, że już rośnie, rosnie.... :D :D :D

no i oczywiscie poprosimy o relację a co, przypomnimy sobie jak to u nas bywało, no nie dziewczyny?

:D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłam koszty budowy. Jesienią, kiedy zakończyliśmy fundamenty wydaliśmy 55 tys. W tej kwocie są oprócz materiałów: robocizna za ten etap, zakup projektu, zakup garażu blaszanego, zakup przyczepy kempingowej, mapki geodezyjne, kierownik budowy. Uzbierało się tego 20 tys. Także koszt samych materiałów to 35 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania jakiej firmy macie ten piec? On jest na ekogroszek tak?

Bo wygląda na to że się zmieścił całkiem nieźle w minigranatowej kotłowni :)

 

Izulek, to Buderus - na olej (w perspektywie paru lat mamy miec gaz, gdyby ceny gazu byly zniechecajace, ten model mozna przerobic na piec pelety 8) ) Na ekogroszek sa chyba znacznie wieksze sadzac po rozmiarach czerwonego smoka Niny :lol: (Nina, sliczny smoczek! :lol: ). Taki jak Niny zmiescilby sie tylko w prawej czesci kotlowni (oddalenie od pieca pewnie daloby sie jakos obejsc?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuuję Wam za pomoc. mam już mniej więcej pogląd na to jak przebiegnie budowa i jakie koszta mnie czekają:)mieliśmy zaczynać w tym roku we wrzesniu, ale niestety rozpoczęcie budowy przesunie się na przyszłą jesień ze względu na sprawy rodzinne. trzeba wyciągnąć z tej sytuacji jakies pozytywy:mamy więcej czasu żeby zgromadzić jeszcze więcej gotowki i dokladnie rozplanować wszystko. Porozglądać się za ekipą i gromadzić materiały.

Pozdrawiam i jeśli ktoś ma jeszcze jakieś trafne rady to bardzo chętnie posłucham dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...