Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam kolejnych granatowców....coraz wiecej tu Nas.... :D :D :D

Motoazja, ja kupowałam projekt w pracowni Krajobrazy i dostałam tylko 4 egzemplarze projektu i nic wiecej. Myśle, że ławy w projekcie są odpowiednie na ciężar Granata w oryginale. W moim przypadku, to wszystko przeliczała mi na nowo osoba adaptujaca projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha pytanie do Ciebie: gdzie w górnej łazience planujecie umywalkę?

Bo u nas burza mózgów - myślimy o rozmieszczeniu sprzętów pod kątem rozprowadzenia hydrauliki.

Może to jakieś przesilenie wiosenne, a może nadmiar obowiązków (praca zawodowa, obrona pracy mgr, dzieci, budowa ...) ale mam dość ... już na tym etapie budowy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co począć dziś dostaliśmy pismo z gminy że przez realizowaną inwestycję biegnie melioracja mój mąż ją zauważył w momencie dokonywania wykopów ale nic nie powiedział i od dziś wiadomo że ją przecieliśmy i mamy przedstawić dokumentację z przeprowadzonych prac związanych z naprawą linii melioracyjnej jest możliwość odwołania bo w warunkach zabudowy nie zostaliśmy poinformowani że możemy coś naruszć lub uszkodzić ale cóż stało się gdzie się z tym udać lub co dalej z tym zdziałać proszę o radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha pytanie do Ciebie: gdzie w górnej łazience planujecie umywalkę?

Bo u nas burza mózgów - myślimy o rozmieszczeniu sprzętów pod kątem rozprowadzenia hydrauliki.

Może to jakieś przesilenie wiosenne, a może nadmiar obowiązków (praca zawodowa, obrona pracy mgr, dzieci, budowa ...) ale mam dość ... już na tym etapie budowy :oops:

 

IZA my tez duuuuzo myslelismy o lazience i finalnie wyszlo tak ze umywalka bedzie po lewej od drzwi (przy standardowym ukladzie domku), czyli pomiedzy kominem a drzwiami na scianie od sypialni, naprzeciw umywalki wanna, a po drugiej stronie kibelek i prysznic (bidetu nie planujemy.....jakos tak mi sie dziwnie kojarzy :oops: ).....jak juz wczesniej wspominalam marzyla mi sie troszke inna lazienka, ale teraz mamy juz wszystkie instalacje przygotowane pod ten wlasnie uklad...moze uda mi sie dzis narysowac taki schemacik w Corelu, to go wrzuce na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Misha ja planuję podobny układ, z tą różnicą że na tej ścianie od sypialni nie mamy komina ani drzwi do sypialni i mam nadzieję, że zmieszczą mi się tam dwie umywalki. A jak rozwiązaliście kwestię hydrauliki, tzn. doprowadzenia tam (do umywalki) rurek kanalizacyjnych i wody? Te rury są w podłodze? Bo mając drzwi do pom. nad garażem i do sypialni jakoś te rurki trzeba rozprowadzić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich lubiących przygodę z GRANATEM :wink: . Moja przygoda z domkiem Granat zaczęła się około 2 miesiące temu, kiedy to natknęłam się na ofertę dewelopera, budującego domki właśnie według tego projektu. Jestem już po podpisaniu umowy przedwstępnej w wyniku której mam nadzieję do końca listopada tego roku staniemy się właścicielami pięknego domku w Granacie (w stanie deweloperskim do wykończenia). Choć jest jeszcze sporo za wcześnie w myślach już układam meble i zastanawiam się nad wystrojem wnętrz. No np. zastanawiam się co tu zrobić, żeby wyeksponować kominek, który jest trosze za bardzo schowany w rogu. Marzy mi się przesunięcie go troszkę na środek pokoju - nie mam pojęcia czy jest to technicznie możliwe, ale chciałabym umieścić go na przedłużonej o około metr ściance pomiędzy kuchnią a salonem (co o tym myślicie, może ma ktoś takie doświadczenia i pomoże mi w moich rozterkach). Cieszę się, że Was znalazłam. Widzę, że znajdę tu wele cennych wskazówek i szykuje się ciekawa lektura na weekend :p.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwciad , witaj ..... :D

a może zdradzisz nam gdzie powstaje to osiedle grantaów i za jaką cenę? Oczywiscie jeżeli to nie tajemnica. Będziemy mogli porównać koszty swoje do developera. No i gratulacje z wyboru projektu naszego, domek jest super.... :D :D :D

Agaba umowę zawsze warto podpisać. Papier to papier, masz tam pewien harmonogram i zakres prac. Więc podpisuj......i dobrze ustalaj co i za ile... powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sutruh, Sylwia co z wami? Dlaczego sie nie odzywacie? Przecież cos sie napewno u Was dzieje. Gosia, zostawiłaś nas .......i jest nam smutno, bo przestałaś pisać o swoich zmaganiach z Granatem.... Sylwia , to samo...... no nie wiem, czy to tak na końcowym etapie to juz nie chce sie pisać?

 

 

Wasiek -jestem ambitnie i regularnie co dizennie czytam ale jakos na pisanie nie moge sie zebrac ale topewnie z racji tego ze naprawde mamy lekkie opoznienia i nie robimy nic.

Zabralismy sie za porzadek przed domem zeby moc juz utwardzić dojazd pod garaz i zrobic kawałek drogi .Jak prace porzadkowe sie zakończa to bedziemy kopać i utwardzac , okna zaprawione wszysktie , drzwi narazie nie ma ale i tak chyba wstawimy jakies tymczasówki , Barama garazowa tez bedzie poznij

Wczoraj kupiliśmy piec do ogrzewania LING Combi ( od maja ida te piece w góre - znowu ) wiec udało sie nam jeszcze po dobrych rabatach od znajomego kupić

 

Mamy tez juz ustawionego goscia ktory bedzie robil kanalize ogrzewanie i wodę , szukamy elekrtyka ( juz prawie , prawie - kwestai ostatecznego dogadania )

 

Podziwam wszystkich ktorym budowa mknie szybko jak strzała, swietnie sie oglada zdjecia

Wielkie ukłony dla Ani@ za zdjecia łazienki - CUDO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sutruh - twoej zdjecia tez cudne - pewnie juz mieszkacie !!!!

 

Witam wielu nowych nabywców tego cudownego projektu i zycze miłej budowy

Wasiek - dzięki za pamięc

Postaram sie pisac nawet jesli dalej u mnie bedize cisza w robotach

 

Pozdrawiam serdecznie Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie skonczona podlogowka w niektorych miejscach :)

i wczoraj majstry ustawili i podlaczyli piec, powiesili grzejniki, napuscili wody w instalacje i pewnie w poniedzialek po poludniu bedzie wielkie odpalenie !! :D :lol: zobaczymy wtedy jak sie spisali...

 

a na razie wyglada to tak

dolna lazienka:

http://images34.fotosik.pl/231/1f9d1620897de172med.jpg

 

korytarzyk pomiedzy lazienka a gabinetem (glebiej kawalek kotlowni jeszcze bez pieca):

http://images27.fotosik.pl/201/32247dc4cdc5230cmed.jpg

 

korytarz glowny i przedsionek (zamiast drzwi wejsciowych mamy plyte na razie :oops: ):

http://images30.fotosik.pl/202/26e2bacf7362072amed.jpg

 

kuchnia:

http://images33.fotosik.pl/231/e54372e3c7c21055med.jpg

 

moje swiezo zasadzone drzewka (lipy, kilka brzozek, kasztan i cos z czerwonymi koncowkami lisci...ale nie bardzo wiem co to) chyba nie wzszystkie tu widac :) :

http://images31.fotosik.pl/231/9127ffb1d2a470c9med.jpg

 

lazienka gorna od strony korytarza:

http://images33.fotosik.pl/231/3f319158c5ec329amed.jpg

 

lazienka gorna od strony pom gosp.:

http://images33.fotosik.pl/231/519ea8cacc5cf76dmed.jpg

 

akuku przez okno polaciowe.....nie ma wylewki (bedzie jakies 10-15cm wyzej podloga) a maz ma 190cm....i tak to na razie wyglada :) :

http://images34.fotosik.pl/231/8fb7959fe91ad001med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa musze sie Wam do czegos przyznac...niedawno padalo dluzszy czas u nas i okazalo sie ze ten komin w koszu to jest ogolnie mowiaz porazka :( tragedii u nas co prawda nie ma, ale jest jedno miejsce, ktore przecieklo i trzeba bedzie poprawic.....

i tu przestrzegam tych ktorzy jeszcze moga cos zrobic: zwroccie uwage architektowi lub kierbudowi uwage na ten komin !! jest inne lepsze jego ustawienie, ktore nie wplynie diametralnie na wyglad domku ani z zewnatrz ani wewnatrz, a pozwoli Wam spac spokojnie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, rzuc okiem na mój rzut parteru kilka stron wcześniej. Ja mam komin odwrócony, żeby nie wychodził w koszu. Sprawdza się bardzo dobrze. Przez cała zimę było palone w kominku, często padał deszcz no i snieg a więc tez wilgoć i z moim kominem wszystko jest w porzadku, bez zadnego zacieku ani przebarwień.

Mischa, super, masz coraz więcej zrobione :D :D :D

Przyznam, że jestem bardzo zadowolona z ogrzewania podłogowego. Bardzo sie cieszę, że podjelismy z mężem decyzję, że podłogówka będzie na całym parterze. W domku jest ciepło i przytulnie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wasiek tak mozna go tak odwrocic ale po takim zabiegu na pietrze tez trzeba zmienic jego uklad a to juz dziwnie bedzie, a ukladu scianek dzialowych chyba nie chce zmieniac. Czy taki zabieg wnosi jakies zmiany w ukladzie i wymiarach krokiew bo mam juz gotowe? Jesli mozesz to prosze o umieszczenie rzutu pietra pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, tak odwrócony komin u góry tworzy po prostu mała garderobe w pokoju. Odpada mi tam zakup szaf i tym podobnych... :) :) Fotosik ma konserwacje systemu i nie moge wstawić rzutu góry ale zdjęcie rzutu jest na samym poczatku forum, chyba 4 lub 5 strona...nie pamiętam...Co do rozkładu krokwi, to pamiętam, że komin juz stał jak rozpoczęli robić więźbę, więc myślę, że odpowiednio to dopasowali bo układ krokwi po tej stronie domu mam równy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Misha ja planuję podobny układ, z tą różnicą że na tej ścianie od sypialni nie mamy komina ani drzwi do sypialni i mam nadzieję, że zmieszczą mi się tam dwie umywalki. A jak rozwiązaliście kwestię hydrauliki, tzn. doprowadzenia tam (do umywalki) rurek kanalizacyjnych i wody? Te rury są w podłodze? Bo mając drzwi do pom. nad garażem i do sypialni jakoś te rurki trzeba rozprowadzić..

Misha ponawiam moją prośbę :) i mam jeszcze jedno pytanie: jak długa jest w górnej łazience ta ściana za prysznicem, na której planujecie geberit? Jak dużo tam jest miejsca od ściany z prysznicem do ścianki kolankowej? Przymierzaliście się już, czy wstając nie będziecie uderzać głową w skos? Pytam, bo podoba mi się Twój pomysł, a my z mężem jesteśmy dość wysocy, więc musi :wink: być wygodnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, poniżej zdjęcie górnego pokoju z odwróconym kominem. Jak pisałam tam będzie garderoba, która powstała w sposób naturalny. Jedna strona komina będzie jej ścianką a z przodu będą drzwi.... super sprawa. W pokoju żadnej innej szafy juz nie będzie tylko mała komoda ze sprzętem....

http://images32.fotosik.pl/34/955905a0ddd85216med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Misha ja planuję podobny układ, z tą różnicą że na tej ścianie od sypialni nie mamy komina ani drzwi do sypialni i mam nadzieję, że zmieszczą mi się tam dwie umywalki. A jak rozwiązaliście kwestię hydrauliki, tzn. doprowadzenia tam (do umywalki) rurek kanalizacyjnych i wody? Te rury są w podłodze? Bo mając drzwi do pom. nad garażem i do sypialni jakoś te rurki trzeba rozprowadzić..

Misha ponawiam moją prośbę :) i mam jeszcze jedno pytanie: jak długa jest w górnej łazience ta ściana za prysznicem, na której planujecie geberit? Jak dużo tam jest miejsca od ściany z prysznicem do ścianki kolankowej? Przymierzaliście się już, czy wstając nie będziecie uderzać głową w skos? Pytam, bo podoba mi się Twój pomysł, a my z mężem jesteśmy dość wysocy, więc musi :wink: być wygodnie.

Pozdrawiam

 

No tak zapomnialo mi sie :oops: ale juz nadrabiam :)

pion kanalizacyjny idzie w rogu za kibelkiem... a kanaliza z wanny i gonej umywalki schodzi rura ktora w dolnej lazience jest za umywalka (w projekcie umywalka jest po tej samej stronie co kibelek i prysznic)...ale to chyba zadanie hydraulikow, zeby to ladnie dopasowac ?? :D

 

woda doprowadzona na gore w rogu kotlowni obok kanalizy byla pozniej rozprowadzana rurkami 25cm ktore leza na podlodze...po prostu :) na zdjeciach na poczatku poprzedniej strony chyba wyraznie widac ich rozlozenie. te rurki sa pozniej wyciagniete w gore na sciany w miejsca wczesniej pod nie wykute. akurat nigdzie na zdjeciach nie moge znalezc miejsca pod umywalke, ale przy najblizszej okazji pstrykne i wrzuce.

 

scianka prysznica znajduje sie 105cm od drzwi do pom gosp nad garazem, ma szerokosc 12 cm i wystaje w glab lazienki ok. 110 cm. geberit jest juz wstawiony za ta scianka (kibelek bedzie przodem do lazienki) nie mamy niestety jeszcze sprzetu lazienkowego wiec ciezko sie przymierzyc, ale robilismy takie "suche" przymiarki :oops: :wink: :lol: i wyszlo calkiem calkiem....maz ma 190 a ja 173 cm wiec do niskich tez nie nalezymy....a poza tym (bede brutalna, przepraszam) ale zadko sie chyba spotyka ludzi podcierajacych swe szanowne stojac calkiem wyprostowanym :lol: :roll:

postaram sie pstryknac dokladnie te miejsca raz jeszcze i opisac wymiarami, ok ? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...