Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiam bardzo cieplutko :p Mój Granacik ma piękne fundamenty! Wasiu dzieki za radę odnośnie krokwi ,nawt nam do głowy nie przyszło aby zapytać o tak ważną rzecz!Kiedy fundamenty zostały zrobione my zadajemy sobie pytanie, czy bloczki mają dobry wymiar tj.jak w projekcie czy lepiej może było dobrać większe?Tak ,tak człowiek chce zrobić jak najlepiej i często gubi zwykły rozsadek!Zwłaszcza jak buduje dom! :wink: Nasi murarze są spoko :p Tak myślę bo inaczej to...... :evil: W sobotę jeden z nich widząc mnie stojącą nad domeczkiem i milczącą zapytał :Co tak kierowniczka patrzy i nic nie mówi ?ja na to bo nie wierzę ,że to mój ,nasz dom!!!!!A chłopina tylko się uśmiechnął :D Nie wiem jak to jest , wszystko mamy dokładnie zaplanowane co jak gdzie i kiedy! A i tak wszystko uklada się po swojemu.Przepraszam ,ale ktoś ma w planie powiekszyć dom o ok 0.9 m My tak zrobiliśmy ale tylko wydłużyliśy od strony salonu . Jest O.K :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam bardzo cieplutko :p Mój Granacik ma piękne fundamenty! Wasiu dzieki za radę odnośnie krokwi ,nawt nam do głowy nie przyszło aby zapytać o tak ważną rzecz!Kiedy fundamenty zostały zrobione my zadajemy sobie pytanie, czy bloczki mają dobry wymiar tj.jak w projekcie czy lepiej może było dobrać większe?Tak ,tak człowiek chce zrobić jak najlepiej i często gubi zwykły rozsadek!Zwłaszcza jak buduje dom! :wink: Nasi murarze są spoko :p Tak myślę bo inaczej to...... :evil: W sobotę jeden z nich widząc mnie stojącą nad domeczkiem i milczącą zapytał :Co tak kierowniczka patrzy i nic nie mówi ?ja na to bo nie wierzę ,że to mój ,nasz dom!!!!!A chłopina tylko się uśmiechnął :D Nie wiem jak to jest , wszystko mamy dokładnie zaplanowane co jak gdzie i kiedy! A i tak wszystko uklada się po swojemu.Przepraszam ,ale ktoś ma w planie powiekszyć dom o ok 0.9 m My tak zrobiliśmy ale tylko wydłużyliśy od strony salonu . Jest O.K :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam bardzo cieplutko :p Mój Granacik ma piękne fundamenty! Wasiu dzieki za radę odnośnie krokwi ,nawt nam do głowy nie przyszło aby zapytać o tak ważną rzecz!Kiedy fundamenty zostały zrobione my zadajemy sobie pytanie, czy bloczki mają dobry wymiar tj.jak w projekcie czy lepiej może było dobrać większe?Tak ,tak człowiek chce zrobić jak najlepiej i często gubi zwykły rozsadek!Zwłaszcza jak buduje dom! :wink: Nasi murarze są spoko :p Tak myślę bo inaczej to...... :evil: W sobotę jeden z nich widząc mnie stojącą nad domeczkiem i milczącą zapytał :Co tak kierowniczka patrzy i nic nie mówi ?ja na to bo nie wierzę ,że to mój ,nasz dom!!!!!A chłopina tylko się uśmiechnął :D Nie wiem jak to jest , wszystko mamy dokładnie zaplanowane co jak gdzie i kiedy! A i tak wszystko uklada się po swojemu.Przepraszam ,ale ktoś ma w planie powiekszyć dom o ok 0.9 m My tak zrobiliśmy ale tylko wydłużyliśy od strony salonu . Jest O.K :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gata!

a jakie rozwiązania miedzy kuchnia a salonem? murek, scianka? spiżarka zostaje czy robicie z niej czesc kuchni?

powiedz prosze jak optycznie stojąc w kuchni daleko jest do tarasu? czy ta przestrzen jest wystarczająca ? wnikam w to tak bardzo poniewaz obawiam sie czy jest wystarczająca ta przestrzeń wszak wiekszosc dnia sprzeda sie w tych dwoch pomieszczeniach

 

pozdrawiam

szymon i ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gata miło, że się odezwałaś :) fajnie tak patrzec jak TWÓJ WŁASNY DOM wyrasta z ziemii..... to było piekne.... :) ale teraz zaczną się znowu pytania....typu a może jednak zrobic to inaczej? Podczas całego okresu budowy miałam wiele watpliwości, zresztą teraz też mam. Właśnie zaczęli robić mi dach a ja cały czas obawiam się czy aby na pewno dobra jest długość krokwi.

Szymon to ja, kobieta :D

Muszę Ci powiedzieć, że ja wydłużyłam dom o 1,5m i poszerzyłam o 1,20m. Z tego manewru wyszło mi 200m2.Taras również zmieniłam - jest on szerszy i wokól całej ściany domku...stąd też duże okna tarasowe w salonie i w pokoju po drugiej stronie korytarza. łazienka na dole po zmianach ma około 6m2 pokój gospodarczy 10m2, pokój dolny 19m2

U góry przy naszej sypialni to znaczy tam gdzie jest balkon zrobiłam garderobę kosztem pomniejszenia łazienki, kóra i tak będzie miała około 10m2. Pokoje u góry mają po 20m2 a nasza sypialnia aż 28m2

Generalnie jestem zadowolana ale zadaję sobie teraz pytanie po co mi tyle przestrzeni jak moje dzieci już wyfrunęły z Gniazda? Będą tylko spedzac wakacje u mnie.....No cóż, jest to mój pierwszy i zarazem ostatni dome więc.... niech tam.

 

A to jest moja wyrzeźbiona murłata, podoba się Wam?

[/img]http://foto0.m.onet.pl/_m/1f620492ad50d2cbe383e2e073d0ad28,5,19,0.jpg

 

a tutaj widać jak garaż jest zapełniony styropianem na ocieplenia....

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/43efb0bc8962d13833668ea9b7f13f89,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich GRANATOWCÓW. My równiez z mężem jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Granat. :lol: W tym tygodniu mieliśmy zalewać fundamenty ale niestety nie wyjdzie a to ze względu na pierwszą naszą katastrofę budowlaną :evil: (koparka uszkodziła rurę ) całe fundamenty zalane aż potrzebna była ingerencja straży. No i zaczeło sie wysuszanie wykopu. Dzisiaj okazało się że znowu problem z wodą zawór nie trzyma i dopiero w piątek przyjdą naprawić (takich mamy fachowców).

 

Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

jestesmy po wizycie u architekta w sprawie adaptacji.....co za koles - troche mnie zdenerwowal....zaczal podwazac moje propozycje zmian, np: dodatkowe drzwi z sypialni do lazienki bezposrednio; nazwal to rozwiazanie smiesznym i niepotrzebnym a conajmniej dziwnym!!! i co z tego, skoro JA TAK CHCE!!

ale najbardziej nas ubawil, jak powiedzielismy, ze chcemy powiekszyc taras i w calosci go zadaszyc, nie uwierzycie co zaczal nam rysowac :o

najpierw stwierdzil, ze przeciez oryginalnie taras jest bardzo duzy i po co go powiekszac!! a potem zaczal tworzyc zadaszenie na kartce i probowal nam udowodnic, ze jesli przedluzymy dach to.........bedzie on siegal az do ziemi!! :o

zapytalam go tylko grzecznie czy slyszal kiedys o tym, ze dach mozna zlamac :lol: stwierdzil: ano tak, teraz to inaczej wyglada (dziwny mlody architekt!!)

mam jeszcze takie pytanie: czy ktos z was przerabial garaz na dwustanowiskowy i dodatkowo poglebial go o 1m?? jestem ciekawa, co na to mowili wasi architekci?? czy byl to duzy problem??

pzdr

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ a ile ten wasz majster wziął za robotę??

Bo nasz potencjalny wykonawca zaproponował (jeszcze przed spotkaniem na rozmowę o konkretach), że może zbudować, ale pod warunkiem, że on da również materiały (niby po cenach rynkowych). Zastanawiamy się, do jakiej kwoty z nim w ogóle rozmawiać...

 

Misha - wezmie tyle, ile napisalam :wink: - czyli 43tys za stan surowy zamkniety - z polozeniem dachu,ociepleniem budynku (styropianem) oraz polozeniem tynku na zew.suma ta platna jest w transzach w zal od postepu prac - 3 tys zaliczki, 10 tys po wykonaniu fund, kolejne 10 tys po zalaniu stropu itd

 

Poza dodaniem okien w salonie/kuchni dodalismy okno polaciowe w suszarni (pomieszczeniu nad garazem), zlikwidowalam okno w pom gospodarczym i zmienilam okragla okienko na kwadratowe (hihi, moja mama nie moze mi tego wybaczyc, bo jej sie wlasnie to okienko najbardziej podoba :lol:

 

Wasiek - czy te okna ze zdjecia (boczna elewacja) sa takie jak w projekcie - 120/140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ ale mi głupio :oops: teraz przeczytałam twoj post jeszcze raz..........rzeczywiście pisałaś jasno i wyraźnie, że to za robociznę. Ja się po prostu jeszcze nie wprawiłam w tym wszytskim...

zanim sie polapie w nazewnictwie budowlanym to jeszcze troche potrwa...:)

 

my tez zmienilismy to okragle okno na kwadratowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło poznać kolejnego " granatowca" to do Ani N

co do Twojego pytania, to niestety nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi, ponieważ realne koszty budowy Granata zależą od wielu czynników takich jak:

- z czego chcesz budować, gdzie się budujesz, jakiego masz wykonawcę i jakie zmiany wprowadziłaś w projekcie. Koszty orientacyjne mojej bydowy do chwili obecnej to około 130 tyś z materiałami na wykończenie zewnętrzne ( styropian i rzeczy do niego potrzebne ) i ocieplenie dachu ( wełna mineralna, płyta regipsowa). W tym również dachówka ceramiczna Robena i dwie raty za robociznę w kwocie 23. tys pln.

Koszty pozostałych granatowcóe na pewno są mniejsze, ponieważ ja jak juz wcześniej pisałam mam powiększoną wersję projektu.

Ani@ ja wszystkie okna pozmieniałam. Moje okna kuchenne i w pokoju gospodarczym z łazienką to 150/140 a w salonie 230/140. Nie podobały mi sie tak małe okienka. U góry tez mam okna dwuskrzydłowe balkonowe ale zrezygnowałam z okien dachowych w pokojach. Okno dachowe zostawiłam w łazience i dodałam jedno dachowe nad schodami, żeby doświetlic korytarz.

Dobranoc chyba juz czas iść spać bo jutro rano do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha - nie no luuuz 8) nie ma problemu :D

 

Wasiek - dwa pytanka jesli mozna - czego chyba nie doczytallam -> myslalam, ze pokazane przez Ciebie dwa okna poddasza na elewacji bocznej to ona z tych dwoch malych sypialnie...jednak ponizej doczytalam, ze to okna garazowe - czyli podnioslas caly garaz, aby "wyrownal" sie z wys domu? (przepraszam za taka laicka terminologie :lol: )

 

W kuchni tez powiekszylas? ale podnosisz je na elewacji, czy myslisz, ze 140 zmiesci sie aby nie kolidowalo z blatem kuchennym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc WAŚKO - kobietko ! :D

 

fakt rozszerzenie domu też wchodzi w gre, ale powiedz prosze czy to wiąże sie ze zmianą konstrukcji dachu? a co bys powiedziaa na takie rozwiązanie. Poszerzamy dom ale tylko na długości salonu, schody i pomieszenia gospodarcze z łazienka maja scianę tak jak w projekcie. Nam w sumie zalezy tylko na takim zabiegu zwiekszającym odległośc miedzy kuchnia a tarasem. Kolejne pytanko wiąze sie z kuchnią , czy w związku z twoim poszerzeniem zwiększyłaś szerokośc kuchni ( przesunięcie kominka?) no i ostatnie pytanko dotyczące garderoby na poddaszu, nasz pomysł to albo między dwoma pokojami , albo przy założeniu poszerzenia częśći salonu, garderoba prosi sie zaraz za schodami, co ty na to?

 

Pozdrawiamy i dzieki za info

 

ewelina i szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...