Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka Fato i Granaciki,

Super jest to zdjęcie, własnie tak chciałam przedzielić kuchnię z salonem, i umieścić na tej ścianie kominek (centralnie"frontem" do salonu). Zastanawiam się czy będzie wogóle możliwe takie ustawienie kominka skoro komin jest po prawej stronie i odległość od komina wyniosłaby około 1 metra. Jeśli ktoś umie rozwiać mają obawę to pomóżcie.

 

U mnie kominek zostaje narożny a na ściance będą półki podświetlane z płyt gips karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich Granatowiczów! Jestem na etapie wyboru projektu , no i chyba będzie Granat. Jednak mam pytanie czy ktoś mógłby mi podać wymiary po podłodze salonu bo mam wrażenie, że jest mały :-?

zmiany jakie chciałabym wprowadzić to: likwidacja spiżarni, zmiana położenia komina tak jak większość z was to zrobiła i w to miejsce wejście do kuchni - oczywiście szafę wnękową trzebaby przerzucić na drugą stronę. Zastanawiam się jeszcze nad pomniejszeniem łazienki na góże tak żeby zrobić tam korytarzyk z wejściem na stryszek nad garażem.

Proszę o opinię doświadczonych Granatowiczów jak to w praktyce by mi wyszło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, salon ma po podlodze tyle, co w projekcie :wink: i jest niewielki, na prewno nie mozna nazwac go salonem, raczej pokojem dziennym :lol:

Pomysl z wejsciem do kuchni przez wiatrolap jest moim zdaniem nietrafiony - zakladajac uklad jak w orygin. proj. po lewej stronie w wiatrolapie jest miejsce na rzeczy typu grzejnik czy lustro, na pewno nie szafa, trzeba by przesunac drzwi wejsciowe maks w prawo, aby zrobic miejsce na te szafe, ale wtedy drzwi wejsciowe nie znajdowalaby sie idealnie drzwiami gornymi - zatracona zostalaby symetria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na szafę wnękową jest tam za mało miejsca? co do drzwi to myślę, że nie ma takiej potrzeby wystarczy ściankę działową między pokoikiem a wiatrołapem trochę przesunąć tak żeby się zmieściła szafa???

czy ktoś wogóle zmieniał tak projekt żeby mieć osobne wejscie do kuchni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!!!

tak czytam Wasze wypowiedzi i chyba też coś na ten temat powiem, byłam ostatnio u Gosi żeby na żywo zobaczyć w jakim domku nidługo bedziemy mieszkali, powiem Wam szczerze, ze projekt granat nie nadaje sie do przerobienia w takim układzie jak planuje Renia z Marcinem ja też bardzo chciałam kuchnię jako oddzielne pomieszczenie, pozwólcie ze Wam opowiem, nasz problem polegał na tym, zeby wybrać projekt z oddzielna kuchnią i żeby jeszcze był pokój na dole (bo na początku zamierzamy wykończyć tylko dół) i niestety jak domek miał na dole oddzielną kuchnię i oprócz salonu pokój to wszystko było tak małe ze klaustrofobia murowana :roll: więc wniosek wysnułam taki jak jest osobna kuchnia to nie ma dodatkowego pokoju a jak jest jedno i drugie to zminimalizowane na max-a. A z tego co widziałam u Gosi, (ona zrezygnowała ze spiżarni) zrobienie kuchni jako osobnego pomieszczeni w projekcie GRANAT raczej nie będzie dobrym pomysłem bo z salonu zrobicie pokoik malusi pokoiczek, ja wczoraj byłam na spotkaniu z kierownikiem budowy, który robi nam adaptacje i zdecydowaliśmy się na wykusz w salonie zamiast okna na przeciwko wejscia, ponieważ chcemy oddzielić część kuchenną od salonu półścianką ok 22cm od strony kominka a wykuszem zyskamy dodatkowe miejsce może na stół albo an przejście, oczywiście nie bedzie okrągłego okienka w spiżarni, okno dachowe nad schodami, zrezygnowaliśmy z przejścia do garażu z pom. gosp. a w pom gosp zamiast okna będą drzwi no i oczywiście powiększamy odrobinę balkon, a nad garażem bedę miała - docelowo pralnio-suszarnię więc w szczycie tego pomieszczenia będzie okno.

Uffff dobrze że kierownik pojechał do zielonej Góry to bez stresu mogłam az tyle napisac

mam nadzieję ze trochę pomogłam

pozdrawiam Aśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałam na myśli zamykanie kuchni zupełnie od strony salonu zostałaby bez zmian , chodzi mi tylko o osobne wejście do kuchni tak żeby np. z workiem na śmieci czy z zakupami nie paradować przed gośćmi przez salon :D

Myslę ,że przy rezygnacji ze spiżarki i wstawieniu w tym miejscu drzwi osiągnęłabym zamierzony cel.

Zgadzam się z tobą Asiu ,że niesamowicie trudno jest znależć projekt z pokoikiem na dole i wyodrębnioną kuchnią w przyzwoitych rozmiarach wszystko :-? ale trzeba sobie jakoś radzić - ja wpadłam na taki pomysł -zobaczę co architekt mi na to powie?? mam jeszcze na oku Agatkę ale w Granacie bardziej podobją mi się elewacje i rozkład pomieszczeń na pięterku...no i mam dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu

spoko już rozumiem ale jak wstawisz w to miejsce drzwi to automatycznie na tej ścianie zabierasz sobie miejsce na cokolwiek i zostają Ci 2 sciany do umeblowania ja zamierzam do spiżarki założyć b wąskie drzwi zeby odzyskac jak najwięcej miejsca moze nawet poprosze teścia bo ma do tego smykałkę, chciałabym mieć kuchnię na styl wiejskiej chaty więc drzwi robione w stolarni teścia nadadzą się jak zadne inne,

przemyśl to kilka razy zanim podejmiesz ostateczną decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drzwi to myślę, że nie ma takiej potrzeby wystarczy ściankę działową między pokoikiem a wiatrołapem trochę przesunąć tak żeby się zmieściła szafa???

Jezeli przesuniesz sciane pomiedzy pokoikiem na dole a wiatrolapem, to musialabys automatycznie przesunac drzwi do tego pokoiku gdzies tak w okolice... sciany w kotlowni, za kominem :lol:

Moze poszukajcie jeszcze projektu, ktory bedzie Wam w 100% odpowiadal. Ja szukalam domku z dwuspadowym dachem, z kuchnia "od frontu", przejsciem z garazu do domu, dodatkowym pokojem na dole i z takim pomieszczeniem za lazienka (tu mialam najwiekszy klopot, bo w wiekszosci proj. pomieszczneie nad garazem jest pokojem, do ktorego sie wchodzi na polpietrze), ktore chcialam przeznaczyc na pralnio-uszarnie, no i chcialam, aby kazdy mogl miec swoj pokoj oraz by domek byl mozliwie jak najmniejszy. I jak zobaczylam Granata to doznalam olsnienia :lol:

Ale wracajac do meritum - po lewej stronie w wiatrolapie na pewno nie ma miejsca na szafe, jest tam bardzo malo miejsca - jak pisalam kaloryfer i nic glebszego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nowość!!! Mam naprawioną oczyszczalnię.... :D :D :D reszta informacji w dzienniku.... :D :D :D

Widzę też coraz więcej nowych zapaleńców Granata:D :D :D Posłuchajcie Ani, czasami lepiej jeszcze poszukać innego projektu niż zmieniać rzeczy niemozliwe, co później w praktyce może okazać się duzym niewypałem.

Ania a jak U Ciebie z pracami? Kiedy sie wprowadzacie? Może uchylisz nam rąbka tajemnicy i po tak pieknej łazience pokażesz resztę pomieszczeń?

Gosia do Ciebie tez apel...... nie zapominaj o nas nie mieszkających jeszcze Granatowcach w Granacie i odezwij się od czasu do czasu....pleas... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula gratuluje :D , wyobraź sobie, że w tamtym roku w maju też zostałam doceniona przez tą firmę hihihihiih

 

Nina pamiętam o Was tylko o czym mam pisać, na razie odpoczywamy od wielkiego budowania, dopiero po wakacjach Piotrek wchodzi na górę możeeee :lol:

 

dzisiaj zaczynamy akcję sprzątania ogrodu, układania, przekładania, wyrównywania, jeszcze przed upałami chciałabym posadzić trawę, a za rok powaznie wziąść się za sadzenie

 

oczywiście przed spaniem wycieranie kurzu z podłogi obowiązkowo musi nastąpić :lol:

 

a no i kuchni jeszcze nie mam :roll: tzn. zmywarkę tylko mam podłączoną i lodówkę i jeszcze mikrofalówkę :lol: i tyle z wyposażenia kuchennego

i cały czas wypakowuje ciuchy i układam, i już bardzo marzy mi się garderoba na górze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, cieszę się, że odezwałaś się. Mimo, że nie masz kuchni to ja i tak zazdroszczę Ci, że już mieszkacie. U mnie będzie prawdopodobnie tak samo hihihi, wprowadzę się do domku bez kuchni tylko ze sprzętem.... Kuchnię czyli szkielet będzie robił sam mój mąż a fronty stolarz....mają być dębowe i proste i w takim samym kolorze co schody i drzwi wewnętrzne...

AAA miałaś nam pokazać swoją skończoną łazienkę.....ja pamietam... :D :D :D :D Powiedz a pijecie kawę na tarasie? :D :D :D Moje marzenie....taras, kawa, śpiew ptaszków i szum drzewek, które przedwczoraj przerzedziliśmy troszke.... :D :D :D :D

Asia moje gratulacje z powodo docenienia Twojej opinii przez biuro projektowe..... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina ale mi wstyd z tą łazienką :oops: , ja też o tym pamiętam, ale jak juz wrócę do domu to wylatuje mi to z pamięci :oops: , przepraszam, robie sobie krzyżyk na dłoni :lol:

 

na tarasie to jest bardzo fajnie :D szczególnie że mam widok podobnie jak Ty na drzewa, łąki, jest śliczna pogoda więc trzeba korzystać, od wczoraj zaczeliśmy roboty ziemnne więc mam nadzieje że do urlopu będzie ślicznie na naszym podwórku i cały urlop będę mogła odpoczywać i się lenić wylegując się na leżaczku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze roboty ziemne jeszcze troszke musza poczekac.....i pewnie zaczniemy od kostki na podjezdzie.....a ogrod? no nie wiem, nie wiem.....na razie jest kilka drzewek, niedlugo (mam nadzieje) obsadzimy wzdluz plotu troche bzu, troche malin, troche winobluszczu - zeby szybko zaslonil; na jesien kilka krzewow i trawa......na kwiatki i inne takie pewnie nie bedzie czasu....

 

a na razie mamy wylane podlogi :D :lol: od razu "powiekszyly sie" pomieszczenia - optycznie... zerkalam tylko przez szybe balkonu bo przez kilka dni jeszcze jest zakaz wchodzenia.....ale wszytsko jest takie rowniotkie i gladkie :D zadnych rur, nierownosci i balaganu na podlodze.....juz nie moge sie doczekac, az tam wejde i sie porozgladam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej my też zrobiliśmy sobie osobne wejście z wiatrołapu do kuchni, ale zrezygnowaliśmy ze spiżarki przez co kuchnia będzie trochę większa

dorobiliśmy też wykusz i schody otwarte żeby optycznie zwiększyć pokój dzienny bo jest niestety troszeczkę za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazł się ktoś kto dokonał takiej zmiany jaką ja zamierzam. !!!!

Kozyra z nieba mi spadłłeś!! Napisz na jakim jesteś etapi czy przebrnąłeś przez papierologię??

Jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie ta zmiana z osobnym wejściem do kuchni z wiatrołapu???? co mówi wasz architekt na ten temat? na forum raczej odwodzono mnie od tego pomysłu :-?

My też zastanawiamy się nad powiększeniem salonu albo metodą dodania wykusztu albo po prostu poszerzeniem całego budynku od strony salonu o 1 m???

Co o tym myślicie??? co wybrać????

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my na poczatku myslelismy o poszerzeniu domku...tzn ja myslalam, ale trudno mi bylo meza do tego przekonac....tak wiec wymiary salonu i kuchni pozostaly dokladnie jak w projekcie..zostawilismy tez spizarke (obecnie tez mamy - troche wieksza - i nie wyobrazamy sobie kuchni bez spizarki obok.....szukalismy tez projektu ze spizarka)

 

w trakcie budowy pomieszczenia (dziwne to :) ) powiekszaja sie, a teraz szczegolnie po wylaniu podlog !! :D teraz jak widze pomieszczenia w calej krasie stwierdzam, ze dobrze zrobilismy nieposzerzajac....spokojnie damy rade z takimi wielkosciami....a wykusze po prostu niekoniecznie nam sie podobaja :oops: :wink:

 

kilka stron temu wkleilam propozycje mojej kuchni...nie spotkala sie ona z aprobata naszych forumowiczow, ale przynajmniej uwagi daly mi duuuzo do myslenia i zwrocilam uwage na kilka rzeczy, ktorych wczesniej nie zauwazylam...nie zrezygnowalam z projektu i ciekawa jestem opinii jak juz kuchenka bedzie gotowa...

 

radze sie nie zniechecac jesli Wasze pomysly nie przejda pozytywnie proby forum, bo kazdy z nas ma wlasny gust, wlasne pomysly, wlasne wizje i buduje WLASNY GRANAT :) ja tez wolalabym uslyszec we wszytskim poparcie....ale jego brak uczy samodzielnosci i szybszego podejmowania decyzji.

 

trzymam kciuki za wasze poczynania Renata i Marcin tylko potem koniecznie wklejcie rzuty na forum, zebysmy mogli tu wszyscy odpowiednio skrytykowac lub pochwalic :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...