Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

dobra krytyka może przyczynić się do czegoś odważnego, nowego no i nasz Granat znowu będzie inny... :D

Mischa, nie przejmuj sie tak tym, że nie wszystkim podoba się Twój projekt bo coby to było gdyby były same achy tak jak na innych forach....:roll:

Jest tak jak napisałaś , każdy z nas ma inny gust i inną wizję swojego Granata i chwała każdemu z nas za to, że dążymy do celu, żeby zrealizować to co sobie wymarzylismy... To nam ma sie podobać a nie innym bo to my tam bedziemy mieszkac.... :D :D :D

renata i marcin witamy i jak najbardziej zachęcamy do opowiedzenia nam o swoich zmianach w projekcie, bo każdy z nas ma po prostu inne pomysły... No i potem zdjęcia, zdjęcia żebyśmy mogli popatrzeć co moglismy mieć a nie mamy..... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie juz na maksa domowo :lol: - w ciagu dwoch dni ekipa parkieciarzy ulozyla nam sliczne podlogi :D Na razie oczywiscie jeszcze bez lakieru, listew. Klepka debowa, 22mm gr., ulozona we wzor okretowy, klasa "rustik" - czyli z sekami i roznicami w kolorze, czyli taka, jaka lubie najbardziej 8)

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/kc6.jpg

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/kc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, Ty to jesteś tajemnicza... :D :D :D :D taki malutki rąbek kuchni nam pokazać ..i zostawić? :o :o :o Ja chcę resztę też zobaczyć....proszę.... :lol: :lol: i tę drugą cześć salonu też. Ja cały czas zastanawiam się jak oddzielić chociaż troszkę kuchnię od salonu. Na tapecie jest wyspa no i barek wyższy od szafek. Niestety, chyba za dużo... :-? :-? :-? bo nie wiem jak to zrobić.... A korytarz i wiatrołap też masz już zrobiony? Pokaż nam troszke więcej i przede wszystkim ten cudny piec kaflowy, proszę..... :) :) :) :)

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia twoje i Gosi, która cos nam się bardzo ociąga i powoli zapomnia o Granatowcach jeszcze nie mieszkających w swoich Granatach..... :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Aniu u Ciebie, naprawdę już tak domowo.

Przyłączam się do prośby Niny - uchyl rąbka tajemnicy i pokaż ciut więcej.

 

U nas prace powoli do przodu. Mamy już ścianki kolankowe i wieniec. Na ukończeniu są także roboty ziemne związane z położeniem kolektorów do pompy ciepła.

26 maja zaczynamy robić dach. I tu moje pytanie do granatowców, którzy podnosili ściankę kolankową, wiem że już pytałam ale spytam raz jeszcze. Czy przedłużaliście krokwie. Nasi murarze zrobili nam małą przymiarkę, zbili deski tak jak krokwie i oparli na wieńcach. Przy długości krokwi tak jak w projekcie i przy podniesionej ścianie kolankowej wydawało mi się że dach będzie "za krótki", że zrobi się taka "za mała czapeczka". W związku z tym planujemy te krokwie wydłużyć, nie wiemy jednak o ile, aby nie przedobrzyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, Tobie też się dostanie.... :wink: :wink: :wink: zaglądam do twojego dziennika ...a tam tylko stare wpisy!!! Tak to nie można, proszę o uaktualnienie.... :D :D :D Sylwia to samo....do raportu....

:D :D :D :D

 

Proszę o łagodny wymiar kary :wink: :lol: . Mam na głowie ostatnie egzaminy, czekam na opinię promotora o pracy, w pracy zawodowej koniec roku i bilans, na dodatek od wczoraj do piątku jestem w domu, Kamil z gorączką niewiadomego pochodzenia, szukam samochodu dla siebie, eee taaaam doba za krótka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dziewczyny, to wrzucam na chwile juz coraz bardziej prywatne wnetrza :wink:

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/kc8.jpg

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/kc4.jpg

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/kc3.jpg

 

Tu nasze drzwi :D - wejscie do lazieneczki na dole i kotlowni.

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/kc5.jpg

 

A tu - dla niedowiarkow - ze ciezko jest miec i normalnej wielkosci szafe i drzwi do kuchni przez spizarke :lol:

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/kc9.jpg

 

Nina, w wiatrolapie jak widac nic jeszcze nie ma (no, oprocz wycieraczki 8) ), w tle drzwi do schowka i jeszcze niezabudowane schody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas zastanawiam się jak oddzielić chociaż troszkę kuchnię od salonu. Na tapecie jest wyspa no i barek wyższy od szafek. Niestety, chyba za dużo... :-? :-? :-? bo nie wiem jak to zrobić....

Nina, a wkleisz jakis plan pokoju i kuchni z wymiarami (przepraszam, jezeli gdzies na poczatku naszego watku juz wklejalas, nie pamietam), bo u Ciebie to wieksze metraze sa.

Na barek i wyspe w parze potrzeba sporo miejsca, trzeba uwazac, by nie bylo "dwóch grzybow w barszcz" :lol:

 

Asiulaiprzemo - dzieki za komplementa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiatrołap wydaje się taki duuuży ...

 

Ach! Izulek, przypomnialas mi o waznej informacji, ktora mi umknela! - ja przesuwalam te sciane dzielaca wiatrolap i hall (powiekszylam wiatrolap), po kaflach mozna policzyc ile mniej wiecej ma długosci (kafle 33cm), jezeli ktos bedzie zainteresowany, to dokladnie pomierze :)

 

Siates - naprawde sie nie obejrzysz, jak u Was tez bedzie juz ten etap :D , ja sie nie moge nadziwic, jak ogladam swoje archiwalne zdjecia, ze to tak szybciutko poszlo (choc nie bez przeszkod i problemow - no ale to normalne na budowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zachwycona tym co zobaczyłam w efekcie końcowym!!! Gratulacje Aniu! teraz już pozbyłam się wątpliwości i NA PEWNO będzie Granat!!!

Twoja kuchnia jest ze spiżarką??

I mam prośbę czy mogłabyś jeszcze wkleić zdjęcie salonu od drugiej strony tzn. widok na cały salon łącznie wyjściem na taras- bo mam nadzieję , że pomoże mi ono olsnić mojego mąża :p bo ciągle mi truje że jemu się wydaje ,że salon jest za mały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata i Marcin, jezeli Twoj maz marzy o wielkim salonie to... no nie ma sie co oszukiwac :wink: , 24m kw, to zawsze beda 24 metry :lol: Pierwsze zdjecie z widokiem na pokoj, cala kuchnie i stol zrobilam stojac oparta plecami o rog pokoju, takze to moze dac wyobrazenie o wielkosci pomieszczenia. Niestety zdjecia z jest drugiej strony jeszcze nia mam, jutro postaram sie pstryknac.

Te dwa okna, przy ktorych stoi stol, a dokladnie srodek tej scianki dzielacej okna to rowno polowa pomieszczenia. :) Czyli tyle, ile jest po prawej od stolu - tyle jest po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, powiem tak...pięknie, pięknie i jeszcze raz pieknie......:D :D :D ale sie ukrywałaś i nic nie pisałaś, że tak daleko u Was juz prace są posunięte......i pewnie niedługo przeprowadzka,co?

A w sprawie mojej kuchni to chyba wyraziłam się niejasno... :roll: zastanawiam się czy zrobić wyspę czy barek, który zasłoniłby mi troszke kuchnię a nie jedno i drugie razem. Troszkę byłoby tego za dużo na tak małej powierzchni. Ogółem powierzni w tej części Granata jest u mnie 48 metrów. Z tego na kuchnie przypadnie około 10m, spiżarka 2,2m a reszta to salon. Oczywiście pod oknem jeszcze będzie stał stół z krzesłami tak samo jak u Ciebie. Do tego dochodzi otwarty korytarz, który ma około 11m i wiatrołap 5,5m2. Druga strona to pokój 20m2, pom.gospodarcze 10m2, łazienka prawie 6m2 i mały korytarzyk 3,m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...