Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kozyra, z tego co pamietam to chyba jesteś pierwszą osobą wsród granatowców, którzy muszą skorzystać z usług archeologów. Wiem, że to trochę opźnia prace ale pewnie nie masz wyjścia.

Ania, u Ciebie spokój chwilowy ale zaraz prace ruszą z kopyta a u mnie każdy mały kroczek cieszy, bo wiekszość robimy sami. (czyt. SAM :D )

Gosia a Ty znowu nam zniknęłaś....:roll: :wink:

A reszta jak zwykle śpi.....pobudka, już koniec maja sezon budowlany dawno rozpoczęty... :D :D :D Sylwia, coś nam chyba obiecałaś, czyż nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam podobny problem, wniosek o WZ złożyliśmy 25.02.08 i nic............Pani w Urzędzie Gminy już chyba z 10 terminów mi podawała, że będą jutro ...pojutrze itd... i do dziś nie ma... Ale widzieliśmy projekt decyzji wydany przez projektanta no i niestety nie ma tam pozytywnej odpowiedzi na wniosek....projektant napisał że działka nie spełnia warunków bo nie ma zabudowanej działki sąsiedniej!!!!!

I tu zaczynają się różnice w interpretacji ustawy i Rozporządzenia....bo nikt niestety nie wyjaśnił czarno na białym co to jest "działka sąsiednia" a w mojej gminie zdaje się , że uważa się za taką- tylko taką która ma wspólną granicę!!!! a nie biorą pod uwagę zabudowy w "obszarze analizowanym" w którym to w naszym przypadku istnieją zabudowania. Oczywiście nie ma miejscowego planu zagospodarowania...ale to wy wiecie...

Czy ktoś z was miał podobne problemy i może podzielić się radą jak sobie radzić z " urzędniczym uporem"???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyznam, ze nie przeczytalam calego tematu GRANAT, bo jest tego dosyc duzo, ale na pewno wszystkie te informacje przydadza mi sie predzej czy pozniej.

Zdecydowalismy sie juz na 90 % wlasnie na ten projekcik. Zalozenia byly takie, zeby domek byl dosyc maly (moj maz uwaza, ze 123 metry to i tak za duzo), poza tym, chcialam kuchnie polaczona z salonem, dodatkowy pokoj na dole, malutka lazieneczke na dole. Natomiast na gorze 3 sypialnie i lazienke. Takze granacik spelnia nasze wymagania idealnie. Jak dla mnie, spizarka tez jest fajnym rozwiazaniem, bo w kuchni nie zawsze jest gdzie trzymac niektore rzeczy. No i nad garazem mozna wygospodarowac fajny schowek czy tez pralnie.

Jak na razie jestem jeszcze dosyc zielona jesli chodzi o budowe i projekty i na pewno nie dostrzegam niektorych szczegolikow, ktore pozniej beda wazne. Dlatego tez tu jestem i mam nadzieje, ze dowiem sie od Was wielu rzeczy.

Pierwsze moje pytania dotycza lazienek. Jesli mozecie, to odpowiedzcie, prosze. Po pierwsze jak duza jest ta lazieneczka na dole? To znaczy czy bedzie tam miejsce na kabine prysznicowa? A co do lazienki na gorze, to jak wyglada sprawa ze skosami? Czy bylaby mozliwosc zrobienia wanny z parawanem czyli tak jakby z prysznicem? Dziekuje z gory za odpowiedz i pedze czytac dalej, bo to forum to skarbnica wiedzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaba - jezeli mnie pamiec nie mysli geodetra wzial w 2007r 800zl

 

Xatia - witaj i przyjmij gratulacje - sposrod tysiecy projektow wybralas prawie_idealny :lol: "prawie" -> poniewaz kazdy z nas (z tego co kojarze) wprowadzal jakies modyfikcje, aby domek idealnie dopasowac do swoich potrzeb :D

Odpowiadajac na Twoje pytania - w dolnej lazience swobodnie miesci sie kabina (ja mam 80-tke w kwadracie), na gorze wejdzie i wanna i prysznic, lazienka jest bardzo przestronna (nie podnosilam scianki kolankowej, czyli mam wymiary z proj).

Zmiany w moim Granacie - dodalam okno polaciowe w pomieszczniu nad garazem - u mnie jest to pralnio-suszarnia - super pomieszczenie!!!

Dodalam okno polaciowe nad klatka schodowa (bardzo dobre posuniecie - zrobilam to za rada naszej Pierwsze Zamieszkalej Granatowiczki :lol: - Gosi (Sutruh), za co za kazdym razem Jej dziekuje :D

Poza tym kosmetyka - zmienilam ksztalt okienka okraglego na kwadratrowe, a.. jeszcze na bocznej elewacji zamiast 3 mam 4 okna (dwa na gorze i idealnie pod nimi dwa na dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@, wlasnie dlatego tu jestem :) Na pewno skorzystam z Waszego doswiadczenia i wprowadze tez male modyfikacje :)

Ale domek prezentuje sie bardzo fajnie i jest taki wlasnie w sam raz. Szkoda tylko, ze jeszcze taka daleka droga przed nami. Jak na razie mamy dzialeczke, a to juz duzo. W kwietniu wzielismy slub, takze nastepne zadanie to wlasnie wybudowac domek :)

 

Aha, wiem, ze to troche glupie pytanie, ale tak mniej wiecej jak oceniacie budowe Granacika? Czy jest to dom w miare przystepny cenowo w budowie? Z projektu wyglada, ze powinno byc w miare ok, bo przynajmniej dach jest w miare prosty. Ale pytam czy nie ma w tym projekcie jakichs szczegolikow, ktore pozniej w trakcie budowy okazuja sie byc bardzo drogie?

 

Ani@, nie wiem dlaczego nie moge zobaczyc Twoich zdjec z poprzedniej strony :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ dziękuję Ci serdecznie za informacje...troszkę mnie uspokoiłaś,gdyż zadzwonił do mnie geodeta i za uzgodnienia ZUD zamiast umówionych 350 zł zaśpiewał sobie 550 zł... :cry: wkurzyłam się po usłyszeniu tekstu od niego , że osoby budujace dom mają pieniądze i taka podwyżka jest da nich mało znacząca :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, przyzwyczaj się .....tak jest z każdym, który będzie coś u Ciebie robił. Wszyscy myślą standardowo - budujesz się, to masz kasy jak lodu......a, że każdy z nas ( a przynajmniej Ci o których wiem ) buduje z kredytu....to już nie ma znaczenia....

Ja za wytyczenie domu zapłaciłam geodecie 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaba, ja zawsze przeliczam na procenty :lol: i ta podwyzka, o ktorej Wam pan zakomunikowal to az 60 procent!

Zreszta w temacie budowy i kasy, to moje drugie imie brzmi "ile_i_dlaczego_tak_duzo" :lol:

Ta kwota dla geodety, o ktorej pisalam to jeszcze byla razem z tyczeniem dzialki (4 punkty) i niesteyt nie pamietam ile chcial za samo wytyczenie domu.

 

A u mnie juz sa prawie prawie schody 8) ciesze sie, ze nie pomalowalam wczesniej klatki schodowej (tylko zagruntowalam), bo jest tak usyfiona przez panow od schodow, ze strach :roll: Sa juz prawie wszysktie stopnie, podstopnice i te listwy na bokach a takze gorny stopien zlicowany z klepka na gorze.

Od dzis mam takze nasze docelowe drzwi zewnetrzne, drewniane. Podobnie jak wew. maja klasyczny podzial, bardzo proste i zdecydowalismy sie jednak bez przeszklenia. Pokaze je, jak juz bedzie tynk zew i beda sie odpowiednio prezentowaly :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłam od siebie z budowy. Zrobiłam sobie kolację i jak zwykle zaglądam co tam tutaj słychać.....ciężko dzisiaj pracowalismy aż do samego wieczora.... i wcale jeszcze nie chciało mi się wracać ale......no właśnie jutro rano do pracy muszę jechać....

Od kilku już dni walczę jak lwica o kafle do salonu i korytarza...i wiecie co - zwątpiłam w to, że dzisiaj można kupic coś dobrego od ręki. Pierwsza wersja czasu oczekiwania na kafle to minimum 6 tygodni.. :o :o :o :o :o Jutro okaże się czy moja siłą persfazji była przekonująca a wtedy opiszę całą historię z kaflami, które wybrałam .....a jest o czym pisać.... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak dawno tu nie byłam, że nawet nie wiem od czego zacząć oglądanie i czytanie, nowi ludzie, domki, aż miło że wszystko tak rośnie. My zaczęliśmy naszego granata 7 kwietnia, a wczoraj - 28 maja zaczęli nam dach. Mieliśmy baaaaaardzo bystrą ekipę. Będzie dach, a potem pewnie przerwa... Powoli myślimy o oknach, drzwiach, ścianach i itp. No to zabieram się do czytania, a potem postaram się - po raz pierwszy - jakieś zdjęcia wrzucić (u nas niestety nie ma okrągłego okna:( i spiżarki - wygrała opcja większej kuchni, schody betonowe i garaż dwustanowiskowy). To na razie tyle, pozdrawiam wszystkich po przerwie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa i jeszcze jedno... Na zdjęciach wielu z Was widać grasujące maluchy:) Czy Wasze dzieci, wnuki i inne:) też uwielbiają bawić się na budowie? Naszego trzeba prawie siłą ciągnąć z powrotem do domu! Beczki, taczki, kamyki, piasek, cegła.... marzenie... a po wszystkim nasz Jasiek deklaruje, że zostanie budowlańcem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Beata,

daj fotki koniecznie :)

Słyszałam, że ekipę aż roznosiło po Waszej budowie :)

O jakich oknach myślicie? Drewnianych czy PCV i jakiej firmy?

Bo my właśnie lada dzień musimy podjąć decyzję, żeby wpłacić zaliczkę i cały czas wahamy się między firmą Jocz a Avante.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze dzieci też uwielbiają bawić się na budowie?

 

Oooo no przeciez!!! :lol: Budowa to przeciez raj dla Bobów Budowniczych - a posiadam takich Bobów sztuki dwie :lol: (jeden tez Jasiek :D ).

Co prawda "po" wygladaja jak dwaj gornicy, ale to szczescie na twarzy... :D ... tu znajduje potwierdzenie powiedzenie, ze dziecko jest albo czyste albo szczesliwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza - co do okien jeszcze nie wiemy - dachowe mamy veluxa, a pozostałe jeszcze nie wiemy. Zastanawiamy się czy okna wstawiać już teraz, czy poczekać na przyszly sezon. Na pewno będą PCV, nasz wykonawca polecał jakiegoś producenta z Sierakowic, ale jeszcze nic nie zdecydowaliśmy.

Ani@ - fakt budowa potwierdza, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko:) Aż miło patrzeć na takiego brudaska:)

A co do naszej ekipy - faktycznie bystra, że szok. Aczkolwiek mojego męża prawie o całkowite osiwienie przyprawili :o - zaczęli budowę przed załatwieniem kredytu. Kasy brak, a tu codziennie coś trzeba kupić, a sumy nie małe i tylko straszyli, że albo będą jutro cegły, albo się zwijają. No, ale jak juz były pieniądze to wszystko się uspokoiło. Więc chyba naszego Pana Edzia wpiszę do ekip polecanych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEATA nam poczatek szedl szybko, ale wam to chyba EKSPRESOWO :D

gratuluje dobrej ekipy:)

 

XATIA ja rowniez gratuluje wyboru granata, bedziecie zadowoleni, zwlaszcza jak wprowadzicie takie zmiany zeby udoskonalic wyjsciowy projekt i przystosowac do Waszych potrzeb. My tez dodalismy okno na klatce schodowej i tu uklony dla poprzednikow :D

w skrytce okno kwadratowe, dwustanowiskowy garaz poszerzony o metr, i powiekszony taras caly zadaszony (REWELACJA - POLECAM !! )

w lazience na dole bedziemy miec polokragla kabine 90-tke, po tej samej stronie kibelek i na przeciwko kibelka umywalke - mysle, ze bedzie wystarczajaco wygodnie...

na gorze w lazience wstawilismy dodatkowa scianke dzialowa, do ktorej bedzie przylegac kabina, a pod skosem za scianka kibelek (zdjecia chyba na str. 23)

przez powiekszenie garazu do dwoch stanowisk , pralnio-suszarnia na gorze jest ogromna i cos czuje, ze tam moj synek z rodzenstwem w przyszlosci bedzie mial najlepsza zabawe :D

 

 

zabawy dzieciaczkow na budowie?? gora piasku jest najlepszym przyjacielem naszego maluszka, potrafi na niej siedziec i przesypywac godzinami piaseczek, po powrocie do domu ow piaseczek jest w kazdej dziureczce cialka (lacznie z uszkami :) )

 

 

u nas zaczal juz buszowac pan zlota raczka - na razie ocieplenie dachu welna....potem gipsowanie scian i dodatkowe scianki-polki z ply kart-gips.....

czuje ze pojdzie szybko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...