Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szymon

moje zmiany zaczęłam od fundamentów. Zmieniłam wnękę przy wejściu głównym z lewej strony na prawą, czyli w ten sposób dodatkowo poszerzyłam salon z kuchnią o 60 cm. Ja mam salon po lewej stronie od wejścia. Następnie przestawiłam komin , który na projekcie jest przyklejony do ściany nośnej - w taki sposób, że jest on teraz jednoczesnie ścianką od spiżarni, potem zburzyłam ściankę obok schodów i muszę powiedzieć, że salon z kuchnią jest olbrzymi :D Jutro wkleję zdjęcia salonu już bez lasku, sam ocenisz. Garderoba w moim przypadku wyszła tak jakoś sama z siebie. Stwierdziłam, że nie potrzebuję 20metrowej łazienki na górze i podzieliłam ją. Teraz łazienka ma ( chyba, nie pamietam dokładnie ) 11m2 a garderoba 9m2 po podłodze oczywiście. Szymon jak dasz garderobe obok schodów to ten pokój po prawej od schodów troche sie zmniejszy a i tak jest juz pomnijeszony kosztem korytarza, przemyślcie to. Co dokonstrukcji dachu to tak, to sie zmieni trzeba na nowo przeliczyc i strop i dach. Moja Pani adaptujaca w tym względzie dała "ciała" Mówiłam wyraźnie, że chcę, żeby krokwie dosyć dużo wystawały od domku a teraz widzę, że ona tego wszystkiego nie przeliczyła dokładnie i mam krótsze krokwie niż chciałam.

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/04256228bc148668e303f31593f1669c,5,19,0.jpg

 

Ani@ ja nie mam garażu przy domku, ja mam obok domku.

Oto mój garaż - duma mojego męża sam własnoręcznie go buduje :D

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/521eec63505fc822cf26d4661356ba92,5,19,0.jpg[/b]

 

Co do okien to wszystko mi pasuje, bo podniosłam parter o jeden pustak. W związku z tym wysokość na parterze będę miała 2,80 a i okna też będą ok!

I znowu juz po północy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sutruhdlaczego nie pokazujesz nam Twojego pieknego dachu? Pisałaś, że zdjęcia wkleisz a wcale nie wkleiłaś! Pokaż proszę, bo jestem ciekawa jak to wygląda, tym bardziej, że sama przymierzałam sie do tej dachówki. Niestety, musiałam zrezygnować ze względu na koszt. Dwa dachy to nie jeden..... :cry: i wybrałam miedzianą angobowaną.

A teraz z niecierpliowścią czekam na Twoje nowe zdjęcia.

Dobranoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D witam wszystkich :D

przepraszam, że nie wkleiłam zdjęć i nic nie pisałam, juz się tłumaczę :(

nasz poniedziałkowy montaż okazał się kompletną klapą :evil:

wyobraźcie sobie,

że zamontowano nam napęd do bramy garażowej, który ani razu nie zadziałał

zamontowano nam drzwi wejściowe z lustrem weneckim, które było porysowane,

mamy osadzone drzwi garażowe od strony ogrodu z niebieską pionową poświatą przez całą ich długość

mamy drzwi tarasowe z wystającymi gwoździkami!!!!!!

i okno w kuchi z rysą na szybie

 

cała nasza radość z tych cholernych montaży bardzo szybko uleciała, teraz zaczyna się walka o wymiane wszystkiego i o szybkość wymiany :evil: tych bubli co do nas przyjechały

 

dach wygląda pięknie, ale nie jest jeszcze dokończony (były burze, były ulewy, były drzewa na lini energetycznej, jedynie nie było prądu) w piątek majstrowie powiedzieli, że kończą montaż, więc wkleje zdjęcia końcowego efektu

 

Ani@ moją firmą montażową rekuperator będzie mój mąż 8) więc sama rozumiesz, że namiarów Ci nie podam hihiihihh, ta ceną którą podałam to cena rekuperatora, nie napisałam o tym przepraszam

 

wiecie co, budowa domu to dobra szkoła ucząca przetrwania i walki o przetrwanie - ale mama dzisiaj nastrój, kończe tym pesymistycznym nastrojem

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Witam !Wasiu tak mi brakuje czsu ma wszystko!Za chwilke jade na działkę ale jeszcze słówko!Mój Granacik ,rośnie ale ...Jakiej grubości wybierałaś fundamid ,my zamówiliśmy w zimie 8 oczywiście nasza hurtownia w ostatniej chwili innormuje że ma tylko 10 :evil: Nigdzie nie ma 8 mąż znalazł ale b.drogą.Jaką ty wybrałaś szerokość?Z dachowką to samo zaliczka dawno zapłacona a tak na serio to czy będzie na czas ?Ludzie to jest szaleństwo!!!!!!! :o Ewelino i Szymku !Co do pytania jaka odległość z kuchni do tarasu to; jakieś to małe ;:oops: zrezygnowaliśmy ze spiżarki .W sumie salon z kuchnią ma 40m i za nic nie powiedziala bym ,że nasza kawalerka na 32m pomieściła kuchnię ,łazienkę i pokój :o Myślę ,że tylko takie złudzenie !Co do tego co będze między kuchnią a salonem to raczj delikatna ścianka taki aneksik.Odnośnie kopania fundamentow to mieliśy podobną przygodę ale o mniejszych stratach. Jeśli chodzi naszą ekipę murarską, to odpukać w niemalowane sa bardzo dokładni i już teraz magę wszystkimi polecić. Miałam małe obawy ale kto ich nie ma !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, witaj

bardzo chciałam zobaczyć Twój stan surowy zamknięty ale niestety w tym albumie nie widać zdjęć. Dwa poprzednie albumy są widoczne a ten nie. Czyżbyś go schowała przed publicznością? :D

Ja tez mam się czym pochwalić i powklejam zdjecia z postepującego szkieletu dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie wiem dlaczego ale zdjęcia wcale sie nie wklejają podaję adres mojego albumu, gdzie możecie obejrzeć moją ostatnią krokiew od strony północno zachodniej wstawionej juz na gotowo czyli pomalowanej kolorem takim jakim chciałam :D i również przymiarki co do wydłużenia daszku nad tarasem.

 

 

http://foto.onet.pl/96q4,u86o4882g248

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasiek, nie wiem dlaczego nie widzisz zdjęć :roll: , powinny być widoczne dla wszystkich, mam dwie wiadomości odnośnie dachówki więc ktoś je widzi, ale dlaczego Ty nie mogłaś otworzyć :( , nie mam pojęcia, album nie jest ukryty, nie wiem co jest grane

 

 

Witam bo otwiera przeglądarką firefox albo coś w tym stylu będzie chodzić na 100% jak odtworzy internet explorer :D Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

AGNIESZKAR fundamenty osuszone??? pewnie juz są wylane, napisz co sie u Was dziej. Pamiętasz jak rozmawiałyśmy o dachówce? zabrakło nam ok 170szt podstawowej i chyba 18 gąsiorów, ale to dlatego jak później doszliśmy, że przy wycenie nie był uwzględniony wykusz i pewnie dlatego te braki.

Pozdrawiam serdecznie, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sutruh GRATULACJE :D

przyznam ze granacik wyglada przeslicznie:) juz sie nie moge doczekac, kiedy u nas taki dzien nastapi....

u nas jak na razie "robi sie" adaptacja i jak wszytsko pojdzie tak jak zaplanowalismy, to na przelomie maj/czerwiec wystapimy do gminy o zgode na budowe :lol:

wiem, ze od tego czasu jeszce dluga droga do zamieszkania, ale juz sie ciesze :wink: codziennie z mezem ogladamy mapy i projekt...(bez tego wieczor stracony)...i zaczynamy juz pomalu wydziwiac od tego ogladania :wink:

ale najwazniejsze, zeby raz ruszylo z kopyta, to potem jakos pojdzie, co nie??

pozdrawiam wszystkich

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fato, dzieki za info - ale wiem, że skrypt na forto onet jest napisany na explorera- to ja ci o tym powiedziałam. Problem w tym, że otwierałam przez explorera i widziałam dwa albumy w którym były zdjęcia a trzeci był pusty. Fato a jak tam Twoje poczynania z budową ? Coś nic na ten temat nie piszesz :)

Muszę wam powiedzieć, że jak się buduje dom to następuje pewne zboczenie :D Przez ostatnie trzy dni byłam w górach - kawał drogi z północy na południe - no i jak myslicie co po drodze robiłam? Oczywiście rozglądałam sie za budowanymi domamai i oglądałam jak mają dachy zrobione, z czego budowali no i w ogóle tylko budowa po drodze była najwazniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :D

 

misha555 dziękuje za gratulacje :D , bardzo sie cieszę, że podoba Ci się to co do tej pory wybudowaliśmy, też jesteśmy z tego dumni choć czasami nie było łatwo :( no ale dobrze, że dotrwaliśmy :D :D :D

przy budowie domu czas upływa od jednej dostawy materiału do drugiej, od jedego metra ściany do góry do drugiego, a jeszcze w między czasie przegląd sytuacji w różnych hurtowniach, nawet sie nie oglądniecie a zamieszkacie we własnym domu, czas nieubłaganie pędzi jak się wytyczy sobie cel i do niego dąży

 

pozdrawim, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sutruh, serdecne gratulacje z okazji "zamkniecia"! :D

Teraz to juz z gorki :wink: Podgladam sobie Wasz dom i jest to super uczucie, bo juz widze nasz - mam nadzieje, ze za niedlugi czas (ale mi sie zrymowalo :lol: ).

Co do rekuperatora, to wszystko teraz jest jasne :lol: zazdroszcze zaoszczedzonej na montazu kasy 8)

 

Wasiek - kurczaki, przepraszam, za zamieszanie z oknami, przeciez czytalam wczesniej o dumie Twego meza - zewnetrznym wielkim garazu "tymi recami" zbudowanym...takze teraz wszystko jasne.

 

Ja tez mam to zboczenie :lol: co Ty - kiedys patrzylam sie na kazdy dom jako na calosc, teraz robieram go kolorystycznie - dach, podbitka, rynny, elewacja, okna, ogrodzenie itd :lol:

 

U nas na razie przestoj - sciany zaczna dopiero w przyszlym tygodniu - jest to efektem lapaniu kilku srok za ogon przez ekipe :evil: - musza u kogos innego skonczyc ogrodzenie :roll: Na dzialce cegly ledwo sie mieszcza, a dzis jeszcze przyjedzie wywrotka piasku do murowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sutruh nareszcie obejrzałam Twoje zdjęcia. Super, możesz być dumna z postępu prac.....tez juz tak bym chciała :( u mnie niestety jest nie wesoło.....zastanawiam się czy czasami nie podziękować obecnemu wykonawcy. Facet w ogóle ze mną nie współpracuje!!! Ja mówię mu, że jeżeli jeszcze coś chcę zmienić to jest normalnie. Każdy kto buduje to jeszcze w trakcie budowy nasuwają się jakieś przemyślenia co do zmian i jak mówili mi znajomi to oni nie mieli żadnych problemów z wykonawcą, on po prostu im to robił a zmiany nanosili później. Ten mój jest jakiś inny, zaczynam go mieć dość. Chciałam mieć wyciągnięte krokwie dachu, żeby przykryły podniesioną przeze mnie ściankę kolankową... a tu skucha, panowie po prostu obcinali krokwie jak im się żywnie podobało i teraz są bardzo krótkie i niezbyt to ciekawie będzie wyglądało jak dojdzie jeszczce 15 cm ocieplenia i tynk. Pytam się go czy można to jakoś wydłużyć a on do mnie, że wymyślam...

A może ktoś z Was wydłużał krokwie???? :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do sympatyków tego projektu, dlaczego?

odpowiada powierzchniowo, prosty dwuspadowy dach, rozmieszczenie pomieszczeń w środku pozwala na wykończenie poddasza w późniejszym terminie.

Ja bym przeniósł spiżarnię we wgłębienie pod schodami - byłaby chłodna bo przy kominie to chyba nie jest dobra lokalizacja.

Z checią zobaczyłbym Granata na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@, wasiek dziękuje za miłe słówka :lol:

słej, jeżeli będziesz w okolicach Zielonej Góry to zapraszamy :D

 

teraz budujemy ogrodzenie bo do posadzonych drzewek owocowych sarny zaczęły sie dobierać i obskubuja nam młode pędy :evil: a jeszcze niedawno się cieszyłam jak widziałam bliziutko nas sarny :lol: i teraz mam za swoje

 

u Was też jest kiepsko z cementem? ostatnio czekaliśmy półtorej tygodnia zanim była dostawa, acha do dnia dzisiajszego żadna z firm nie zrealizowała reklamacji :evil:

 

pozdrawiam, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytających i odpisujących.... chociaż tych ostatnich jest coraz mniej. Czyżbyście nie mieli o czym pisać? Ostatnio byłam troszkę w rozjazdach po Polsce ale mimo tego robota u mnie na budowie posunęła się do przodu i beze mnie. Agata jak tam Twoja budowa?Pewnie stan zero już jest?

Misha555 a Twoje problemy z adaptacja projektu juz zakończone?

Ania@ a Twoi pracownicy wrócili już do Ciebie na budowę?

Gosia :-) u Ciebie stan zero już jest a co dalej?

Fato tak sie przechwalałeś, że jak zaczniesz budować to będziesz wszystko opisywał i co? Jeszcze nie zaczołeś?

Anijka a gdzie Ty sie podziałaś??? Nie budujesz dalej? Pokaż nam co masz nowego.

Pozostali GRANATOWCY może coś napiszecie ? jak Wam idzie z wykonawcą, z cenami na materiały budowlane no i z samymi dostawami materiałów budowlanych.... koszmar te ceny..... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto parę nowych zdjęć. Nareszcie zaczyna byc widać, że to jest domek.....

http://foto0.m.onet.pl/_m/ed948303f9b5f74cf1652dce9b0594e8,3,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/dd314a425bc0f651ae2fe350bd00077c,3,19,0.jpg

A tutaj widać wyciągnięty dach nad tarasem. Oczywiście zmieniłam to, mój dach jest dłuższy niż w projekcie.

http://foto2.m.onet.pl/_m/a8e55f1a2068b995d1aa69aafae7d2b6,3,19,0.jpg

Jeszczce raz rzut okiem na dom od frontu :)

http://foto2.m.onet.pl/_m/7348b6312cab46524a085325e078be02,3,19,0.jpg

A tu widać jakie grube słupy mam na tarasie....

 

Nie wiem dlaczego ale te zdjęcia wyszły bardzo małe. Może ktoś mi powie dlaczego tak się dzieje? A w ogóle to czasami nie mogę wkleić zupełnie zdjęć. Co zrobić, żeby wyszły większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...