Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

już się melduję :)

U nas zaczęli deskowanie dachu. Fotek na razie brak :cry:

Jutro przed nami trudny dzień. Jedziemy na poważną rozmowę z naszymi budowlańcami stanu surowego za dachem :wink: .

Mamy podpisaną z nimi umowę, ale dwa dni temu "szef" zaczął mężowi coś wspominać, że były (będą) dodatkowe prace i on chce zweryfikować zakres umowy ( i co pewnie za tym idzie - kasę :x ).

Więc, jak na rozsądną Panią Inwestor :wink: przystało pojechałam wczoraj do naszego kierownika budowy z umową z wykonawcą i z wypunktowanymi pracami za które wykonawca chciałby zapewne dodatkowe pieniądze, oraz z wypunktowanymi pracami, których wykonawca nie wykonał pomimo zapisów w umowie ( z różnych względów ich nie wykonał, np. chcieliśmy rzeźbione krokwie, potem się rozmyśliliśmy, jest jeden komin zamiast dwóch bo mamy pompę ciepła itp.). Kierownik potwierdził moje argumenty i jutro mam je zamiar rzeczowo wyłożyć wykonawcy. A co, nie będę dawała się robić w ....

 

Zaczęliśmy także zbierać oferty na wykończeniówkę.

Powiedzcie mi czy:

- 125 zł netto z materiałem za ocieplenie poddasza (wełna 15+5, karton gips, folia, przygotowanie do malowania)

- 23,50 zł netto za tynki cementowo-wapienne z materiałem

- 135 zł netto za ocieplenie zewnętrzne (15 cm styropianu plus tynk sylikatowy 2 mm baranek) z materiałem i montażem parapetów zewnętrznych

- 50 zł netto za standardowe (cokolwiek to znaczy :wink: ) położenie kafli

 

to są dobre ceny??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęliśmy także zbierać oferty na wykończeniówkę.

Powiedzcie mi czy:

- 125 zł netto z materiałem za ocieplenie poddasza (wełna 15+5, karton gips, folia, przygotowanie do malowania)

- 23,50 zł netto za tynki cementowo-wapienne z materiałem

- 135 zł netto za ocieplenie zewnętrzne (15 cm styropianu plus tynk sylikatowy 2 mm baranek) z materiałem i montażem parapetów zewnętrznych

- 50 zł netto za standardowe (cokolwiek to znaczy :wink: ) położenie kafli

 

to są dobre ceny??

 

Pozdrawiam

 

Izulek ja Ci podam może moje to będziesz miała się do czego odnieść.

 

Tynki gipsowe lub cementowo-wapienne - 11 zł sama robocizna

Ocieplenie zewnętrzne styropian z tynkiem 2 mm baranek - 27 zł sama robocizna

Położenie kafli normalnych rozmiarów 25 zł oraz tych bardziej uciążliwych 27 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fato, Twoje ceny są za piekne, żeby były prawdziwe.....chyba, że....a z jakiej części kraju pochodzisz, bo nie pamietam?

U nas na północy, tynki cementowo-wapienne niżej niż 17 zł za sama robociznę nigdzie nie znajdziesz a i to jest rodzynek. Normalnie wszyscy krzycza 20zł. Ocieplenie zewnętrzne całkowita robocizna czyli styro, siatka,klej a potem na to tynk to od 55 wzywż i niżej sie nie da. Ja sama za ocieplenie i wtopienie siatki w klej zapłaciłam po znajomości 22 zł za metr a i tak mi skopali. Teraz jak rozglądam sie za tynkiem to ceny zaczynaja sie od 23 zł za metr położenia tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fato, Twoje ceny są za piekne, żeby były prawdziwe.....chyba, że....a z jakiej części kraju pochodzisz, bo nie pamietam?

U nas na północy, tynki cementowo-wapienne niżej niż 17 zł za sama robociznę nigdzie nie znajdziesz a i to jest rodzynek. Normalnie wszyscy krzycza 20zł. Ocieplenie zewnętrzne całkowita robocizna czyli styro, siatka,klej a potem na to tynk to od 55 wzywż i niżej sie nie da. Ja sama za ocieplenie i wtopienie siatki w klej zapłaciłam po znajomości 22 zł za metr a i tak mi skopali. Teraz jak rozglądam sie za tynkiem to ceny zaczynaja sie od 23 zł za metr położenia tynku.

 

Wasiek te ceny jakie ja mam są wszędzie w naszym regionie "świętokrzyskie", a jeśli chodzi o tynki to nasze gipsowe po 11 zł robocizna a w łazienkach i garażu cem-wap w ramach promocji dostaliśmy w tych samych pieniądzach. A ocieplenie zewnętrzne to sama robocizna bez materiału 27 zł oczywiście obejmuje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok :) ja tez sie znow melduje :)

 

nasze ceny za robocizne przy wykonczeniu:

 

- polozenie plytek podlogowych : 35PLN

- polozenie plytek w lazienkach : cena umowna za calosc....zobaczymy ile wyjdzie :)

- tynki wewnetrzne : 13 PLN

- ocieplenie i tynk zewnatrzny : 40 PLN

- podbitka : 45 PLN

- malowanie scian: 7 PLN na gotowo

- poddasze na gotowo (z malowaniem) : 55 PLN m2.

 

w centrum wielkopolski !! 30 km od poznania.... :D

 

Izulek szukaj szukaj....bo to co piszesz to ceny z kosmosu !! albo sprobujcie znalezc jednego DOBREGO fachowca od calej wykonczeniowki - wtedy wszytsko jest do dogadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis po raz pierwszy wybralismy sie cala rodzina (czyli w 3 i pół :D osoby) na podboj sklepow ...

odwiedzilismy kuchnie w BRW.... i chyba sie zdecydujemy... jestem umowiona na piatek na projekt i wycene w salonie BRW ale juz wiec=m czego chce i w jakich kolorach, wiec to bedzie tylko formalnosc :)

 

odwiedzilismy tez rozne salony imarkety z plytkami, tapetami i podlogami (wszelkiego rodzaju)...

tak wstepnie wybory padly..

- lazienka na gorze : Paradyz bambus...ale wciaz nie wiem jaki uklad zrobie :roll:

- podloga i sciana z kuchenka w kuchni : gres polerowany 60x30 Yukon.....taki sliczny delikatny beż z polyskiem :lol:

- podloga w pokoju dziennym : panele Balterio dab tasmanski z v-fuga...myslelismy o panelach drewnianych, ale ze wzgledu na dzieci ktore ciagle cos upuszczaja, przewracaja, jednak zdecydowalismy sie na panele laminowane... teraz mamy drewniane i po 4 latach juz sa bardzo nieladne i zuzyte... faktem jest ze wtedy nie bardzo sie znajac na tym wszytskim wybralismy to co nam sie podobalo nie zwracajac uwagi czy drzewo jest trawde czy miekkie i teraz mamy tego efekt....

 

wybralismy tez ceramike lazienkowa i jestesmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego dnia (zakupow zero ale jakaz satysfakcja z dokonanych wyborow :lol: )

 

nadal mam problem z okresleniem korytarza...jasny czy ciemny? plytki/gres czy panele? farby czy tapety? ostrzejsze kolory czy stonowane? nic mi do glowy nie przychodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nowe schodki przed domkiem.... :D :D :D oczywiście inne niz w projekcie, bo tamte za nic mi się nie podobały. Nasze schodki do domku są identyczne kształtem jak balkon nad drzwiami, tylko powiekszone.... :D :D :D jak wiekszość rzeczy u mnie.... :D :D :D

I jak Wam sie podobają?

 

http://images26.fotosik.pl/238/271bab17cdcdb8d3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba znowu musze przywołac Granatowców do porządku...... :wink: :wink: :wink:

Ania, ....GOSIA...... nie macie żadnych rozterek budowlanych?

 

Ninka, no normalnie wypoczac sie spokojnie nie da :lol: :lol: :lol:

Wakacjowalismy sie przez 2 tyg i w ogole o budowie nie myslelismy :D

Pytalas wczesniej o lakier - polozyli nam go dzien przed naszym wyjazdem, nastawilam reku na 100% i pojechalismy. Gdy wrocilismy jednak czuc jeszcze bylo troszke ten lakier. Przewietrzylismy i jest super. Teraz tylko sie zastanawiam, jak ja te parapetowe zrobie, z takim slicznym nieporysowanym parkietem :lol: az mi go zal :roll: mam plan dorysowac na zaproszeniu przekreslony but na wysokim obcasie :wink:

 

Ale najwazniejsze - Nina - najserdeczniejsze gratulacje!!!! oczywiscie z okazji ciazy Twojej corki :D :D :D . Chyba jakis dobry teraz czas na ciaze, bo niedawno sie dowiedzialam, ze u mnie w rodzinie tez bedzie kolejna dzidzia (nie ja, nie ja :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta .... gratulować ?? :)

 

 

Wracając zaś do cen wykończeniówki - to są ceny z materiałem, więc jakby trudno porównać, ale mam inną wycenę samej robocizny:

- Izolacja poddasza, wykonanie stelaży i opłytowania płytą G-K,

przygotowanie do malowania 68zł m kw

-Wykonanie ścianek działowych na stelażu, opłytowanie, przygotowanie

do malowania 48zł m kw-. Kafelkowanie:

- proste 54zł m kw

- zacinane kąty 35zł mb

- cokoły 25zł mb

- mozaika 90zł - 120zł m kw

 

cały czas szukamy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano gratulowac :wink:

dlatego mamy takie cisnienie na zakonczenie wykonczenia we wrzesniu i przeprowadzke z poczatkiem pazdziernika...chcemy tam troszke pomieszkac i przyzwyczaic naszego pierworodnego zeby pozniej w polowie grudnia ten szok nie byl ani dla niego ani dla nas tak ogromny :D

 

z tym Vatem !! swietny pomysl.... kto sie juz rozliczal - bardzo prosze o wskazowki.... bo nam beda chyba mieli tez troszke do oddania :D

 

zaraz zabieram sie za przygotowanie zdjec do wklejenia...maz bedzie siedzial ze wzrokiem wlepionym w 22 latajacych po trawie facetow upoconych jak prosiaki :lol: to ja w spokoju zrobie co obiecalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to zaczynam - dzis tylko kilka fotek...

 

widok na sciane w pokoju dziennym, gdzie bedzie TV:

http://images28.fotosik.pl/238/45d8bc13f8b4e0d2med.jpg

 

kuchnia od strony wejscia do skrytki:

http://images27.fotosik.pl/237/a079c4d30ff8e4ecmed.jpg

 

kuchnia -widok z wejscia do pokoju dziennego:

http://images32.fotosik.pl/303/babd527416bba161med.jpg

 

kuchnia - widok z tarasu (pokazuje tesciowej co i jak :) ):

http://images34.fotosik.pl/303/56d845e57597cc93med.jpg

 

lazienka na gorze - intymny kibelek :D :

http://images28.fotosik.pl/238/8955c479c167124fmed.jpg

 

niebawem wiecej fotek (ale to ja musze wziac aparat w swoje rece... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, to ja jeszcze raz zapytam o intymny kibelek w górnej łazience: teraz jak już są wykończone skosy i podłoga - jest odpowiednia wysokość, czy facet 1,80 spokojnie tam stanie wyprostowany?

I gdybyś mi tylko napisała jaka jest odległość od otworu drzwiowego do tej ścianki dzielącej kabinę od kibelka :) .

Kuchnia już nabiera właściwych kształtów. Zastanawiam się tylko czy ten filar nie spowoduje, że do kuchni nie będzie docierało światło dzienne z salonu :roll: . Ale zapewne Ty na żywo widzisz to i wiesz, że będzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu gratulacje !!

teraz widze, ze budowa Waszego mocno powiekszonego Granata to nie byl przypadek :D Ty po prostu wiedzialas, ze bedziesz miala wiecej wnusiow no i trzeba bedzie ich gdzies wszytskich pomiescic i ugoscic, jak przyjada na wakacje :lol:

my pol roku temu myslelismy ze trzeci pokoj na gorze zostawimy na bialo i wrzucimy stare meble....a teraz trzeba bedzie zrobic wszystko... od A do Zet :)

sle skoro jestesmy lekko na uboczu to przynajmniej syn nie bedzie sie nudzil i za rok - dwa beda dwa takie urwisy biegaly po ogrodzie :D[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...