Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

IZA

w kibelku i takie prawie 190 sie zmiesci :) - przecwiczone na sucho :wink:

odleglosc scianki od drzwi do pom gosp nad garazem to 124cm i jej grubosc to 13 a od scianki do okna - 140cm.

 

kuchnia...jak widac na zdjeciu gdzie pokazuje uklad tesciowej... slup zaslania okno kuchenne patrzac z tarasu, ale to wcale nie przeszkadza w naswietleniu pomieszczen, poniewaz kuchnie mam od poludnia (wiec ciagle jasno, poza tym bedzie lampa sufitowa + halogeny na podwieszanym suficie + oswietlenie z okapu... powinno starczyc wieczorami :) )

a pokoj tez wyglada na jasny... i tez bedzie dobrze oswietlony: lampa sufitowa + 3 kinkiety + halogeny na suficie podwieszanym nad TV...jesli tego bedzie malo dostawie lampe stojaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Halo dziewczyny, no nareszcie jakaś dyskusja na forum.... i to nawet ożywiona... :p :p :p

Iza, ja Vat rozliczyłam i złozyłam w urzędzie z końcem marca. Jak do tej pory nikt do mnie nie dzwonił ani nie dostałam zwrotu. Trochę dużo mi się tam uzbierało i przyznam, że czekam z utęsknieniem żeby zobaczyc te pieniążki na koncie, moim oczywiście.... :D :D :D I tak jak napisałaś, za rok 2007 trzeba rozliczyc się do końca czerwca czyli jutro jest ostatni dzien składania wniosków o zwrot vatu.

Marta widzę, że w kuchni masz zrobiony sufit podwieszany taki o jakim my myslimy , żeby zrobić bo musimy podłączyć okap do komina wentylacyjnego. Ja do tego jeszcze chce pozostała część sufitu, czyli w środku wyłożyć drewnen takim samym jak schody. Co z tego wyjdzie, to jeszcze zobaczymy. Na razie do kuchni u nas jeszcze droga daleka.... :) :) :) ponieważ idziemy małymi kroczkami do przodu....Teraz mój mąż robi na gotowo spiżarkę i zaraz tam wstawiamy półki, żeby w końcu ułożyć wszystkie rzeczy. które potrzebne są do grilowania, bo ciagle cos nam znika... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, a Ty skąd wiedziałaś, że Marta spodziewa się drugiego potomka?

Marta, a Ty czemu sie nie chwalisz? Ja tam jak widzisz, chwalę się od razu, tym bardziej, że ciąża córki jest wyczekiwana i trochę trudna... :-? :-? :-? Musi bardzo uważać już teraz, co to bedzie dalej?

Wiem co będzie, to co dzisiaj .... mój wnusio będzie więcej czasu spędzał z dziadkami....co nam bardzo pasuje.... :D :D :D :D

dzisiaj miałam go dla siebie przez cały dzien......trudny dzień przyznaję i bardzo męczący.... :) :) :) Już zapomniałam jak to było.... tak cały dzień..... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiulaiprzemo do końca roku można złożyć wniosek o zwrot vatu za materialy kupione w 2007 roku, za ten rok zapewne można będzie złożyć do końca przyszłego roku. Wniosek można składać raz w roku. Na razie nie znam wielu szczegółów, bo mój mąż się tym zajął.

 

Ja mam na głowie obronę pracy. Trzymajcie kciuki 9 lipca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Iza, to ja mało domyslna jestem i przeleciałam to zdanie.....hmmm ....nie załapałam po prostu..... :D :D :D :D

Wiesz, ja nowelizacją ustawy już sie nie zajmowałam, bo jak rozliczyłam to zapomniałam..... :D :D :D ....tylko nie moge zapomnieć, że na koncie jeszcze tego nie mam.... :D :D :D a jak przyjdą, to tak szybko zostaną te pieniądze wydane, że pewnie szybko o nich zapomnę, że były..... :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze mowiac to juz chyba ze 2 strony wczesniej zasugerowalam ze mamy wielkie cisnienie na ukonczenie domku kolo wrzesnia i teraz nie bardzo pamietam, kto ale albo Ania albo /gosia wylapaly podtekst :D

co tam sie wielce chwalic? u nas pierwsza ciaza byla wyczekiwana, teraz to czysty przypadek :) ale bardzo sie cieszymy, bo bedzie w domku wesolo no i szybciej skonczymy domek - przez maluszka :D

co bedzie - jeszcze nie wiemy tak za 3-4 tygodnie bedzie mozliwosc sprawdzenia, ale czy ulozy sie stosownie, zeby moc cos zobaczyc??

 

z tym Vatem to roznie ludzie mowia...jedni ze trzeba zlozyc wniosek za materialy zakupione w 2007 do konca czerwca, a inni, ze nie wazne kiedy - wazne ze nie czesciej niz raz do roku... nam tez troche wyjdzie, choc czesc materialow udalo sie nam kupic bez Vatu - na WZ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja nie chcialam wtedy zeby ktos zalapal :lol:

 

na forum budowlanym powinno sie poruszac GLOWNIE tematy budowlane :D

 

niestety codziennie wracam z pracy po 17 i potem w calosci poswiecam sie synkowi i mezowi....ciezko znalezc jeszcze czas nawet na kilka fotek, ale obiecuje ze tak szybko jak bede mogla - wrzuce fogtki na forum, choc wczoraj pokazalam to co najwazniejsze :)

 

teraz kiedy fachowiec gipsuje niewiele widac postepow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Ale ozywiona dyskusja! .. na cale szczescie nie tylko na budowlane tematy :wink: Misha, taki "czysty przypadek" - jak piszesz - to chyba najlepsza metoda :lol: - u mnie obie ciaze byly mocno wyczekane, a im bardziej chcielismy, tym to czekanie sie wydluzalo :roll:

Poza tym gratulacje! - domek juz jest coraz bardziej domowy :D

 

Co do vatu, to - jezeli nic sie nie zmienilo od marca (! - mam nadzieje, ze nie :wink: )- z tym koncem czerwca to chodzi tylko o to, ze od lipca zmienia sie ten wskaznik gusowki (jest on zmienny w okresach kwartalnych). Czyli do konca czerwca jest on prawdopodobnie wyzszy niz ten, ktory bedzie od lipca (ceny mieszkan nieznacznie spadaja). Ja - tak jak Nina - rozliczalam sie do konca marca, bo juz wtedy bylo wiadomo, ze od kwietnia bedzie on nizszy (czyli summa sumarum nizsza kwota wyliczonego zwrotu) i w okresie styczen - marzec po prostu bardziej sie to oplacalo. Poza tym zwrot vatu jest bezterminowy i obejmuje faktury od 2004r, mozna sie rozliczac raz w roku. W dziale finanse jest super watek o zwrotach vatu, gdzie doradzaja ludzie rozliczajacy na codzien te nasze wnioski, jest lista materialow podlegajacych odliczeniu i masa bezcennych porad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sezon budowlany w pełni sprzyja dyskusjom. Paniom- Ninie i MArcie WIELKIE gratulacja z okazji powiększenia rodziny. Suuuuuper:) Widać, że powiększone metraże bardzo się przydadzą:)

Co do VAT-u - nie wiedziałam, że można tylko 1 na rok "wnioskować" - czy to znaczy, że zakupy za 2008 rok, jeżeli chce się wszystkie faktury z tego roku rozliczyć, to najlepiej będzie dopiero w 2009 do US złożyć? Pewnie tak. Już się boję tych druczków - formularze są suuuuuuuuuuper :x

My właśnie szukamy okien i drzwi - załamani jesteśmy z lekka dopłatą za łuk w oknie balkonowym - 1.700 zł, co sprawia, że okno kosztuje sporo ponad 3.000. Masakra! Tu, wielkie dzięki Izie za informacje o cenach. Dalej dumamy - czy ładniejsze i droższa, czy tańsze, ale ciut gorsze.... Pozdrawiam wszystkich z chmurnego Gdańska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Granatowcy :D

 

potrzebuję Waszej porady odnośnie wykończenia komina ponad dachem.

Mamy komin systemowy Schiedel. Planowaliśmy wykończyć go cegłą klinkierową tzw. połówką pełną.

Dzisiaj mąż jeździł po składach za klinkierem i wszędzie mówią, że nie ma połówek cegieł klinkierowych pełnych są tylko perforowane, a one wg naszego kierbuda nie nadają się do wykończenia komina. Płytki też niby nie, bo odpadają. Pozostaje albo cegła klinkierowa pełna, albo tynk.

I tu pojawia się problem: cegła klinkierowa pełna podobno może się nie zmieścić między krokwiami, tynk natomiast średnio mi się podoba :cry: .

Mieliśmy nawet pomysł żeby te cegły pełne kupić i ciąć w pół, tak żeby uzyskać połówki cegieł pełnych ....

Nie mamy już żadnych pomysłów ... tak chciałam mieć ładny klinkierowy komin ...

 

Jak Wy rozwiązaliście sprawę wykończenia komina?

Pomocy ... może z Waszym doświadczeniem uda nam się coś sensownego wymyślić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, obejrzyj mój komin. Jest ocieplony, otynkowany i pomalowany farba silikonową. Nam osobiście bardziej podoba się taki właśnie komin niż klinkierowy. Zresztą, nauczona doswiadczeniem znajomych - odpadające albo przeciekające płytki - od razu wiedzieliśmy, że komin będzie otynkowany. Jest to pragmatyczne.... :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Nina, że Ty właśnie masz komin bez płytek czy też cegieł klinkierowych.

Mąż też mnie przekonuje do takiego rozwiązania, ale ja boję się że potem może na nim będą widoczne jakieś plamy, przebarwienia ...

Z drugiej strony myśląc o płytkach .... nasz komin będzie sporadycznie używany tylko w weekendy (bo to komin do kominka w salonie), więc zastanawiam się czy faktycznie te płytki to złe rozwiązanie ... może nie będą odpadać ?

 

Na wszelki wypadek, Nina mogłabyś mnie poratować informacjami odnośnie wykończenia komina - jak jest ocieplony, jaka to farba silikonowa (firma, gatunek)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze kominy są wykonane w sposób tradycyjny - prawie pod kalenicę z pełnej cegły (oczywiście solidnie wytynkowane) a powyżej z klinkieru perforowanego, aż do samego końca, a górna warstwa została wypełniona zaprawą do klejenia klinkieru taże wogole nie używaliśmy tych drogich pełnych cegieł klinkierowych

pozdrawiam wszystkie panie i nielicznych panów

 

Michał

(mąż Marty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...