Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Niedługo również dołącze do "granatowców". Jesteśmy jednak na samym początku. Na razie papierologia. Składam wnioski o warunki przyłączenia. Szukam granata w okolicach Krakowa, żeby zobaczyć go "na żywo".

Domki macie super. Okrągłego okna chyba nie będę likwidować. Cyhętnie obejrzałabym zdjęcia wnętrza domu Ani, ale zdjęcia "poznikały" nad czym bardzo ubolewam. Udało mi się przebrnąć przez te 31 stron, choć czasu brak.

Pozdrawiam. Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robert, schody przyjechały do mnie aż z wielkopolski a koszt wynegocjowany w grudniu 2007r. to 14 tys.

Siorka, te bloczki to tylko na dom bez garażu. Tylko, powiekszony dom pamietaj o tym i nie kupuj tyle..... :D :D :D fundament mam wysoki na 8 bloczków...

Magda, jak juz sie odezwałaś po tak długim niepisaniu :wink: :wink: to teraz pokazuj nam jak bedziesz miała coś położone z tych ciekawych kafli.....:D :D :D

Fato, a gdzie Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie: w jakim kolorze macie rynny? Są dopasowane kolorystycznie do dachu?

Mamy na dachu Robena kasztanowego, sądziłam że rynny powinny być też w zbliżonym odcieniu, natomiast wykonawca i gość w składzie budowlanym twierdzą, że rynny powinny się odcinać i proponują brązowe (takie czekoladowe)

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Od jakiegos czasu probuje przebrac przez ten caly granatowy watek, ale nie jest to latwe.

Tak jak juz kiedys pisalam, my jestesmy dopiero na samym poczatku drogi budowlanej. Mamy zlozony wniosek o WZ. No i mamy kupiona cegle. I tu wlasnie moje pytanie. Ile kupowaliscie cegly na domek z garazem? My mamy pustak max.

A moje drugie pytanie jest na temat tzw pomieszczenia gospodarczego i opalu. Czy jest jakas szansa na wygospodarowanie miejsca do skladowania opalu? Jak rozwiazaliscie ten problem? Bo przeciez wegiel czy drzewo gdzies skladowac trzeba. Bedziecie dobudowywac jakies osobne pomieszczenie czy macie ogrzewanie na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie kumam z tymi bloczkami fundamentowymi, mi wyliczyli w składzie około 1800 szt wymiary bloczka to 38/25/12 mój granat ma wymiary 11,11 na 9,12 + garaż 7,22 na 3,55 wysokośc fundamentów to 1 m nie wiem jak jest w orginalnym projekcie, bo nam architekt robił indywidualnie pokazaliśmy mu tylko rzuty :D Ale to nic skład budowlany mamy blisko i możemy zwrócić nadwyżkę. kupiliśmy stal na zbrojenie i tu okazało się że koszt jest mniejszy niż myśleliśmy :D coś optymistycznego

za ławy i fundamenty robocizna to 3200 zł

Zastanawiam się czy z ytonga czy porotermy budowac są tak różne opinie że juz sama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...dołączyłam dzisiaj :D ja też buduje z mężem domek...kochany granacik!! Zaczelismy rok temu, postawiliśmy stan surowy otwarty i musielismy przerwać bo zabrakło funduszy :evil: i zanim zaczelismy ponownie musielismy starac sie o kredyt. A teraz juz znów wszytsko ruszyło....wstawili nam okna i drzwi. mamy juz umówionego fachowca na instalacje i tak dalej...takze roboty idą :D

widzę ze bardzo popularny jest GRANAT, ale to chyba swiadczy o tym ze projekt sie podoba, jest funkcjonalny i po prostu sliczny hihi. Takze wprowadzilismy kilka zmian ale nie znacznych...jedynie podnieślismy scianke kolankową na garażem i wejscie będzie od sypialni nie od łazienki. Zrobimy tam wielką garderobę. Poza tym zrezygnowalismy z małej spiżarki koło kuchni i co za tym idzie okrągłego okienka. No i oczywiście taras wylejemy większy niż jest pokazane na projekcie.

Pozdrawiamy wszystkich GRANATOWYCH :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek właśnie przejrzałam twój dziennik budowy...niestety nie wszystkie zdjęcia się otwierają :evil: ale schody są piękne. Ja też mam takie wymarzone i w moim granaciku pewnie będą podobne :D

A poza tym piękny jest również wypoczynek. Możesz napisać gdzie zamówiliście?, albo podać adres strony ( jeśli taki istnieje). I z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

 

 

My jeszcze mamy trochę czasu do meblowania, ale ja już mam plany jak będą wyglądać pokoje. Mam w głowie wszystko po kolei...

Nasz Granat budujemy na dolnym śląsku koło Lubina! :lol: Obok sąsiad zaraz po nas zaczął budować swoj domek....również granat :evil: :evil: :evil: a na wiosce jest jeszcze jeden taki sam. Na szczęście my mamy odbicie lustrzane, a oni budują z garażem po lewej stronie :)

 

Acha...mam jeszcze pytanie do wszystkich: jakie ogrzewanie zakładacie? My myslimy nam gazem albo nowością czyli pompą ciepła,ale z racji tego,że to nowość wahamy się bo nie znamy nikogo kto to już przetestował no i założenie jest bardzo drogie... około 50 tyś. Ale z drugiej strony mozna dostać na do dofinansowanie bo to jest ekologiczne ogrzewanie (żadnych spalin itp.) no i koszt ogrzewania rocznie to jedyne 1000zł. Ale z nów gdzieś mój mąż wyczytał,że w zimie nagrzewa dom jedynie do 15 stopni...to wtedy się nie opłaca. Ale mimo wszystko dodatkowo od kominka pociągniemy płaszcz wodny i oczywiście podłogowe :D

Gdyby ktoś wiedział coś o pompach ciepła albo ma gaz to proszę o podpowiedź co się bardzo opłaca. dzięki z góry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek - Nina - przesliczne masz schody!!!! Niesamowite sa te wstegi wienczace, piekna robota! :D :D :D GRATULACJE! :D

 

Po drugie - TARRRATAMTAM!!!! - - - - - - > jak sie domyslacie to triumfalne "taram" na czesc kolejnej granatowiczki, ktora zasiedlila domek!!!! :D :lol:

Mieszka nie nie-pro-wdo-po-do-bnie bosko! :D :D :D :D

Prace w domku posuwaja sie malymi kroczkami z powodu totalnego braku kasy. Na razie zakladamy kontakty, kupilam na dol zaslonki, bo w takim nowym domku jest straszne echo, i jak moje dzieciaki mialy drobna roznice zdan, to mi wiedly uszy :lol:

Poza tym to pomieszczenie nad garazem jest rewelacyjne -> mamy tam pralnio-suszarnio-prosowalnio-garderobe, co jest strasznie wygodne -> ciuchy sa w obiegu tylko w jednym pomieszczeniu. Naprawde w zyciu bym sie nie spodziewala po tym pomieszczeniu, ze tam tyle rzeczy wejdzie :D Tym samym odpada nam koniecznosc pakowania szafy do sypialni, bedzie wielka przestrzen (sypialnie mamy w tym pokoju z łukowym :lol: oknem.

Kolejna obserwacja - spizarka to jest to! wczesniej nie mialam spizarki i prawde mowiac nie spodziewalam sie, ze to jest tak bardzo wygodne - pewnie to kwestia tego, ze wszystkie produkty sa na wysokosci, na ktorej normalnie w kuchni nie wystepuja, bo jest to zazwyczaj wykafelkowana czesc miedzy dolnymi a gornymi szafkami :lol: jednym slowem sa na wyciagniecie reki! Rewelka!

Z minusow - u mnie zupelnie nie sprawdzila sie impregnacja fug - cale szczescie zrobilam to tylko w jednym pomieszczeniu - w tym nad garazem - te fugi brudza sie najszybciej, wrecz lepi sie do nich brud, poza tym gdy srodek do impregnacji podczas aplikacji dostanie sie na plytke, to potem dlugo pozostana szpecace slady przyciagajace brud, trzeba mocno sie naszorowac, aby to swinstwo z kafelkow usunac... no i tez kwestia estetyczna - fugi robia sie blyszczace od tego srodka (stosowalam "Delfina" - to zdaje sie atlas robi).

 

 

Iza - my mamy rynny czekoladowe, dach -czerwien w odcieniu miedz, obrobki to samo - czerwien miedziana, podbitke czekoladowa jak rynny.

Wspolczuje perypetii z zakonczeniem dachu :( - ale czy to nie wina dekarza? :-? Na jaka podbitke sie zdecydowaliscie? Bo jezeli tylko rynny beda czekoladowe, to troche bez sensu... a jakie macie obrobki?

 

A na koniec - witam nowych Granatowiczow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie: w jakim kolorze macie rynny? Są dopasowane kolorystycznie do dachu?

Mamy na dachu Robena kasztanowego, sądziłam że rynny powinny być też w zbliżonym odcieniu, natomiast wykonawca i gość w składzie budowlanym twierdzą, że rynny powinny się odcinać i proponują brązowe (takie czekoladowe)

Co myślicie o tym?

 

Ja ma czarno-brązową dachówkę ( jest czarna a w słoneczne dni lekko odbija się na brązowo- śliczna) i mam czarne rynny i wygląda super. Więc myslę,że powinnaś posłuchać swojej intuicji i wziąć zbliżony kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, najserdeczniejsze gratulacje z okazji osiagnięcia celu - ZAMIESZKANIA - w nowym domku... :D :D :D :D :D

Tylko teraz nie zrób tego co Gosia i odezwij sie do nas......:) :) :)

Gosia, wiesz, my dalej czekamy na Twoje dalsze relacje z mieszkania w Granacie. Może odezwij sie i opisz swoje doświadczenia i te dobre - np spiżarka, jak pisze Ania - i te złe, sprawdzone już w praktyce.

A kto następny? pewnie Marta...... :D :D :D :D powodzenia. My to chyba dopiero na Boże Narodzenie.....albo i wczesniej.... :D :D :D kto to wie? Na pewno nie ja..... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu GRATULACJE z okazji zamieszkania. Pamiętasz pierwszy sen w nowym domku ? :wink:

 

Witam kolejnych Granatowców.

W naszym regionie też potencjalnie powstaną kolejne dwa granaciki.

Chyba w niedzielę będziemy mieli gości na budowie, którzy chcą obejrzeć domek na żywo. Dobrze że mam posprzątane :)

 

Rynny będą jednak w kolorze zbliżonym do dachu. Wczoraj mąż jeździł i dopasowywał kolor. tak samo wszystkie obróbki. Podbitki nie mamy, tzn. mamy nadbitkę, widoczne krokwie i deski heblowane pomalowane drewnochronem na kolor zbliżony do dachówki (bardziej mahoniowo-czerwony niż brązowy). Wczoraj byłam na budowie i dekarz wytłumaczył mi dokładnie o co chodzi z tą dachówką krańcową. Ponieważ mamy deskowany dach to jak się założy dachówkę krańcową to ona nie zakryje całej grubości deski. Stąd też będzie tam wykończone blachą i ma być tak, żeby mi się podobało :).

 

Wczoraj miałam po raz pierwszy możliwość wejścia w każdy kąt mojego domku, bo już wszystko w środku jest wysprzątane, żadnych rusztowań, niepotrzebnych desek, gwoździ, pustaków. Kurcze, jakie fajne uczucie. Pokoje dzieci są takie duuuuże. Nasza sypialnia trochę zmniejszona ze względu na zmieniony układ ścianek działowych, ale myślę że najważniejsze są pokoje dzieci, bo to będzie ich całe królestwo, a w naszej sypialni tylko będziemy "spać" :lol:

Wrażenie robi też górna łazienka - moim zdaniem jest bardzo duża. No i te dwa pomieszczenia nad garażem. Super będzie tam pralnia i garderoba.

 

4 sierpnia wstawiają nam okna i drzwi wejściowe i bramę garażową. Cieszę się :)

 

Zmykam, bo jestem w pracy, w domu odcięta od internetu, bo mieszkamy u rodziców. W naszym mieszkanku remontujemy kuchnię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, przyjrzałam się dzisiaj swojemu dachowi i stwierdzam, że u mnie też dachówka boczna nie przykrywa krokwi do końca i wcale nie mam blachy - nie podoba mi sie takie wykonczenie (sorki :wink: ) U nas ta wystająca ozdobna krokiew po prostu pomalowana jest bejcą tak jak wszystkie pozostałe krokwie. To z kolei tez może sie komus nie podobać ale my tak mamy i nie narzekamy. Powiem więcej bardzo fajnie to wygląda jak ciemniejszy o ton kolor wystaje spod dachówki.

Kasia, przepraszam nie odpowiedziałam Ci na temat wypoczynku. Już piszę, wypoczynek kupilięmy na niemieckim ebay od firmy, która sprowadza meble włoskie na zamówienie. Długo czekalismy na ten wypoczynek ale jak widać i teraz jeszcze nie jest nam potrzebny ... :D :D :D

Jak wejde na ebay i znajdę te stronke to ci wyslę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wasiek za info :) więc będę czekać na linka z ebay.

Ja mam kilka wypoczynków już na oku,tutaj w Polsce patrzyłam na allegro, takie trochę podobne do twojego. Skóra i drzewo... śliczne. Ale mam jeszcze trochę czasu więc na razie się nie napalam.

Na początku sierpnia wchodzi gość od kanalizacji, centralnego ogrzewania itp. i może z nim elektryk a potem stawiamy ścianki działowe :D już nie mogę się doczekać.

Acha...pytanko: na jakiej wysokości macie osadzone okna. Oczywiście od wewnątrz...a dokladnie chodzi mi o to ile macie od posadzki do parapetu? Bo ja boję się,że w kuchni blat będzie za nisko...bo przecież nie może być wyżej niż parapet!

dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wszystko zaczęło...

http://images23.fotosik.pl/253/3a4e0be98f2edf04med.jpg[/img]

 

I dalej szło...

http://images25.fotosik.pl/253/9cb20a87d7bf56dfm.jpg

 

Panowie fachowcy dobrze się spisują

http://images32.fotosik.pl/322/b46d229dad1a5d47med.jpg

 

Nasz granacik rośnie w górę :)

http://images33.fotosik.pl/330/c6707d906cd1264cmed.jpg

 

A tu mój mąż-moje szczęście, patrzy ile już wydaliśmy kasy, a ja podekscytowana pstrykam ile wlezie

http://images28.fotosik.pl/254/63620237f0842e2cmed.jpg

 

Na dzisiaj to wszystko, ale obiecuję,że dodam więcej,żeby po krótce zadać wam relacje z budowy i mojego wymarzonego domku :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...