Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie elektryczne


Recommended Posts

Też chciałbym ogrzewać mój dom /150m/ kominkiem i energią elektryczną, chociaz we wsi moi sąsiedzi pukają się w głowę. Dodatkowy problem to przyłącze elektryczne i zainstalowana moc.

W umowie sprzedaży energi mam następujące dane: moc przyłączeniowa 7,0 kW , moc zainstalowana 11,2 kW, moc umowna przyłączeniowa 7,0 kW, napięcie zasilania o,4 kW.

Podobno to za mało.

Jeżeli nie będzie odpowiedzi to rozwinę nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam podobny dom na wsi (pod miastem). Najpierw mialem moc przylaczeniowa 13,5 kW. To wystarczajaco, przy braku ogrzewania elektrycznego.

Teraz, ze wzgledu na ogrzewanie elektryczne, wystapilem do ZE o warunki (i otrzymalem) na moc 21 kW.

Dlaczego tyle:

 

Sumaryczna moc grzejnikow: 11,0 kW

Podgrzewacz wody (250l): 2,5 - 4 kW

Razem ogrzewanie: max: 13,5 - 15,0 kW

 

Pozostaje 5,5 kW - 7,0kW. To niewiele (sama kuchenka elektryczna potrafi pobrac do 7,5 kW !!!!).

Ale poniewaz nie stosuje piecow akumulacyjnych (moc nalezy wymnozyc x 2,4) i podczas obecnosci w domu bede grzal kominkiem - uwazam, ze to wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam dom prądem (Convector).

Niech wszyscy, którzy chcą grzać tylko prądem domy o powierzchni większej niż 130m2 dobrze to przemyślą. Nie znam nikogo, kto ma dom większy niż ta powierzchnia i nie MUSIAŁ zrezynować z prądu, ze względu na koszty. Z obserwacji prąd sprawdza się pod warunkiem, że dom jest bardzo dobrze ocieplony, w miarę lekkiej konstrukcji, bez ciężkich betonowych stropów, schodów i balkonów, bez przeszkleń i otwartych klatek schodowych. Ewentualnie dla dużych powierzchni prąd+system kominkowy.

Kto używa konwektorów Convector i jaki się u was sprawdzają? Jak ustawiliście termostaty w grzejnikach? Jak z reklamacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi, widzialem Glamox-y.

Ale one sa prawie 2 razy drozsze od ATLANTIC -ow (http://www.atlantic-polska.pl)?

Sterowanie elektroniczne - ok, tyle, ze "atlantiki" te je maja.

 

Moze Glamoxy maja jakas inna ceche, ktora usprawiedliwia cene. Wiesz cos wiecej na ich temat?

 

A moze ktos nas forum moze okreslic WAZNE, DOBRE cechy grzejnika konwektorowego, za ktore warto zaplacic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem.

+duża powierzchnia wymiany ciepła i co za tym idzie jak największa ilość powietrza przepływająca w ciągu godziny (Convector 1000W 100m3 powietrza w ciągu jednej godziny)

+niska temp. obudowy = nieprzypalanie kurzu

+wysoki stopień ochrony obudowy

+cicha praca

+konstrukcja, która minimalizuje zbieranie się kurzu w obudowie

+termostat w każdym grzejniku pozwalający na indywidualne nastawy mimo pracy w centralnym systemie z programatorem

+minimalna bezwładność cieplna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tcic

Tak jak napisał Anonim - najważniejszą cechą jest powierzchnia

ogrzewania powietrza . Glamoxy są niskie , ala za to długie.

W jednostce czasu więcej przepływa przez nie powietrza , i mają

5 lat gwarancji i wdług mnie b. dobre termostaty . Coś co jest

dobre i ładne musi "trochę" kosztować.

Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy dom w Warszawie i chcemy ogrzewać prądem ze wszystkich powodów wymienionych przez was ( + dogrzewanie kominkiem).

Koszt energii w nocy w II taryfie u nas to 24gr!!, w dzień 31,9. Facet w sklepie ze sprzętem do ogrzewania elektrycznego powiedział mi ,że robili kalkulację i piece akumulacyjne opłaca się montować tylko wtedy , gdy różnica w cenie prądu między nocą a dniem jest co najmniej 50%.Pozostają konwektory i maksymalnie dużo podłogówki ( tylko kabel: maty są za drogie i nie ma efektu akumulacji, chociaż niewielkiego).Inny facet w innym sklepie stwierdził, że piece montowałby jednak, ale tylko w źle ocieplonych domach.

Druga sprawa to woda użytkowa. Zdecydowaliśmy się na bojler 150l ( 4 osoby + pies w przyszłości).Dochodzą do mnie głosy, że to może być za mało przy dorastających dzieciach. Na wszelki wypadek w dolnej łazience do prysznica doprowadzimy wodę z ogrzewacza przepływowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi - calkowicie sie z Toba zgadzam, ze dobra rzecz musi kosztowac. GLAMOX-y rowniez mi sie bardzo podobaja, ale jestem przerazony kosztami:

Glamox 1400 W z elektoronicznym termostatem to ok. 1200 PLN

Atlantic, rowniez z elektronicznym termostatem to 390 PLN.

 

COS TU CHYBA NIE JEST TAK - taka roznica?

Ja rozumiem: lepszy termostat, ladniejsze, 5 lat gwarancji -ale 300% roznicy !!!

Atlantic tez jest ladny, nie przypala kurzu, itp.

Ale nie do konca sie na tym znam. Moze jest jakis KRUCZEK !

Co takiego ma GLAMOX czego nie ma konkurencja?

 

Ogrzewanie na moj dom np: atlantic-iem to ok. 3200 PLN

Ogrzewanie Glamoxem to 11.000 PLN

Wiesz ile mozna miec grzania za 8.000 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...