Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym odśnieżacie podjazd do garażu lub posesję?


Czym odśnieżaliscie podjazd / posesje?  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym odśnieżaliscie podjazd / posesje?



Recommended Posts

Zaciekawiło mnie czego uzywacie od odsnieżania swoich włości. Tegoroczna zima jest dosyć obfita w śnieg, więc była okazja do przetestowania swoich narzędzi. Ja nie mieszkam jeszcze w domku, ale za rok chciałbym juz być wyposażony w takowe rzeczy... :wink:

A poza tym zastanawiało zawsze mnie czego używać, by nie uszkodzić np. kostki na posesji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne: metalowa (stalowa) szufla do śniegu. Mam 2: jedna bardzo solidna, ale przez to ciężka co utrudnia wyrzucanie śniegu. Druga z dość cienkiej blachy i już (po kilku latach pracy na kostce) mocno starta ale bardzo dobra bo lekka. Plastik to słabizna (miałem i już nie mam). W następny sezonie odżałuję forsę na dużą szeroką szuflę, którą (pez podnoszenia) wywozi się śnieg na odległość. Docelowo odśnieżarka.

Rysowanie kostki? Nie zauważyłem nigdy takiego efektu. Jedyne ślady powstawały gdy kułem lód na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzęt do odsnieżania robię sobie sam. Kupuję styl od łopaty i odpowiedni kawałek sklejki (grubość np. 0.8 ). Wielkość według uznania. Po połączeniu kilkoma wkrętami mamy super sprzęt. Mam podjazd z kostki więc nic innego za bardzo się nie nadaje. Taka łopata wystarcza mi na ok. 2 - 3 sezony (zależy od ilości śniegu) ponieważ nie ma co ukrywać zużywa się szybko.

Ale po tym sezonie pewnie trzeba będzie zrobić nowe egzemplarze (zwykle mam kilka rozmiarów). Za oknem znów sypie :evil: :evil:

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 years później...
Inne: metalowa (stalowa) szufla do śniegu. Mam 2: jedna bardzo solidna, ale przez to ciężka co utrudnia wyrzucanie śniegu. Druga z dość cienkiej blachy i już (po kilku latach pracy na kostce) mocno starta ale bardzo dobra bo lekka. Plastik to słabizna (miałem i już nie mam). W następny sezonie odżałuję forsę na dużą szeroką szuflę, którą (pez podnoszenia) wywozi się śnieg na odległość. Docelowo odśnieżarka.Rysowanie kostki? Nie zauważyłem nigdy takiego efektu. Jedyne ślady powstawały gdy kułem lód na wiosnę.

 

Napisz czy już kupiłeś, jeśli tak, to proszę zdradź jak się to cudo sprawuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne: metalowa (stalowa) szufla do śniegu. Mam 2: jedna bardzo solidna, ale przez to ciężka co utrudnia wyrzucanie śniegu. Druga z dość cienkiej blachy i już (po kilku latach pracy na kostce) mocno starta ale bardzo dobra bo lekka. Plastik to słabizna (miałem i już nie mam). W następny sezonie odżałuję forsę na dużą szeroką szuflę, którą (pez podnoszenia) wywozi się śnieg na odległość. Docelowo odśnieżarka.Rysowanie kostki? Nie zauważyłem nigdy takiego efektu. Jedyne ślady powstawały gdy kułem lód na wiosnę.

 

Napisz czy już kupiłeś, jeśli tak, to proszę zdradź jak się to cudo sprawuje :wink:

Ha - stare dzieje!

Kupiłem w miejscowości C. i w sklepie C. (którego nikt nie lubi). Jakościowo tandeta (plastyk taki jak wiadra budowlane - rozsypało się toto po 1 sezonie). Ale od strony koncepcji to rewelacja: u mnie prawie 200 m2 podjazdu (gładka kostka) i każdy rodzaj śniegu da się tym uprzątnąć - zarówno 5 cm puchu jak i 15 cm mokrego. Jak już więcej nie mogę zgarniać to lekko naciskam na uchwyt i spycham jak sanki poza podjazd.

Co do odśnieżarki, to usłyszałem kiedyś opinię o łączonym użyciu (tam gdzie nie bylo miejsca, żeby śnieg spychać na bok): zepchnięcie dwuręczną szuflą na bok a potem odśnieżarką wydmuchanie poza podjazd.

Wracając do szufli to aktualnie szukam czegoś solidniejszego - widziałem przy jakichś wyciągach, że mieli całe metalowe takie dwuręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne: metalowa (stalowa) szufla do śniegu. Mam 2: jedna bardzo solidna, ale przez to ciężka co utrudnia wyrzucanie śniegu. Druga z dość cienkiej blachy i już (po kilku latach pracy na kostce) mocno starta ale bardzo dobra bo lekka. Plastik to słabizna (miałem i już nie mam). W następny sezonie odżałuję forsę na dużą szeroką szuflę, którą (pez podnoszenia) wywozi się śnieg na odległość. Docelowo odśnieżarka.Rysowanie kostki? Nie zauważyłem nigdy takiego efektu. Jedyne ślady powstawały gdy kułem lód na wiosnę.

 

Napisz czy już kupiłeś, jeśli tak, to proszę zdradź jak się to cudo sprawuje :wink:

Ha - stare dzieje!

Kupiłem w miejscowości C. i w sklepie C. (którego nikt nie lubi). Jakościowo tandeta (plastyk taki jak wiadra budowlane - rozsypało się toto po 1 sezonie). Ale od strony koncepcji to rewelacja: u mnie prawie 200 m2 podjazdu (gładka kostka) i każdy rodzaj śniegu da się tym uprzątnąć - zarówno 5 cm puchu jak i 15 cm mokrego. Jak już więcej nie mogę zgarniać to lekko naciskam na uchwyt i spycham jak sanki poza podjazd.

Co do odśnieżarki, to usłyszałem kiedyś opinię o łączonym użyciu (tam gdzie nie bylo miejsca, żeby śnieg spychać na bok): zepchnięcie dwuręczną szuflą na bok a potem odśnieżarką wydmuchanie poza podjazd.

Wracając do szufli to aktualnie szukam czegoś solidniejszego - widziałem przy jakichś wyciągach, że mieli całe metalowe takie dwuręczne.

 

Teraz zauważyłam, że Ty mój sąsiad jesteś :D

 

A wracając do tematu, czy to ustrojstwo ze sklepu na C było chińczyckie, no i czy bardzo drogie było :roll:

 

Znalazłam trochę na Allegro, ceny różne, ale niektóre produkty nieznanych producentów :-?

Dlatego szukam porady u praktyków-posiadaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy już kupiłeś, jeśli tak, to proszę zdradź jak się to cudo sprawuje :wink:

Ha - stare dzieje!

Kupiłem w miejscowości C. i w sklepie C. (którego nikt nie lubi). Jakościowo tandeta (plastyk taki jak wiadra budowlane - rozsypało się toto po 1 sezonie). ....

Wracając do szufli to aktualnie szukam czegoś solidniejszego - widziałem przy jakichś wyciągach, że mieli całe metalowe takie dwuręczne.

 

Teraz zauważyłam, że Ty mój sąsiad jesteś :D

 

A wracając do tematu, czy to ustrojstwo ze sklepu na C było chińczyckie, no i czy bardzo drogie było :roll:

 

Było tanie, ale za ile? - nie pamietam. W każdym razie w znajomym sklepie ogrodniczym widziałem wówczas tego typu szufle o połowę droższe (wówczas ok. 170-180) i teraz żałuję, że nie kupiłem tych droższych.

 

To ma być solidne. I równe - ta moja sie poprzecierała, bo przecież szoruje po betonie. A tarła jakimiś obłościami plastyku zamiast wzmocnioną krawędzią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy już kupiłeś, jeśli tak, to proszę zdradź jak się to cudo sprawuje :wink:

Ha - stare dzieje!

Kupiłem w miejscowości C. i w sklepie C. (którego nikt nie lubi). Jakościowo tandeta (plastyk taki jak wiadra budowlane - rozsypało się toto po 1 sezonie). ....

Wracając do szufli to aktualnie szukam czegoś solidniejszego - widziałem przy jakichś wyciągach, że mieli całe metalowe takie dwuręczne.

 

Teraz zauważyłam, że Ty mój sąsiad jesteś :D

 

A wracając do tematu, czy to ustrojstwo ze sklepu na C było chińczyckie, no i czy bardzo drogie było :roll:

 

Było tanie, ale za ile? - nie pamietam. W każdym razie w znajomym sklepie ogrodniczym widziałem wówczas tego typu szufle o połowę droższe (wówczas ok. 170-180) i teraz żałuję, że nie kupiłem tych droższych.

 

To ma być solidne. I równe - ta moja sie poprzecierała, bo przecież szoruje po betonie. A tarła jakimiś obłościami plastyku zamiast wzmocnioną krawędzią...

 

Myciek, ja byłam ciekawa czy tę "docelową" odśnieżarkę już kupiłeś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myciek, ja byłam ciekawa czy tę "docelową" odśnieżarkę już kupiłeś :roll:

 

Aaaa, o to chodziło! Dla mnie docelowa jest obecnie solidna szufla dwuręczna. Po doświadczeniach z taką (tylko słabiej wykonaną) wiem, że dla mnie odśnieżarka spalinowa nie ma sensu. No chyba, że że na koncie bardzo przybedzie, siły fizyczne opadną i nie będzie mi żal kolejnego metra kwadratowego miejsca w garażu... (koniecznie te 3 warunki łącznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...