Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

` a co to jest ten inteligentny system bo nic mi to jakos nie mowi? :oops:

 

http://www.lcn.pl/

 

 

 

Kilka pytań do doświadczonych Faworyciarzy:

 

1. Czy instalowaliscie centralne odkurzanie? Gdzie umieszczaliście jednostkę centralną? Jakie ceny instalacji?

2. Czy instalowaliście kominek z płaszczem wodnym? Ile Was kosztował? Jaki polecacie?

3. Czy zna ktoś kocioł kondensacyjny WOLF CGB-24? Co o nim sądzicie?

 

Pozdrawiam,

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

` a co to jest ten inteligentny system bo nic mi to jakos nie mowi? :oops:

 

http://www.lcn.pl/

 

 

 

Kilka pytań do doświadczonych Faworyciarzy:

 

1. Czy instalowaliscie centralne odkurzanie? Gdzie umieszczaliście jednostkę centralną? Jakie ceny instalacji?

2. Czy instalowaliście kominek z płaszczem wodnym? Ile Was kosztował? Jaki polecacie?

3. Czy zna ktoś kocioł kondensacyjny WOLF CGB-24? Co o nim sądzicie?

 

Pozdrawiam,

 

MP95

1.jednostki mam 3,1 na dole i 2 u góry ortaz 3 szufelki,w wiatrołapie,obok kominka oraz w kuchni,koszt ok400zł plus materiał

2.mam zwykły kominek,nie chciałam robic z salonu kotłowni,teraz palę okazyjnie i widzę ile przy tym sprzątania,nie wyobrażam sobie palic naokrągło

3.ja mam zainstalowanego WOLF-a i jestem z niego zadowolona :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy są Wasze kotły ( interesują mnie kondensaty) i wielkość zasobników na wodę.

u nas 24kW kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania i zasobnik 300 l z podwójną wężownicą - mamy 2 panele solarne i kominek z płaszczem który grzeje zarówno c.o. jak i c.w.u. Nasz instalator twierdzi, że mniejszy zasobnik nie spełni swej roli i nigdy się nie spłaci... ale na rynku występują oryginale piece wraz z zintegrowanym zasobnikiem o pojemności około 120-160 l (np. Junkers, Valliant albo Viessmann) więc chyba te firmy wiedzą co robią... Jak w każdej dziedzinie budowlanki co majster to opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co niektórzy znają się na tym lepej więc proszę o radę. Jakie "sowa monika ka" zastosowała rozwiazanie przy roletach? białe prowadnice czy prowadnice w kolorze ram ale pokryte elewacją. Proszę o radę osób które potrafią to dostrzec ponieważ ja właśnie zamówiłam okna z roletami i chce mieć tak jak sowa. Moje prowadnice są wysuniete na zewnątrz od ram okna i nie wiem w jakim wziąć kolorze aby efekt był taki sam. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, witam wszystkich !!

Wystarczyło kilka dni nie być on-line i cała masa nowych postów!

A u mnie mały postęp(ik) i pytanie do Was.

Wykonanwca przedstawił dość dokładny kosztorys i za wykonanie całego domu (wersja zwężona z podwójnym garażem, dachówka) zaproponował 615 tys. :o

W cenie materiały i całe to załatwianie.

Cena nie obejmuje:

- kominka

- rekuperacji

- płytek naściennych w kuchni i łazienkach

- ceramiki i kranów

- właczników i gniazdek elektr. (ale sieć elktr. oczywiście zrobi)

- szamba

Więc liczę, że wydam 650 - 700 tys. :-?

naturalnie nie stać mnie :wink: ale co tam ...

 

Jak sądzicie, nie naciąga mnie?

Pozdrawiam wszystkich nowych i nienowych forumowiczów.

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań do doświadczonych Faworyciarzy:

1. Czy instalowaliscie centralne odkurzanie? Gdzie umieszczaliście jednostkę centralną? Jakie ceny instalacji?

2. Czy instalowaliście kominek z płaszczem wodnym? Ile Was kosztował? Jaki polecacie?

3. Czy zna ktoś kocioł kondensacyjny WOLF CGB-24? Co o nim sądzicie?

Pozdrawiam,

MP95

Ja co prawda doświadczony nie jestem, ale mam brata (tak, tak).

No więc brat ma kominek z płaszczem wodnym i narzeka, że kiedy ma wyłączony piec gazowy, to musi naprawdę zdrowo nahajcować, żeby kaloryfery były choć lekko ciepłe. Pewnie nie jest to regułą, ale mnie wystarczy, żeby zdecydować się na kominej zwykły (zresztą taki mam w moim aktualnym domu i jest świetnie - grzeje ile trzeba, przez kanały dogrzewają się 2 pokoje - więcej się nie dało, bo nie przewidzieliśmy w odpowiednim czasie kanałów w ścianach).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, witam wszystkich !!

Wystarczyło kilka dni nie być on-line i cała masa nowych postów!

A u mnie mały postęp(ik) i pytanie do Was.

Wykonanwca przedstawił dość dokładny kosztorys i za wykonanie całego domu (wersja zwężona z podwójnym garażem, dachówka) zaproponował 615 tys. :o

W cenie materiały i całe to załatwianie.

Cena nie obejmuje:

- kominka

- rekuperacji

- płytek naściennych w kuchni i łazienkach

- ceramiki i kranów

- właczników i gniazdek elektr. (ale sieć elktr. oczywiście zrobi)

- szamba

Więc liczę, że wydam 650 - 700 tys. :-?

naturalnie nie stać mnie :wink: ale co tam ...

 

Jak sądzicie, nie naciąga mnie?

Pozdrawiam wszystkich nowych i nienowych forumowiczów.

Hej!

 

Według mnie trochę dużo... ale ja jestem na razie na etapie surowym zamkniętym i już widzę, że mój kosztorys znacznie się rozjeżdża w górę, więc może... Chociaż wciąż liczę, że nie przekroczę 600tys. z całym wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu (też rekuperator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że 615 tyś za stan bez łazienek i "zewnętrza" czyli kostki, ogrodzenia itp to za dużo.

Myślę, że można z wszystkim wyrobić się w 600 tyś. (oczywiście można również wydać 1.200.000,00 zł - zależy od poziomu wykończenia...) Oczywiście nie do przecenienia jest zrzucenie z siebie całej papierologii - ja dostałem już nieźle w kość, a jeszcze sporo do zrobienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc brat ma kominek z płaszczem wodnym i narzeka, że kiedy ma wyłączony piec gazowy, to musi naprawdę zdrowo nahajcować, żeby kaloryfery były choć lekko ciepłe. Pewnie nie jest to regułą, ale mnie wystarczy, żeby zdecydować się na kominej zwykły (zresztą taki mam w moim aktualnym domu i jest świetnie - grzeje ile trzeba, przez kanały dogrzewają się 2 pokoje - więcej się nie dało, bo nie przewidzieliśmy w odpowiednim czasie kanałów w ścianach).

Pozdrawiam

U nas na razie (choć jeszcze nie mieszkamy, ale już grzejmy codziennie) kominek z płaszczem sprawdza się znakomicie - kaloryfery są gorące po 20 minutach palenia. Później średni ogień wystarcza na utrzymywanie wody w instalacji na poziomie 70 stopni. Moje testy pokazują, że ostro hajcując można zagotować wodę w instalacji :evil:

Oczywiście kominek zawsze pozostanie tylko dodatkowym źródłem ogrzewania (chyba że po styczniowych podwyżkach zmienimy zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/quote=DrBrat] A ja mam mieć piec Junkers kondensacyjny i zbiornik na wodę o poj. 120 litrów.

Czy to w takim razie nie za mało na 4-osobową rodzinę?

 

Taki kocioł masz obecenie czy taki planujesz w faworycie ?

 

Nam dwaj hydraulicy polecają 24 kW i zasobnik 150 l (twierdzą, że w zupełności wystarczy). Nasza rodzina to 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Wody dotychczas w blokach zużywaliśmy dużo :(

Może więcej faworytowiczów się wypowie w tej sprawie. Mamy garaż na 1,5 samochodu (skrócony o 1,5 m podwójny). Czas mnie goni, więc pomóżcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiamy się z mężem nad zakupem projektu Fawory, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji chcielibyśmy go zobaczyć w rzeczywistości. Mam więc prośbę czy ktoś z Krakowa lub okolic byłby tak miły i umożliwiłby nam zobaczenie go "na żywo".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz na poważnie- tez mi sie wydaje Dr Bratt ze to drogo bardzo 650 tys bez tylu rzeczy

 

nam na poczatku prawie wszyscy radzili zeby unikac wykonawcow ktorzy oferuja tez materiał bo oni najwięcej zarabiają na materiale

zawsze mozna duzo stargowac samemu w sklepie czy hurtowni jak sie bierze w 1 miejscu duzo

 

my mielismy taka umowe z wykonawcami - oni sobie biora co im potrzeba i przedstawiają wz a my sie rozliczamy w sklepie 1 raz w miesiacu

zawsze byly rabaty

tylko cegly czyli porotherm i dachowke sami bralismy bo to byl duzy koszt i trzeba bylo sie targowac

 

a o jakich papierach w ogole mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/quote=DrBrat] A ja mam mieć piec Junkers kondensacyjny i zbiornik na wodę o poj. 120 litrów.

Czy to w takim razie nie za mało na 4-osobową rodzinę?

 

Taki kocioł masz obecenie czy taki planujesz w faworycie ?

 

Nam dwaj hydraulicy polecają 24 kW i zasobnik 150 l (twierdzą, że w zupełności wystarczy). Nasza rodzina to 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Wody dotychczas w blokach zużywaliśmy dużo :(

Może więcej faworytowiczów się wypowie w tej sprawie. Mamy garaż na 1,5 samochodu (skrócony o 1,5 m podwójny). Czas mnie goni, więc pomóżcie ...

Jeśli nie masz solarów to zasobnik 150l jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...