Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jesteś kochana i zrób sobie dobrej kawusi i się nie denerwuj ja tylko tak pytam bo wiesz zawsze jeszcze mogę nogi za pas i zwiać w las ale się rymło. Zawsze jeszce mogę się wycofać - czyli jesteś raczej za tym żeby pozamykać pomieszczenia

 

 

Pomysł z przesuwanymi drzwiami miedzy kuchnią a jadalnią wg.mnie świetny.

Piękne drzwi powyżej

Kawka super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O tak, właśnie coś takiego chciałam też u siebie. Czy takie przesuwne są duuużo droższe niż zwykłe drzwi?

Rhundla czy przesuwałaś w którąś stronę lub powiększałaś wejście do kuchni , czy wejście jest tak jak w projekcie? U Ciebie fajnie się mieszczą skrzydła drzwiowe na ścianach przy otwartych drzwiach , zwłaszcza to skrzydło wchodzące na wykusz. Ja otwór drzwiowy chciałabym trochę powiększyć, ale własnie nie wiem czy to będzie możliwe, ponieważ wtedy braknie miejsca na rozsuwanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie zrobić zdjęcie , stojąc w przejściu między salonem a holem wprost na drzwi wychodzące na taras. Ile jest tam miejsca, czy drzwi na taras nie wcinają się za bardzo w wejście z holu do salonu?

My mamy zamiar powiększyć salon właśnie o taras, a w miejscu gdzie są dwa okna w salonie zrobić duże i szerokie drzwi tarasowe. Nie wiem czy to dobry pomysł z tym powiększaniem salonu? Czy nie będzie zbyt duży?

 

Proszę bardzo

http://images49.fotosik.pl/248/0d6ccccc3b11f1b8.jpg

od holu do drzwi tarasowych jest w linii prostej 4m.

 

Mój taras ma 4x4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izusia ja mam syna Piotra 15 lat i córcię Paulinkę 12 i myślę, że dom jest ok. Jak analizowałam z mężem metry zadawałam sobie pytanie nad każdym pomieszczeniem i tak :

-kuchnia około 13 m2 mniejsza nie może być bo co i jak pomieścisz ja analizując projekty właśnie w szczególności patrzyłam na kuchnię teraz mam 11 m2 i mi się podoba. Oczywiście jak ktoś ma mniejszą też musi sobie poradzić ale budujemy domki może raz w życiu

- wioatrołam powinien być większy i widzisz tutaj masz nawet za małe pomieszczenie

- spiżarka ok

- no może salon jest za duży ale jak pomyślisz sobie , że jest tam jeszcze jadalnia a na święta duży stół i 15 osób przy nim to nawet jadalnia jest za mała a popatzreć się na salon oddzielnie to ma około 30 m2 tak myślę - no to chyba w domku mieś mniejszego nie powinno być ja oczywiście tak myślę.

- gabinet to jest minimum - dużo pracuję w doku i mąż też /regał , sofa, blat pod oknem taki roboczy mały dywanik i widzisz też wydaje się mały pokoik jeszcze z 2 m2 by się przydało.

- łazienka widzisz wszyscy kombinują jak ją powiększyć czyli już drugie pomieszczenie /wietrołap pierwsze/ jest to jakieś minimum

- garaż ja będę miała jednostanowiskowy czyli też minimum jak będę wychodzić z samochodu to nie chcę się przytulać do niego

- pomieszczenie za garażem a kosiarka stół z krzesłami z tarasu na zimę rowerki drabina itp wiesz sma ile to miejsca trzeba

teraz góra

- łazienka tez większość mówi, że mała a pomieszczenie pralnia-suszarnia minimum także tym sobie głowy nie zawracaj

-pokoje śliczne duże a jak meble poustawiasz to zobaczysz sobie, że wcale tak dużo miejsca nie ma/byłam z moja córcią w sklepie z meblami bo lubię sobie tak poplanować i jak wena twórcza nas chwyciła i tu kącik na przyjęcie koleżanek czyli dwa fotele podwieszane wiklinowe stoik i mała sofa oddzielona sznurkami z perełkami od reszty pokoju czyli biurka i spania i tak sobie patrzę, że nie wiem jak ten nasz projekt pomieszczę a Paulinka się pyta czy starczy jej pokoju/ jej pokoik to ten nad tarasem

-sypialnia moja i mego kochanego męża to ta nad kuchnią czyli ogromne łóżko dwie szafeczki nocne komoda na ścianie łazienki może coś do siedzenia jakiś fotel lub ławeczka taka obita przed łóżkiem i akurat

- pokój syna to ten nad gabinetem podobny problem jak u córki obym wszystko zmieściła

A widzisz kochana teraz mam 55 m2 dzieci 11m2 współny pokój a ja mam z faworytem taaaakie plany. A może się przytrafi trzecie :)

Zawsze możesz zabrać rodziców lub jakieś dziecię może zostanie z Wami w domku a jak wszystkiego czyli całego sprzątania będziesz miała dosyć jak już zostaniecie sami to sprzedacie dom i wyprowadzicie się do małego domku w górach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia - a kto ci wyginal te karnisze?

cos mi sie kolacze ze to sasiad - jesli dobrze pamietam z forum

 

a do okien lukowych mozna karnisze linkowe zastosowac - Iwona P zamiescila niedawo zdjecia

 

mi sie wydaje ze faworyt faktycznie jest duzy i na 4 osobowa rodzine troche jest duzo miejsca

 

My mieszkamy w trzy osoby + 2 psy i jest ok:) Przestronnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pokoj kapielowy nie jest zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami. Ten sam grest na calych scianach oraz podlodze.Nie jestem zwolenniczka ukladania tylko do wysokosci lamperii, czyli nie ide z obowiazujacym trendem;) Plytka jest brazowa, a gdy pada na nia swiatlo robi sie szaro-srebrna. Postawilam na braz i biel. Ozdobne ledy niebieskie. Lazienka ma ogrzewanie podlogowe, przy czym jest ono sterowane tzw. inteligentna glowica w grzejniku lazienkowym. Takie rozwiazanie powoduje, ze w tym pomieszczeniu jest temperatura zawsze wyzsza nic w pozostalych pomieszczeniach, 25-30st. C. Tak jak lubie, gdy wychodze z wody:)

Kabina natryskowa firmy Novellini, baterie firmy TRES, bidet i wc firmy Hatria, wanna firmy ANFRA (polski eksporter). Umywalka - ArtCeram Crystal Wall.

 

 

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/0521996c.jpg

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/96f0315f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwa P czy masz na imię Iwonka tak jak ja? Przepraszam ale jestem przyzwyczajona do zdrobnień więc jak Ktoś juz nie będzie mógł wytrzymać to niech da znać:)

Teraz to nam zapodałaś - mam usposobienie klasyczne czyli prostota i ponadczasowość a Ty zrobiłaś to w stylu gratuluję -to jest moje tylko zdanie i nie wzdycham ach och na każde zdjęcia - moje skromniutkie zdanko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja kuchnia. Po zlikwidowaniu spizarki ma powierzchnie 15m2. Wyspa zawsze byla moim marzeniem. Poczatkowo zaprojektowalam polwysep wychodzacy od sciany przy okne ku wyjsciu do jadalni. Jednak po dlugich za i przeciw doszlam do wniosku, iz obchodzenie wyspy 'na okraglo' bedzie dla mnie daleko wygodniejsze. Czesc wyspy spelnia podwojna role, tj, albo stołu, albo obszernego blatu roboczego.

Przy szerokiej lodówce, jest takze wygodna powierzchnia robocza pogłębiona blatem. Szafka pod nim ma glebokosc standardowa, stad czoło szyflad i lodówki sa w jednej linii. Obok plyty indukcujnych umiejscowilam zlew, gdyz z przyzwyczajenia zawsze mam go przy kuchence. Zlew jest takze obok zmywarki. Segregacja smieci w 3.pojemnikach, przykrywanych w momencie wjazdu szyflady.

Fronty ze sprawdzonego przeze mnie MDF-u lakierowanego w w kolorze czerwonego wina czyli w kolorze bordo:) Boki w kolorze aluminium. Zlew krzemowy z domieszka brokatu. Pieknie sie mieni, ale na zdjeciu tego efektu nie widac.

Sufit lekko obnizony z powodu ruru biegnacej od okapu do komina.

Kuchnia dla glownej uzytkowniczki, czyli mnie, spelnia zamierzone funkcje w sposob znakomity. Kuchnia otwarta ma te zalete, iz zawsze wszyscy jestesmy razem:) I o to chodzi:)

 

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/8fe65c8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie w kuchni i lazience

gratuluje pomyslowosci - ja nie potrafie tak urzadzac zawsze mam problemy z wyobrazaniem sobie = dopiero jak zrobione to widze czy mi sie podoba czy nie

 

ale i tak efekt super

 

duzo teraz jest naprawde designerskich sprzetow do kuchni lazienek ktore oprocz tego ze sa funkcyjne super wygladaja i to polskich firm

 

u nas tez lazienki sa kremowo brazowe - chcialam jakos je zroznicowac ale nic innego mi nie wpadlo w oczy a czarny to troche za mocny jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...