Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bardzo fajnie w kuchni i lazience

gratuluje pomyslowosci - ja nie potrafie tak urzadzac zawsze mam problemy z wyobrazaniem sobie = dopiero jak zrobione to widze czy mi sie podoba czy nie

 

ale i tak efekt super

 

duzo teraz jest naprawde designerskich sprzetow do kuchni lazienek ktore oprocz tego ze sa funkcyjne super wygladaja i to polskich firm

 

u nas tez lazienki sa kremowo brazowe - chcialam jakos je zroznicowac ale nic innego mi nie wpadlo w oczy a czarny to troche za mocny jak dla mnie

 

 

bialo-czarna lazienke mam na dole:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dostałam pierwszą wycene dachu

więźba obróbka dotyczaca kominów, rynny,montaż wyłazów kominiarskich, stopy , ławy kominarskie moze powielam ale jeszcze nie wiem co piszę hihi:) ale mam frajdę Iwonka w akcji wycena tej robocizny to 90 zł za m2 a chyba powierzchnia dachu to 245 m2 czyli 22050,00 zł czy to dobra czy szukać dalej . Oczywiście ważne jest to, ze ludzie Ci juy robili dach w faworzcie i wiedy gdyie co i jak i nie ma supw na poddasyu ani jednego widyiaam ten dach i bz ok to chzba te jest wane, ze juz raz przerobili ten dach tzn. zbudowali. powiedzcie ok i jeszcze jedno montaż okien połaciowych do trzech sztuk w cenie każde nastepne 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha tylko ze my mielismy deskowany dach nie przykryty tylko folia na więżbie - wiec znacznie wiecej pracy

 

PS co do temperatury w srodku - jest bardzo cieplo dom jest ocieplony 15tka steropianem i deskowany dach - no i na razie nie wyszlo az tak duzo gazu za 1 miesiac ok 700 zl a byl uruchamiany piec po raz pierwszy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę, że muszę się dopytać - pytałam się ekipy Pana Huberta, który oczywiście też ma faworycika. Boję się, że czasami cos mnie opinie co potem kosztuje tysiace ale chyba trzeba poczytać i obeznać sie w temacie. Wydaje mi się, że ja też chcę mieć deskowany dach jakiś taki solidniejszy mi sę wydaje ale nie mówię, że inny jest zły odpowiednie argumenty są w stanie mnie przekonać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie ogromne dzięki i szacunek dla wszystkich tak obszernie opisujących problemy i ich rozwiązania podczas budowy Faworyta. Mam pytanie. Czy ktoś z Was posiada okna firmy Vetrex z Tczewa? Mam problem z uzyskaniem gwarancji na okna łukowe w sypialni. Pozdrawiam wszystkich. Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę dachu to my jesteśmy na bierząco. Cena rozkładają sie różnie nawet do ponad 100 zł za m2. ( oczywiście nie bez znaczenia jest fakt gdzie się budujesz). Jutro mamy zapłacić ostatnią część ( pierwsza część była za przykrycie garażu - mamy garaż wolnostojący). Cena postawienia więźby dachowej - 20zł za m2, cena ułożenia dachówki 50zł za m2 ( z założeniem okien dachowych) oraz cena podprzybitki 25 zł za m2 (blachą falistą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

A ja cały czas rozważam zmiane projektu, co prawda mam juz zakupiony projekt faworyta i zgode na budowe, ale nabieramy watpliwości co do powierzchni i dachu ............. faworyt walczy z Projektem ZGRABNY V z Mg Projekt. Co sądzicie o tym projekcie ?? czekam na opinie :-)

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny5/images/m-zgrabny5.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny5/images/m-zgrabny5-w2.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny5/images/rd1.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny5/images/rd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli mogę to napiszę Ci tak-cały czas biję się z myślami czy dam radę. Startowałam od domów różnych nie patrząc się na dach tylko na rozkład. Po pierwszej rozmowie z architektem mąż wrócił i powiedział, że dach dwuspadowy no to zaczęłam w internet wstukiwać dach dwuspadowy ale nie ukrywam cały czas odczuwałam, że to nie to . Dachy dwuspadowe to takie babcine sorki ale takie miałam odczucia. W pewnej chwili sąsiad powiedział, że buduje faworyta ale jakiegoś tam 183 chyba /prosty ale bardzo ładny układ polecam zobacz/ i ja chcąć zobaczyć jego projekt wskaczyłam na faworyta tego naszego i wpadłam. Ale powracając do sedna miałam upatrzony dom dżin 2g i Matis ale taki popielaty wszystko takie dachy dwuspadowe ale w dżinie jest bardzo mały wiatrołap to odpadł. Powracając jednak do Twojego pytania może powiem Ci jakie dla mnie ma wady bo jak go wybrałaś to miłość jest ślepa hihi

- mała kuchnia

-brak spiżarki

-duży korytarz na górze /możesz tam zrobić biblioteczkę

- taras taki jakby od tyłu i przodu wejście /chyba wiesz o co mi chodzi coś mi tam tak jakoś nie pasuje/

 

Mało tych wad. Ja też tak jak powiedziałam boję się czy finansowo dam radę ale tak naprawdę jeszcze nie wiem ile kosztuje dom stan surowy zamkniety właśnie czy ktoś mi to powie -wiem wiem , że na forum jest to napisane .

chcę budować porotermu 25 + styropian 15, dach ceramika jakaś dobra ale nie zadroga nie nie karpiówka:) drzwi plastiki z okleiną drewnopodobną najchętniej dach deskowany, garaż jednostanowiskowy.

Widzisz też się zastanawiam a dom jest ładny to fakt i już ogladałam dwa /jeden odbicie lustrzane i nie mogłam się połapać hihi - dzieki Martusi śliczny jest/ ale chyba wiele osób powie, że jednak jakby mieli wybór to ten dach tak dobija, że dwa razy zastanowiliby się przed podjęciem drugi raz tej decyzji. Wybór musisz dokonać z mężem Ci co zaczęli są zakochani a Ci co wybudowali jeszcze nie ochłonęli po stresach budowy :)

ja też myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izusiam domek calkiem ZGRABNY;)

Nie sugerowalabym, ktory z domow i komu bardziej sie podoba. Wszystko zalezy od Twoich marzen/priorytetow/finansow czyli oczekiwan.

Niech nie zniecheca Cie dach Faworyta, bo pieknie sie prezentuje i nie nastrecza zadnych trudnosco w wykonaniu, komus, kto na tym fachu sie zna. Nie wyobrazam sobie, by inwestor pozwolil na swoim domu uczyc sie, np. klasc dach. Musisz wiedziec, iz dach tak lamany z wierzchu jest tez tak polamany wewnatrz, dlatego tak wazny jest wybor odpowiedniego oraz wysokosci sciany kolankowek, dzieki ktorej mozesz skosy dachowe znacznie zlagodzic. Przed podjeciem decyzji dobrze jest wejsc do domu, ktory juz stoi z dachem. Co innego projekt, co innego rzeczywistosc. Ja wybralam na poczatku piekny, jak mi sie wydawalo, dom marzen BILBO2 z Horyzontu tutaj projekt http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=17&a=19 , tutaj wizualizacja http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=17&powierzchnia_uzytkowa_between=0,&a=wnetrze i gdy weszlam do wykonczonego domu, nie moglam uwiezyc, ze moglam go wybrac. Caly czar prysl i jakie szczescie, ze nie wybralam tego projektu:)

 

Wybrany przez Ciebie projekt ma, jak dla mnie, za mala kuchnie. W Faworycie po zlikwidowaniu spizarki mam 15m2, co pozwolilo mi na wygodna kuchnie otwarta, z wyspa. Umiejscowilam spizarke w czesci za garazem. Przeciez nie musi byc podreczna. Ziemniaki, marchewke i sloiki moge trzymac dalej kuchni.

Jak dla mnie wszystkie pomieszczenia na gorze sa za male, a hol za duzo pochlania powierzchni.

Taras nie jest przytulny, gdyz nie ma scian, jest jak balkon w bloku. Oczywiscie mozna zabudowac jakas pergola, ale ja lubie wieksza kameralnosc:)

Glowna wada domu jest to, ze dol jest za bardzo zabudowany, ja lubie przestrzen. W Faworycie przestrzen jest odczuwalna, daje poczucie swobody i przestronnosci.

Oczywiscie, jako posiadaczka Faworyta, na pewno opinie wystawie subiektywna:)

Koniecznie poszukaj Faworyta i wstap do niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzisz też się zastanawiam a dom jest ładny to fakt i już ogladałam dwa /jeden odbicie lustrzane i nie mogłam się połapać hihi - dzieki Martusi śliczny jest/ ale chyba wiele osób powie, że jednak jakby mieli wybór to ten dach tak dobija, że dwa razy zastanowiliby się przed podjęciem drugi raz tej decyzji. Wybór musisz dokonać z mężem Ci co zaczęli są zakochani a Ci co wybudowali jeszcze nie ochłonęli po stresach budowy :)

/quote]

 

Iwonka - po waszej wizycie stwierdzilismy ze za bardzo marudzimy:) i teraz sie cieszymy

od jutra zbieramy sie ze sprzataniem aby w sobote pierwszy raz juz tam spac bo jak twierdzi mężuś - w piątek zły początek najlepsza na rozpoczęcie jest sobota:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IwonasMok napisał

 

Widzisz też się zastanawiam a dom jest ładny to fakt i już ogladałam dwa /jeden odbicie lustrzane i nie mogłam się połapać hihi - dzieki Martusi śliczny jest/ ale chyba wiele osób powie, że jednak jakby mieli wybór to ten dach tak dobija, że dwa razy zastanowiliby się przed podjęciem drugi raz tej decyzji. Wybór musisz dokonać z mężem Ci co zaczęli są zakochani a Ci co wybudowali jeszcze nie ochłonęli po stresach budowy :)

 

 

Iwonka - po waszej wizycie stwierdzilismy ze za bardzo marudzimy:) i teraz sie cieszymy

od jutra zbieramy sie ze sprzataniem aby w sobote pierwszy raz juz tam spac bo jak twierdzi mężuś - w piątek zły początek najlepsza na rozpoczęcie jest sobota:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jestem zaskoczona albo ja czegoś nie rozumiem proszę o wytłumaczenie mi jak krowie na rowie.

adaptacja projektu to jest temacik na dzisiejsza debatę - zachęcam

jedna Pani mówi 2500 tys i cicho siedzi gdy wspominam o zmianach tu okienko połaciowe tam okienko połaciowe nie dużo 4 szt ale są , tu przesuniemy sciankę tu nie będzie drzwi a pod schodami są i otwarta kuchnia /na ta chwilę/ jedna ścianka kolankowa na całym budynku a nad garażem 2 .tu dziękuję Panie Hubercie / po czym była prośba do Was co byście mili ludziska zapodali kogoś jeszcze i była przychylna osoba i zaproponowała tym razem Iwonka po wykonaniu telefonu do kolejnej osoby od adaptacji projektu usłyszała 1000-1500 zł - różnica jest znaczna to se myśle wiecie tak prosto-, że pewnie dołożą bo za wszystkie zmiany będą brali. Jednak dzisiejszego pięknego dzionka po meilu mojego męża do Pani tej od 2500 zł - Pani stwierdza"tylko proszę pamietać , że wszystkie zmiany kosztują to tyle to tyle.." no i tu chyba Pani zapomniała nam powiedzieć, że 2500 tys + za wszystkie zmiany. No to Iwonka wykonuje tel. do poleconego Pana od adaptacji projektu od miłej forumowiczki i jestem już umówiona ale boję się jednego co ten mi może wcisnąć. Jedni mówią, że odrolnienie automatycznie już jest a ten , że trzeba zrobić. Czy przychodząc z zakupionym projektem do takiej osoby i nie posiadając żadnego dokumentu on załatwia wszystko i za każdą rzecz bierze kase czy jeżeli ja mam już jakieś dokumenty to o tyle jestem do przodu. Bo ja rozumiem, że zmiany jak są to oni muszą popoprawiać tzn ponanosić je ale czy dodatkowo tez biorą pieniądze za skompletowanie dokumentacji. ? proszę o wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...